ЕП 2016 - Група Ц (Шпанија, Шведска, Германија, Словенија)

Кои три репрезентации ќе се пласираат во главната фаза?

  • Шпанија

    Гласови: 25 92,6%
  • Шведска

    Гласови: 17 63,0%
  • Германија

    Гласови: 18 66,7%
  • Словенија

    Гласови: 18 66,7%

  • Вкупно гласачи
    27
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.766
Имало повеќе случаи, не е само тој на Лазаров. Некогаш даваат црвен, некогаш не, ама ако проценат дека е со намера, нема дилеми кај судиите дали да извадат црвен :D
При изведување на седмерец се дават директен црвен картон само ако голманот стои мирно да немат никакво поместување и секако погоден в тиква.
Ниту еден судија не можит да докажит дали постоит намера или не.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Ме изненадија Германците со играта :D
Очекував дека ќе има многу голови на оваа утакмица и така беше, лаганица си ојде + :D
По толку смена на генерации, оваа можеби да биде ВИСТИНСКАТА за Германија, по некоја година можи да вмешаат прсти за медал, наравно доколку не направат пак промени во репката, да сменат 6-7 играчи :D
Андреас Волф каква ѕверотиња од голман човече :cuc::cuc::cuc:
Од другата страна пак Штербик, кога е најпотребно тој е тука, одлично избрани и тој, скина неколку зицери кога се лепеше резулатски Германија.
Душебаев ме разочара, би рекол не е дораснат за оваа генерација на Шпанија.

Тоа на Македа беше чист црвен, како го залепи дирек по фаца, намерно или не, тука 95 % судат црвен.
Имаш други начини за таково изведување: со пад на талото и удар покрај поставениот блок, да видиш простор меѓу рацете на некој ракометар или пак најпаметно ДА СИ ЈА ОСТАВИШ ТОПКАТА НА ЗЕМЈА и воопшто да не пробаш да шутираш за да не напрајш ваква глупост :D
За последната опција и не осудувам многу, зошто сведоци сме на многу постигнати голови токму од ваква ситуација како на Македа што беше. Затоа и јас пример би шутирал АМА под услов ако зависи резултатот, пример да губам 1 разлика на крај, зошто да не би пробал да шутирам, доколку е гол тогаш делириум :D Ако екипата има предност 5-6 разлика најпаметно остај си ја топката долу, не пробај воопшто.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Како играат словенците ... на полувреме водат 13 -10 против Шпанија, само прашање е дали ќе издржат во ваков ритам до крај?
Ќе ми биде ќејф да ги плесне некој овие шпанците...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.611
Ова веројатно е еден од оние денови кога ништо не им оди од рака на Шпанија, а на Словенија скоро се. Дали ќе издржат ќе видиме, али првото полувреме доста лошо го изиграа Шпанците.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Како играат словенците ... на полувреме водат 13 -10 против Шпанија, само прашање е дали ќе издржат во ваков ритам до крај?
Ќе ми биде ќејф да ги плесне некој овие шпанците...
Резултатот ти кажува..доста добро играат, само Шпанците превише грешат. Ако смалат грешки ќе тепаат, одбрана исто слабо.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Slovenia21-21Spain
18.01.2016 18:15
2. poluvreme - 52
интересно
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Словенциве играат сериозно добар ракомет. Штета што не победија, Шпанциве гураа на мускули.

Габер е ѕвер, каква одбрана игра само.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
готово е, на здравје бричење :D
Slovenia24-24Spain
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Бетер од нас словенциве во финишот.Само да не се забраови дека при 24-22 и одбрана на словенија судиите им подарија напад на шпанциве
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Вечниот тандем Ацо и Велко да поднаучат како се игра одбрана од Габер, искина овој во одбраната, секоја чест.
И реми е добар резултат против ваква Шпанија, но реално словенците има за што да жалат, победата дефинитивно им беше во раце.
И конечно балканска репрезентација успеа да му скине бод на некој фаворит за медал на ова ЕП.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вујо им мавнал инсталл на менталитетот негов на Словенцине :D
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Каква одбрана играа Словенциве, Габер како друг играч да станал во овие 20тина дена, за Монпеље премногу бледи партии имаше.

Дури и мене ми е мака што не победија, Шпанциве мизерија денес. Штета за Словенциве, и некни со Шведска успееа да се вратат од 7 гола негатива и да ја свртат и на крај не победија, еве и денес им избега победата. Кавтичник мораше погрубо да му влези на Угалде на крајот кога веќе се реши да го фаулира, црвен не му бегаше ама барем да не го оставеше да шутне.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Абе како се вадат овие ЃУПЦИТЕ на секое натпреварување то е ЧУДО !
Дали било ЕП/СП или судиите ќе се на нивна страна или вака на ќоро ќе стигнат до бод а губат над 55 минути !
Имаа и денес некој поклони ѓупчиштата од судиите, каква среќа имаат в газ се сите праени, еее ние ваква среќа да имаме како нив, сигурно секое првенство со медал ќе се враќавме....
Многу добро изигра Словенија, криво ми е чиста победа имаа во раце....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom