ЕУРО 2020 - Група Е (Полска, Словачка, Шпанија, Шведска)

Кои две репрезентации ќе се пласираат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    19
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.878
Поени од реакции
26.002
Ќе даат гол или, аман
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.007
Поени од реакции
10.721
Ете тренер неискусен и без мозок. Исак ги скапа цел натпревар, и во момент кога изгледаше дека ќе дадат гол преку него тој го вади најдобриот играч.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.200
Поени од реакции
10.980
85% посед и 917 пасови и пак двете шанси на Шведска беа многу подобри од стотината нафрлени на Алба.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.843
Јас не паметам кога последен пат Шпанија била толку очајна и да нема кој да ја заврши акцијата. :facepalm:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.007
Поени од реакции
10.721
Морено еден од најдобрите стрелци во Ла Лига го остави на клупа и не само што го остави на клупа, не му беше ни во втор план. Од кога влезе во 15 мин направи повеќе колку сите напаѓачи заедно.
Штета шо не влезе некоја од шансите на Шведска, да го оставеше Исак можеа и да победат, изиграа многу подобро во второ полувреме.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.849
Поени од реакции
12.687
Ете тренер неискусен и без мозок. Исак ги скапа цел натпревар, и во момент кога изгледаше дека ќе дадат гол преку него тој го вади најдобриот играч.
Па тактичка замена му беше. Му требаше свеж играч за да брка таму на 40 метри каде овие цело време си подаваа без идеја.
Гледаш дека комплетно се откажаа од напаѓање последни 10 минути зашто знае дека овој бод може и да му е пласман понатаму.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
939
Поени од реакции
1.648
Шпанија стандард истово го тера 10 години. Има ли репрезентација која би имала 60% посед против Шпанија?? :confused:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
3.027
Поени од реакции
2.421
Шпанија стандард истово го тера 10 години. Има ли репрезентација која би имала 60% посед против Шпанија?? :confused:
И што фајде кога гол неможеа да дадат нека ја вртат допката до утре немаат Шпиц.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
398
Поени од реакции
990
А што да прават кога швеѓаните не излегоа од шеснаесетник? Морено да играше од почеток сигурно ќе победеа, и било кој друг играч да ја имаше таа шанса на Мората ќе постигнеше гол.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.007
Поени од реакции
10.721
Па тактичка замена му беше. Му требаше свеж играч за да брка таму на 40 метри каде овие цело време си подаваа без идеја.
Гледаш дека комплетно се откажаа од напаѓање последни 10 минути зашто знае дека овој бод може и да му е пласман понатаму.
Знам дека му беше тактичка, ама прерано го извади Исак. Можеше него да го остави.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
3.027
Поени од реакции
2.421
А што да прават кога швеѓаните не излегоа од шеснаесетник? Морено да играше од почеток сигурно ќе победеа, и било кој друг играч да ја имаше таа шанса на Мората ќе постигнеше гол.
Си завршија работа им го зедоа бодот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom