Евровизија 2016 (генерална дискусија)

Ф

Флеш

Гостин

ЦРНО И БЕЛО Е СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :kuracc::kuracc::kuracc:
Прееска имаше 100 посто Евросонг емисија,цело време вештачки се смее како будала.Беше со оној Русинот,аман не престана:confused:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Јас ќе искоментирам од аспект на гледач кој (ќе) ја прати евровизијава исклучиво фестивалски - без некои претходни подготовки, гледање на кандидати пред да настапат на сцена.
Првава полуфинална вечер, средње жалосно. Првите три беа очај lvl - bottom line на целиот евровизиски опус. Грците нешто изводат, онаа мулаткана квичи за пола тон, ужас...
Моите фаворите (Хрватска, Холандија и Австрија) влегоа. Црногорците беа ок, им требаше малку повеќе гласовна вежба. Оној турскион Дино мерлин од Сан марино го вадеше рапавиот глас али беше на издисај. Другото се` беше монотоно. Русите имаа добар визуелен настап, песната едно те исто. Некој тренд со овие техно-beat срањава. Ни една песна од останативе не ми влезе во глава.
Вечер ќе видиме што и како понатака. За нас одамна не ми пали жичката, едино се живцирам по малку коа некој наш добар изведувач ќе фалшира. Ама коа ќе видиме така Нина-рајна беше еден од најлошите настапи но со најдобар пласман, така да јеби га.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Прееска имаше 100 посто Евросонг емисија,цело време вештачки се смее како будала.Беше со оној Русинот,аман не престана:confused:
не гледам тв, вечер на радио ќе слушам пренос. :icon_mrgr:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Овие што им се прес конференцииве гледам дека многу ,,сиромашни" им се годинава. Во изминатите години салата беше преполна со новинари. Како и да е, еве ја и Калиопи:)

 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Ерменија пред санкција за знамето од Нарго :eek:
Official statement on use of Nagorno-Karabakh flag at Eurovision Song Contest:

The EBU and the Reference Group, the governing body of the Eurovision Song Contest, strongly condemn the brandishing of the Nagorno-Karabakh flag in the Green Room during the live transmission of the first Semi Final on 10 May and considers the flag's appearance in the transmission harmful to the Eurovision Song Contest brand.

The Reference Group has decided to sanction Armenian broadcaster, AMPTV, in accordance with the Rules. The nature of the sanction will be determined, at the latest, by the next Reference Group meeting in June.

We are acutely aware of the tense situation in the Nagorno-Karabakh region, and the ongoing tensions between Armenia and Azerbaijan. We consider the appearance of a flag of a highly disputed territory in the live transmission a serious breach of Rule 1.2.2h of the 2016 Eurovision Song Contest stating that "no messages promoting any organisation, institution, political cause or other, company, brand, products or services shall be allowed in the Shows".

Furthermore, the EBU has imposed a zero-tolerance policy towards the Armenian delegation with regards to breaching the Rules of the 2016 Eurovision Song Contest, in particular in relation to the aforementioned incident.

The Reference Group wishes to point out that any further breach of the Rules of the 2016 Eurovision Song Contest could lead to disqualification from this year's event or any successive editions.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Бљувотина од фестивал,
платформа за нео-марксистичка, педофилска, феминистичка и лгбт пропаганда.
Архетип за корупција и местенки.
Европски "Звезде Гранда"
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Edna asalna pesna nemase do sega, I pak bevme edni od najslabite. Celo vreme so racete ko avion leta, duri I na spotot poasalni i bea potezite.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Австралија требаше да учествува да донесе добра музика на фестивалов.
И Бугарија прв пат има добра песна, една од подобрите бидејќи годинава евровизијава е глупост. Иако има преголемо влијание од Мејџор Лазар.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Бугарија солидно мора да се каже и Аустралија ок. Другото слабо.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Po mene, edino Slovenija, Albanija i mozebi i Belgija bea poslabi od nasata.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Белгија топ!
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Edino Polska ne ocekuvav da projde a I za Belgiskata ne znam sto vidoa ubavo

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Кој сака како сака да ја коментира, Калиопи има страшен глас.
Ама за ваков настан уште од 2009 несудените требаше

 

Kajgana Shop

На врв Bottom