ЕП (U-21) 2017 - Група Б

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Милевски што си играш, ем ја смени цела одбрана ем го стави месечарот Шишковски
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Шишковски бе :pos::pos::pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Не сум единствен што мисли дека нашиве се очјни така...
Ова изгледа како професионалци против аматери да играат.....кога и да сме во одбрана ме јаде туѓ срам колку сме очајни.......не дека во напад сме премногу подобри али во одбранава делуваме како Сан Марино...[DOUBLEPOST=1498244814][/DOUBLEPOST]хахахахаха 10 гола ќе ни дадат ако сакaат :ROFLMAO:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Кој кур е со Радески, нека си излезе, отколку овака да се бламира со одење..
Овој ваљда го играат по наредба на менаџер или слично да се продаде, а жими таквото шо ќе се продаде оти ни е УБЕДЛИВО најлсабиот играч у тимот на сите утакмици. :tapp:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Ја стварно не знам кој го излажал овој Шишковски голман да биде.....СЕ ПОВРЕДИ ОД ОДБРАНА ОВА Е НЕЧУЕНО ВО ИСТОРИЈА :pos: :pos: :pos: :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
ГЕТ ИН БРЕ!!

Ауууууу топ гол! Реално само Барди у цела репрезентација вреди, се надевам ќе направи трансфер после првенствово[DOUBLEPOST=1498246001][/DOUBLEPOST]Море шо се радувам сега кога ќе ги налутиме 5 ќе ни дадат ко од шала :ROFLMAO:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
ГЕТ ИН БРЕ!!

Ауууууу топ гол! Реално само Барди у цела репрезентација вреди, се надевам ќе направи трансфер после првенствово[DOUBLEPOST=1498246001][/DOUBLEPOST]Море шо се радувам сега кога ќе ги налутиме 5 ќе ни дадат ко од шала :ROFLMAO:
мислам дека прочитав негде имал понуди, ама за тоа ќе види по првенството.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Мене ме занима зошто коментаторов се пали ко да му дала некоја спонзоруша, при секој допир на топка од нашиве?:pos:

Шишко, па ко ќе фатеше некоја рандом топка, овај свршаваше со одлична парада на Шишковски. :facepalm:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Барди е феномен, има топ шут, а не знае да подава. :D Може да даде гол од 30 метра, а 20% му е процентот на точни додавања. Сепак, ми се допаѓа што се бори, така пргав играч ми е, и мислам дека има шанса да направи некоја интересна кариера.


Бабунски доволно е да чепне топка и одма ти е јасно дека е продукт на школата на Барса, ама work rate-от му е во минус. Класичен ладеж си е на терен, си го мавта цела утакмица. Глупо дете, со тој талент треба моментално да биде бар во Бундеслигата, ако не во ПЛ или Ла Лига. А пред некој ден Филе имаше објавено видео од неговите настапи во Јапонија, и одоздола налетав на коментар како Меси го избркал од Барселона, од страв да не му го земе местото. И ако не бил Меси, Бабунски сега ќе бил лидер на оваа генерација на Барса. :pos:


Николов исто се гледа дека има талент, појма неам ни каде игра дечково, ама има шанса да направи некој чекор напред во кариерата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе и да не отиде негде кј шо ќе грее клупа цела сезона...
Епа во солиден клуб во топ лигите никој не ти вика уште одма кога ќе дојдеш, стартер ќе си. Ако се покажеш, ќе си бидеш првотимец. Барди ми делува како работник, како што гледам не е некој позер ниту случај за посматрање како Бабунски мали со корењата, освен ако не испадне печалбарското на виделина, верувам дека ќе заврши во некоја од топ лигите.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Шпанциве со втора постава, да им е8ам мамата. Си го ладат, наместо да им дадат 5 гола на Србиве. :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom