ЕП 2016-Група А (Франција, Полска, МАКЕДОНИЈА, Србија)

Ќе КЛАВАМЕ ГОЛОЈ и ќе поминуваме група or what?


  • Вкупно гласачи
    86
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Мора да дадат гол во последна секунда се им ебам :icon_mrgr:
15-12, добро е се врати Франција. И навивајте за Франција ало, ПОВЕЌЕ НИ ОДГОВАРА :icon_mrgr:

1. Франција тепа се до финале
2. Ние тепаме се до крај
3. Се молиме да ни се поклопат коцките
4. Одиме во полуфинале
5. Во финале Франција го губи првиот меч
6. Македонија шампион

:icon_mrgr:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Мора да дадат гол во последна секунда се им ебам :icon_mrgr:
15-12, добро е се врати Франција. И навивајте за Франција ало, ПОВЕЌЕ НИ ОДГОВАРА :icon_mrgr:

1. Франција тепа се до финале
2. Ние тепаме се до крај
3. Се молиме да ни се поклопат коцките
4. Одиме во полуфинале
5. Во финале Франција го губи првиот меч
6. Македонија шампион

:icon_mrgr:
Мрсно ке бидне само со Хрватите а ке урлам за Хрватитр и Норвежаните да ги издуваат Пољациве

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Колку боси коментатори...како бе Шумуликовски не го запука со шамари тај со очилата пред десетина години ццц
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Чекајте бе другари. Мене не ми е јасно. По стариот систем ли продолжува втората фаза? 6 екипи секој против секој?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Чекајте бе другари. Мене не ми е јасно. По стариот систем ли продолжува втората фаза? 6 екипи секој против секој?
Да само на Светските е внесен нок-аут систем од 1/8 финале

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Чекајте бе другари. Мене не ми е јасно. По стариот систем ли продолжува втората фаза? 6 екипи секој против секој?
Дабоме :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1453236156][/DOUBLEPOST]Омејер ли е или Градимир Чаневски, се ти ебам старо сега најде од мртви агли да примаш голови :popce:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Мене енигма ми е Норвешка, искрено мислев последни ќе бидат во група а испаднаа први, баш ме интересира сега во вториот дел како ќе се носат со нас, Полска и Франција, не верувам дека така лесно ќе пројдат (барем не со другите две, ние тешко дека ќе ги победиме со оглед на тоа како играме). Едино Белорусија ако ја совладаме.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
Мене енигма ми е Норвешка, искрено мислев последни ќе бидат во група а испаднаа први, баш ме интересира сега во вториот дел како ќе се носат со нас, Полска и Франција, не верувам дека така лесно ќе пројдат (барем не со другите две, ние тешко дека ќе ги победиме со оглед на тоа како играме). Едино Белорусија ако ја совладаме.
kako i da e, fakt e ne samo deka ova beše jaka grupa, tuku i B grupata e jaka. A onamu Španija se provleče so Slovenija a i Danska se mačeše so MonteNegro...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Толку од нашите надежи за полуфинале, се да им ебам на Французиве и на тоа слепецот Биелицки и на нашиве што не извадија нерешено со Полска :kuracc::kuracc::kuracc:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
Дабоме :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1453236156][/DOUBLEPOST]Омејер ли е или Градимир Чаневски, се ти ебам старо сега најде од мртви агли да примаш голови :popce:
pravat od oktopodot skara poljacite, posebno onoj so skijaški naočari..
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Со еден другар , постојано го правиме муабетот, што ако Шмал беше наш голман.Најверојатно ќе освоевме некоја медала до сега.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ние тепаме се, Франција губи еден натпревар и одиме во полуфинале.

Па што...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Ние тепаме се, Франција губи еден натпревар и одиме во полуфинале.

Па што...
Одиме во натпреварите за 5-то или 7-мо место така :icon_mrgr:
Со -7 во меѓусебниот со Франција, ќе треба 100 разлика да ја тепаме селекцијата која ќе ја тепа Франција, под услов тоа да биде Норвешка :icon_mrgr:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.137
Поени од реакции
5.251
Одиме во натпреварите за 5-то или 7-мо место така :icon_mrgr:
Со -7 во меѓусебниот со Франција, ќе треба 100 разлика да ја тепаме селекцијата која ќе ја тепа Франција, под услов тоа да биде Норвешка :icon_mrgr:
Тоа е тоа што го збореше Миркуловски ако веќе губиш нека не бидне тоа со -7 кога даваше интервју подле мечот. Сеа ни се отежнува работата за било какви калкулации и тој бодот со Пољаците никад нема да го прежалам

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom