ЕУРО 2020 - Група Е (Полска, Словачка, Шпанија, Шведска)

Кои две репрезентации ќе се пласираат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    19
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.928
Поени од реакции
5.457
Кулушевски, каков талент :(
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.821
Поени од реакции
6.341
Хрватска пак ќе испадне на прва препрека на ЕУРО. И 2016та со касен гол ја добија Португалија во 1/8 финале, сега ја добиваат Шпанија со гол на Шведите во 93-4та минута.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Хрватска пак ќе испадне на прва препрека на ЕУРО. И 2016та со касен гол ја добија Португалија во 1/8 финале, сега ја добиваат Шпанија со гол на Шведите во 93-4та минута.
А па Шпанциве многу јаки упм, да се уплашиш од меч со нив, недај боже па пенал да им досудат. :D
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.821
Поени од реакции
6.341
А па Шпанциве многу јаки упм, да се уплашиш од меч со нив, недај боже па пенал да им досудат. :D
Шпанците на првенствово изгледаат како дизелаш, дур да им тргне.
Хрватска се испука емотивно со Шкотска, а одбраната на Хрватска каква е, секои 2 минути ќе биде некоја паника пред гол.
Автоматски споено мислење:

2016: Iceland scores a goal in 90+4 and sends Portugal on Croatia's way in R16

2021: Sweden scores a goal in 90+4 and sends Spain on Croatia's way in R16

Скандинавска екипа дава гол во 94та за да прати екипа од Пиринеите која што игра слабо во група на Хрватска во 1/8 финале.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.585
Поени од реакции
1.492
Се спасија Шведска да не испаднат од Хрватска :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Словациве се закопрцаа.

Послка, очекувано, дно најголемо како и секогаш.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.932
Поени од реакции
55.331
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom