ЕМО стил!

Член од
3 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
6
За тие што незнаат што е ЕМО: Кратенка за емоции/емотивност и такви срања.

Емо деца - деца кои се премногу емотивни (депресивни) и имаат посебен стил на облекување за да го покажат тоа, имаат желби да се самоубијат, никој не ги разбирал (па мора да се самоубијат), слушаат емо албуми и се рушат од плачење (па мора да се самоубијат), им се удавило мачето у канализација и не им се живее без мачето (па мора да се самоубијат), под казна се дома и им завршил животот (па мора да се самоубијат), раскинале со саканиот/саканата и им завршил животот (па мора да се самоубијат)

Ова е типичен пример за емо... Се друго што се облака како емо е Позер Емо

е сеа мое мислење за емо: деца на кои родителите не им обрнале доволно внимание па ќе се самоубијат за внимание.

мое мислење за емо стилот: добар е, само ме нервираат женски со пократка коса од мојата и дека стилот е носен од депресивни луѓе.
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
DEATH TO EMOS! I HATE EMO KIDS! FUCK THEM ALL! ТОА НЕ Е СТИЛ ТОА Е ГЛУПИРАЊЕ! ГИ МРЗАМ И БИ ГИ УБИЛ СИТЕ! :nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
Зашто да си ги валкаш рацете, кога веќе самите си се убиваат? :pos:
 

gancevski111

Sweet Talker ............
Член од
31 август 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
РЕПЛИКА

За тие што незнаат што е ЕМО: Кратенка за емоции/емотивност и такви срања.

Емо деца - деца кои се премногу емотивни (депресивни) и имаат посебен стил на облекување за да го покажат тоа, имаат желби да се самоубијат, никој не ги разбирал (па мора да се самоубијат), слушаат емо албуми и се рушат од плачење (па мора да се самоубијат), им се удавило мачето у канализација и не им се живее без мачето (па мора да се самоубијат), под казна се дома и им завршил животот (па мора да се самоубијат), раскинале со саканиот/саканата и им завршил животот (па мора да се самоубијат)

Ова е типичен пример за емо... Се друго што се облака како емо е Позер Емо

е сеа мое мислење за емо: деца на кои родителите не им обрнале доволно внимание па ќе се самоубијат за внимание.

мое мислење за емо стилот: добар е, само ме нервираат женски со пократка коса од мојата и дека стилот е носен од депресивни луѓе.
Како прво за емо нема точно дефинирана дефиниција
Како второ Емо музика не постои а камоли емо албуми
Како трето самоубијствата се типична случајност ако си емо може да се самоубиеш нормално како секој друг жив човек виа глупав свет.
Како четврто и последно ЕМО ЖЕНСКИТЕ ПО ПРАВИЛО ИМААТ ДОЛГА КОСА ДО ЗАДНИК И ПРАВАТ ШИК ФРИЗУРИ А ТИ КАКО МАШКО АКО ИМАШ КОСА ДО ПОДКОЛЕНА ТРЕБА ДА СЕ ЗАПРАШАШ ДАЛИ СИ ВО РЕД?!
:eek:jea:

а да сори за емо позери имаш право се согласувам 100% :smir:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
УФффф...нема ништо поголемо што ме к*рчи од ЕМО!!!:nenene:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
aбе луѓе а едно прашање сега: Што ако си се ошишал како емо а не си ни знаел дека тоа е емо...се облекуваш најнормално или може да се каже кремски бидејќи немам друг израз...и не си емотивац...само имаш емо коса...ха ШТО СИ ТОГАШ ????
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
aбе луѓе а едно прашање сега: Што ако си се ошишал како емо а не си ни знаел дека тоа е емо...се облекуваш најнормално или може да се каже кремски бидејќи немам друг израз...и не си емотивац...само имаш емо коса...ха ШТО СИ ТОГАШ ????
Scene стил. :helou:

Бај д веј, I love emo and scene style. So sexy. So nice. :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Како прво за емо нема точно дефинирана дефиниција
Како второ Емо музика не постои а камоли емо албуми
Како трето самоубијствата се типична случајност ако си емо може да се самоубиеш нормално како секој друг жив човек виа глупав свет.
Како четврто и последно ЕМО ЖЕНСКИТЕ ПО ПРАВИЛО ИМААТ ДОЛГА КОСА ДО ЗАДНИК И ПРАВАТ ШИК ФРИЗУРИ А ТИ КАКО МАШКО АКО ИМАШ КОСА ДО ПОДКОЛЕНА ТРЕБА ДА СЕ ЗАПРАШАШ ДАЛИ СИ ВО РЕД?!
:eek:jea:

