ЕП 2022

Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.905
Поени од реакции
1.750
Честитки за Швеѓаните борбени се.Злато лапнаја а не видовме еден асолен шут од девет метри.
Судиите слаби,недораснати за финале, ама сите грешки на штета на Шпанците.
Како шо напиша Кукузел,Наче и Славе се убедливо најдобриот судиски пар во светот.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.855
Поени од реакции
3.325
Битно Шпанија не победи. Да се чудиш со тој состав како стигнале до финале.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.508
Кога ги видов судииве се надевав само дека нема да ја усерат утакмицава неколку пати ги гледав кога судеа 2мин даваа за обични фаули не можев да до гледам денес ама којзнае шо напрајле на крај.Премногу ксмет за Шведска на ова ЕП прво на гол разлика подобра влегоа во втора фаза и да не ја испуштеше топката од раце крилото на Чешка ќе беа дома,после тоа Норвешка која и самите незнаат како ја победија,и сеа незнам како беше ситуацијата ама Ване,Клар нели беа позитивни на Корона од кај во состав одма незнам не бев во тек во последно. Среќата беше на нивна страна цело првенство ама и заслужија до некаде да освојат.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Швабиве судии катастрофа. Каков судија бе треба да си да не го досудиш оној фаул над Канељас? Чоече на 30 секунди до крај при нерешен резултат она да не го свирнеш фаул?? Јебига. Честито на Швеска, си одиграа добро првенство, ама не можеш онака да се избламираш во финале.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Швабиве судии катастрофа. Каков судија бе треба да си да не го досудиш оној фаул над Канељас? Чоече на 30 секунди до крај при нерешен резултат она да не го свирнеш фаул?? Јебига. Честито на Швеска, си одиграа добро првенство, ама не можеш онака да се избламираш во финале.
Да во право си имаше фал во скок дури беше, но не беше потполен, да не шутираше ќе беше фал, во продолжение каде е цврсто приземјен без никаков контакт тој се одлучува да шутира со слободна шутерска рака и исходо се знае...
 
Член од
30 јануари 2022
Мислења
67
Поени од реакции
83
Доста грешки судиите, како за финале многу лошо. Во првото чист фаул над Гурбиндо не го досудија, потоа судат пробивање од Готфридсон, а немаше п од пробивање. Тоа над Кањелас, во финале и последен апад да не го свириш фаул, no comment.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
На крај, ок првенство излезе ова и покрај хаосот со заразените играчи, изолациите итн...
Како најлош впечаток ми оставија голем број судиски двојки, не беше само финалето така, јас лично приметив огромен број на грешки кај многу судии на голем број од натпреварите а најчесто тоа беа не досудени чекори, престап, фаул итн.
Како изненадувања во позитивна смисла според мене се покажаа Црна Гора, Холандија и Исланд и браво за тоа!
Доста интересно беше финалево, браво и честитки за Шведска уште еднаш!
Мене искрено ме радува фактот што репрезентации како Шведска, Исланд и сл. Веќе полека почнуваат да владеат со ракометот ако можам така да кажам, и мислам дека беше доволно од гледање на истото секоја година Данска, Франција, Шпанија итн.
Жалам што Кире не играше на ова првенство, како негово последно големо натпреварување сигурно би му донел и поинаков изглед на целото првенство.
Се надевам дека за СП 2023 ќе имаме само позитивни коментари и да не се мислиме пред секој натпревар кој бил заразен а кој не. :)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Да во право си имаше фал во скок дури беше, но не беше потполен, да не шутираше ќе беше фал, во продолжение каде е цврсто приземјен без никаков контакт тој се одлучува да шутира со слободна шутерска рака и исходо се знае...
Nema veze, ako ima faul sudijata mora da go svirne, vaka Kaneljas instiktivno ja šutna, imame milijarda takvi primeri koga rakometar šutnal, pa pak bil svirnat faul. Ako na toa ja dodademe težinata na natprevarot i nerešeniot rezultat togaš nema dilemi kakva trebaše da bide sudiskata odluka. Sudiite sakaa da ispadnat šmekeri na kraj, kao nema kaj niv zaebancija, nešo tipa kao čekorite na Karačič što gi dosudi Načevski, so taa razlika što taa odluka beše na mesto, a ovaa ne. Toa e. Slab izbor na sudii ima momentalno. Kolku i da e štraknat u glaa Načevski, momentalno se najbolji par so Nikolov.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom