ЕП 2016 - Група Ц (Шпанија, Шведска, Германија, Словенија)

Кои три репрезентации ќе се пласираат во главната фаза?

  • Шпанија

    Гласови: 25 92,6%
  • Шведска

    Гласови: 17 63,0%
  • Германија

    Гласови: 18 66,7%
  • Словенија

    Гласови: 18 66,7%

  • Вкупно гласачи
    27
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Го исклучија ли Жалуз? Во ред е да изреагираш и не е ферски точно, но тогаш зошто постои ова шутирање? Каде да шутира? Не можеш над рацете на играчите, тоа е автоматски над голот, каде да шутира?
Нека проба низ рацете да ја протне ако не нека не шутира. Кое му е ова пукање у фаца.
Ненамерно жими тасе.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Pamtam Lazarov dodeka igrase vo Ciudad dobi crven karton na natprevarot protiv Barcelona,izveduvajki sedmerec a go pogodi golmanot direktno v lice.Dali Saric bese ili nekoj drug,ne znam.

Nema namerno ili nenamerno tuka,cist crven.

Ubav rakomet za oko.Germancite imaa crni minuti i tuka im se odlepija spancite bezveza.

Aj sto dobija crven,+ Entrerios dobi dve minuti.Od nisto,napravija golem problem.

Ne trebase da sutira Maqueda,sekako nemase da dade gol.
Во ред ајде, кога е голема разлика и кога не значи ништо, не треба да се шутира. Но ете со овој шут може ќе решиш натпревар, каде да шутираш? Не е дозволено играчот да се мрда од местото каде шутира, значи не може да го избегне блокот. Што да прави?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Во ред ајде, кога е голема разлика и кога не значи ништо, не треба да се шутира. Но ете со овој шут може ќе решиш натпревар, каде да шутираш? Не е дозволено играчот да се мрда од местото каде шутира, значи не може да го избегне блокот. Што да прави?
Нека не шутира во фаца.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Секако дека ќе крева тензија тогаш зошто еден куп работи се измешаа, Дибиров, ногата, измената, дури и Штербик прв пат го видов да се дере...
Мора негде да оди топката, па нашиве намерно по глава го маваа дансконо гомно 2014 и никого ништо :)
Секад коа е Германија од едната страна мора 50-50 одлуки да идат во нивна полза, помирете се, нивна е ЕХФ.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.446
Поени од реакции
5.446
Нема што да го браните Македа, се виде дека беше изнервиран. А и сите шутираат од паѓање покрај ѕидот, сам си е крив. Ако барем со Ентрериос ја напраја поинтересна на стартот на второто полувреме.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Зошто Жалуз не доби црвен во Скопје?
Во живо ја гледав утакмицата, не видов дали го погоди во фаца или не.
Иначе, судиско убедување ама исто ти е да му се лутиш на судија во фудбал ако истиот санкционира со црвен картон старт со отворена копачка. Сведоци сме секако како многу пати ист таков старт не бил санцкиониран ни со жолт.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Секако дека ќе крева тензија тогаш зошто еден куп работи се измешаа, Дибиров, ногата, измената, дури и Штербик прв пат го видов да се дере...
Мора негде да оди топката, па нашиве намерно по глава го маваа дансконо гомно 2014 и никого ништо :)
Секад коа е Германија од едната страна мора 50-50 одлуки да идат во нивна полза, помирете се, нивна е ЕХФ.
Друго е во контра, акција, да го рокнеш у фаца а друго е при ваква ситуација, никој не шутира у глава тука, низ рацете се мава.
Чист црвен е ова не знам зашто се расправате уопште, директна намера имаше.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Во ред ајде, кога е голема разлика и кога не значи ништо, не треба да се шутира. Но ете со овој шут може ќе решиш натпревар, каде да шутираш? Не е дозволено играчот да се мрда од местото каде шутира, значи не може да го избегне блокот. Што да прави?
Koga e prekin,znaci vakva situacija ili sedmerec,ako go pogodis vo lice golmanot dobivas crven karton.

Ne mozam nikako da go najdam crveniot na Lazarov,a ete toj ima dobieno i toa od sedmerec.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
Зошто Жалуз не доби црвен во Скопје?
Судиско убедување е тоа, ама овде се гледаше од небо дека имаше намера :icon_mrgr: Некогаш и репутацијата е решавачка во вакви случарви :D
Иначе Жалуз немаше баш некоја намера, а и не го погоди Карачиќ на ваков начин. Овој апла му ја светна во глава :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Абе... Колку и да знаеме дека не бира средства за да победи, никад намерно по глава не би шутирал и тоа при водство :) туку обично си бираш кој е најнизок во ѕидот и пробуваш да ја протнеш, затоа не го оставија Тимур да искочи за Жалуз да поентира. Ама како сакате. :)

Судиско убедување сега хахахаа, кажете си Германија дека е факторот :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
Koga e prekin,znaci vakva situacija ili sedmerec,ako go pogodis vo lice golmanot dobivas crven karton.

Ne mozam nikako da go najdam crveniot na Lazarov,a ete toj ima dobieno i toa od sedmerec.
Имало повеќе случаи, не е само тој на Лазаров. Некогаш даваат црвен, некогаш не, ама ако проценат дека е со намера, нема дилеми кај судиите дали да извадат црвен :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе... Колку и да знаеме дека не бира средства за да победи, никад намерно по глава не би шутирал и тоа при водство :) туку обично си бираш кој е најнизок во ѕидот и пробуваш да ја протнеш, затоа не го оставија Тимур да искочи за Жалуз да поентира. Ама како сакате. :)

Судиско убедување сега хахахаа, кажете си Германија дека е факторот :)
Mala aj ne objasnuj za sport i odi u kujna vidi do kaj ti se sarmite.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Мислам дека е престрог црвениот. Мене 4-5 пати сигурно ме имаат треснато исто во глава, нит црвен, нит 2 минути добиле...

Новите правила се сигурно во прашање, ептен се намалени критериумите за црвен.(n)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.234
Поени од реакции
35.856
Добро де "коментаториве"....ај вчера што ги утињаа и французите и нашиве.

Го гледа германецот се дига на шут со десна рака, два пати вика Вајнхолд.

Вајнхолд во чмарот да ти го заглави, сајла една неписмена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom