ЕУРО 2020 - Група А (Турција, Италија, Велс, Швајцарија)

Кои две репрезентации ќе се пласираат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.159
Поени од реакции
85.577
Келини повеќе игра на противничка половина одколку на своја...еве и голче :D
Автоматски споено мислење:

Батали го поништија...важно се изнгушка со сите
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.146
Поени од реакции
10.084
Дај нека намалат со себичноста и нека им спуцаат петарда на Швица.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.540
Поени од реакции
5.579
Зашо АЧерби влезе во игра наместо Бастони и остали мистерии...
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.529
Поени од реакции
6.035
Тоа си стои, ама формата нивна и играта што ја покажуваа не ми личеше дека ќе направат нешто. :toe:
И на претходното не ги сметаа за нешто па на крај беа 1/2 финале, 3-то место на ЕП :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
jas ne pratam televizija,ama me interesiraat samo rezultatite i tabela.zosto tuka gi nema dosegasnite rezultati i tabela od grupa.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.806
Поени од реакции
2.755
Berardi i Locateli prava stvar (y)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Ако може максимално да се изрезили овој афричко-учкарски франкенштајн хибрид.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.748
Поени од реакции
11.676
Зашо АЧерби влезе во игра наместо Бастони и остали мистерии...
Бонучи и Ачерби играа највеќе заедно на квалификациите додека Киелини беше повреден.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Попара, ептен изненадија Италија не очекував ваква игра од нив.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom