ЕП 2022

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Island so cas po rakomet za Franzcuzite

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.675
Ауууу Исланд какво играње. :cuc:
8 разлика против Франција и уште се игра прво полувреме.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Тренеров на Исланд, не беше на Данска женска репрезентација тренер?
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Тренеров на Исланд, не беше на Данска женска репрезентација тренер?
На мажите Данска беше 3 години. И на секое се враќа во Исланд. Ова мислам дека му е трет пат да ги води Исланд. :)
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
На мажите Данска беше 3 години. И на секое се враќа во Исланд. Ова мислам дека му е трет пат да ги води Исланд. :)
Ми делува ко Јакобсен да е цела вечност на клупа на Данска, па можда и затоа сум помислил дека на женска репрезентацја бил, а нив им беше еден ко бабичка тренер. :)
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.675
Ми делува ко Јакобсен да е цела вечност на клупа на Данска, па можда и затоа сум помислил дека на женска репрезентацја бил, а нив им беше еден ко бабичка тренер. :)
Веројатно на Вилбек мислиш.:)
26ae7f06a0753d0cc0336af94ea19c8b.jpg
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
На Франција бродолом им се дешава. :pos:
Баш ми е мило, но ако гледаме реално, им фалат играчи и тренерот. Да не беше така, ќе беше обратно ситуацијата.
Добро е што го искористија тоа исланѓаниве.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Ебати првенството :ROFLMAO: Исланд ја шамари Франција со втор тим. Што е следно? Победа на Хрватска против Данска?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
На Франција бродолом им се дешава. :pos:
Баш ми е мило, но ако гледаме реално, им фалат играчи и тренерот. Да не беше така, ќе беше обратно ситуацијата.
Добро е што го искористија тоа исланѓаниве.
Im falele igraci haha dvajca,a na island sto im falese cela prva postava so pravime?

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Магнусон и Кристијансен како Инди и Вале против Романија на СП 97-ма. :D Ја урнаа Франција!


Голаништево (ќе кажев голманче, ама ѕвер испадна како бранеше ги откажа од ракомет играње) го памтам на квалификациите за ЕП 2020 на вториот меч со Македонија во Скопје. На првиот бранеа Густавсон и тој еден друг и ништо не фатија, а ние тепавме во Рејкјавик со еден гол разлика. Се налути селекторот и зеде два нови голмани, меѓу кои и детево и супер бранеше во Скопје. Браво, а со овие 8 разлика, ако ги тепаат и Хрватска и Црна Гора, полуфиналето им е гарантирано.
 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Ми делува ко Јакобсен да е цела вечност на клупа на Данска, па можда и затоа сум помислил дека на женска репрезентацја бил, а нив им беше еден ко бабичка тренер. :)
Кај жените долго им беше Јан Питлик, со него го имаш помешано.
 
Член од
24 август 2021
Мислења
93
Поени од реакции
255
Како фан на Франција морам да кажам непрепознатлива игра на Франција. Иако Исланд одигра одлично, сепак очигледно е дека и Франција со нивниот лош ден го дозволија истото. Одбраната беше под секое ниво, кога Французите дозволиле вака лесни голови.. во напад премногу индивидуална игра.. во тие моменти многу значи тренерот што ќе знае да го врати тимот во колосек.. исто и Жерард не почна добро како на другите утакмици.. баш ме интересира на следните утакмици ќе видиме колку голема загуба за тимот ќе биде тренерот или денес беше само еден лош ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom