Евровизија 2012

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Плагијат не плагијат србите пак имаат погодок.
Nije ljubav stvar": Željko treći na kladionicama

Po prognozama kladionice „Vilijem Hil", nijedan predstavnik ostalih zemalja iz regiona neće ući u prvih 15.
Slovenija je na 18. mestu sa kvotom 34, Makedonija (Kaliopi) i BiH dele 32. mesto (67), dok je Hrvatska, tj. Nina Badrić tek 34. (81). Rambo Amadeus, koji predstavlja Crnu Goru, deli poslednje mesto sa kvotom 101. Iza Rusije, Švedske i Srbije nalaze se Danska (10), Irska i Norveška (sa po 11), pa tek onda Britanija (15), itd.

http://pressonline.rs/sr/vesti/Dnevni_magazin/story/208434/„Nije+ljubav+stvar":+Željko+treći+na+kladionicama.html
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.977
Босна и Херцеговина песната била ептен слична на италијанската Per sempre, бар оние кои ја слушнале од Босанската телевизија тоа го изјавија. Ќе видиме, јас не ги гледам кладилниците, затоа што на крајот излегува скроз друго. Верувајте, подобро не правите предвидувања бидејќи тогаш сѐ ќе биде поразлично :D Турција не ѝ предвидувам влез, според мене слаба песна, и лани котираа високо па не влегоа во финале, да не зборувам за Норвешка која лани беше во ТОП 5 на сите кладилници, а си остана во полуфинале :D
Колку само да разјаснам (доколку ова се однесуваше на мојата анализа и предвидувања), јас не ја базирав на листи од кладилници туку од јутјуб листи на разни фанови кои веќе ги објавуваат своите топ 35 итн... Така да би требало горе-доле реално да го отсликуваат вкусот на гледачите...

А турската и мене ми звучи ужас (впрочем како и сите останати фаворити) али у принцип они имаат и огромна подршка од дијаспората па затоа у принцип многу лесно идат натаму, али и јас се надевам да не идат даље... У секој случај, не дека Калиопи е добра, ама рачунај ќе добие 12 од Србија, од Хрватска, Босна, Турција, Бугарија и Словенија исто добиваме доста бодови оти и они се во нашето полуфинале така да би требало да се извлече за понатаму, и онака нема никаква конкуренција годинава..
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Мене на Јоксимович ми е убава песната особено почетокот кој многу потсеќа на Paradise.
За другите песни не ни знам до сега само нашата и на Србија ја имам слушнато, добра е и нашава песна барем Калипи глас има ако не друго.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Ние сме бедни штом немаме капацитет да направиме убав аранжман на песна и онаа на Жељко која не е ништо посебно изгледа како ремек дело во споредба на Калиопи.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Уште го глеате политичково шоу? Тури му кур на WillHill со глеање на Евровизијава се пуниш со поише политички информации отколку да глеаш седница на влада.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Леле гледајте го рамбо на снимање спотот :D едвај чекам да слушнам што песна е еуро неуро :D

 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Италијаните ја сменија песната, не можам да верувам, ова е полоша песна :(

 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.977
И ја незнам што им требаше да ја сменат, безвезе е новава...

Него само што ја слушнав оваа од Шведска и искрено не глеам што би требало да биде посебно у неа... Особено ако и го гледаш настапот на сцената стварно безвезе делува со нејзиниот „вуду денс“, уопште не е соодветен на песната која е прилично модерна...

Ја од сите до сеа што ги слушнав едино Германската е океј, другово е се гола вода...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Еве ја грчката...Ништо посебно според мене...
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Босна и Херцеговина


Црна Гора

 

Kajgana Shop

На врв Bottom