а да сори за емо позери имаш право се согласувам 100% :smir:
Тотално грешен пост..
Како прво Емо има дефиниција .. Постпанк жанр кој се одвоил од хардкорот со емоционалноста во текстовите.
Како второ : Само Емо музика и постои , останатото што е поврзано со емо како Емо стил енд стаф , се глупости :)
Како трето : Емо нема врска со самоубиството ниту со било каков психолошко физички чин на одредена депресивна единка .
Како четврто : Нема правила како да бидеш Емо .. Или ти се допаѓа жанрот или не . А ако имаш коса до подколена по некој пресметки мој би требало да бидеш металец??
 

gancevski111

Sweet Talker ............
Член од
31 август 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
mu frliv replika na dbx.dragan toj veli deka se nervira koga emo zenski imaat pokratka kosa od negovata ??? Pa kolkava mu e dolzinata na kosata ....
By the way povtorno greska nikoj ne se razbira za emo....
Nema emo muzika toa e samo punk/rock muzika kakvaa i da e
oni si slusat muzika si se zurkam i go mutirale rock stilot svakate ???
I normalno deka emo enma nikakva vrska so samoubijstvoto

Jas sum emo scene pa so da pravam?? Sakam taka da se oblekuvam...
Nekoj nesto protiv ???
 

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Porano otkacuvav na Emo...sega porasnav:baeh:

Mi se dopaga stilot ali nekako pubertetski mi deluva...sto znam nemozam da zamislam maz na 30 godini EMO...hahah
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Немам ништо против ЕМО стилот ама тоа не е за мене никогаш не би се облекувала така.:smir:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
6
Како прво за емо нема точно дефинирана дефиниција
Како второ Емо музика не постои а камоли емо албуми
Како трето самоубијствата се типична случајност ако си емо може да се самоубиеш нормално како секој друг жив човек виа глупав свет.
Како четврто и последно ЕМО ЖЕНСКИТЕ ПО ПРАВИЛО ИМААТ ДОЛГА КОСА ДО ЗАДНИК И ПРАВАТ ШИК ФРИЗУРИ А ТИ КАКО МАШКО АКО ИМАШ КОСА ДО ПОДКОЛЕНА ТРЕБА ДА СЕ ЗАПРАШАШ ДАЛИ СИ ВО РЕД?!
:eek:jea:

а да сори за емо позери имаш право се согласувам 100% :smir:
Оп! Еве ни на***чено емо. Очигледно си позер емо затоа што емовците си плачат. Ако си емо, седи си, плачи си и праи шо сакаш. СЕ ДОДЕКА НЕ МИ СЕ ПОЈАВУВАШ ПРЕД МЕНЕ и ок си. (за твоја безбедност, би ти препорачал да се држиш на страна од металци затоа што смртно мразат емовци. Еве ти и пример:

DEATH TO EMOS! I HATE EMO KIDS! FUCK THEM ALL! ТОА НЕ Е СТИЛ ТОА Е ГЛУПИРАЊЕ! ГИ МРЗАМ И БИ ГИ УБИЛ СИТЕ! :nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
) За мене емовците се ОК, се додека не ми плачат пред мене. (а тие најчесто не излагаат нигде зш се премногу депресивни).
mu frliv replika na dbx.dragan toj veli deka se nervira koga emo zenski imaat pokratka kosa od negovata ??? Pa kolkava mu e dolzinata na kosata ....
By the way povtorno greska nikoj ne se razbira za emo....
Nema emo muzika toa e samo punk/rock muzika kakvaa i da e
oni si slusat muzika si se zurkam i go mutirale rock stilot svakate ???
I normalno deka emo enma nikakva vrska so samoubijstvoto

Jas sum emo scene pa so da pravam?? Sakam taka da se oblekuvam...
Nekoj nesto protiv ???
Мојата коса е кратка и друг пат не скокај до заклучоци. Тоа јас шо викам емо = самоубиство е затоа што у лириките имаат самоубиства (незнам кај точно, а и не планирам да се замарам со тоа да барам) а и ако слушнеш некоја емо песна ќе те натера да се самоубиеш зш е С**КА и е најглупавото нешто шо си го слушал у живот и ќе прашуваш. Тоа е едно нешто кое го мразам повеќе од турбо фолк и ТОА ОД СТИЛОТ: ПИЈЕМ ДА ЈЕ ЗАБОРАВИМ или како и да се вика!!!

ПоздраФ и не планирам да трошам време на ЕМОВЦИ!!! После неколку години ќе сфатиш каков идиот си бил.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
За тие што незнаат што е ЕМО: Кратенка за емоции/емотивност и такви срања.

Емо деца - деца кои се премногу емотивни (депресивни) и имаат посебен стил на облекување за да го покажат тоа, имаат желби да се самоубијат, никој не ги разбирал (па мора да се самоубијат), слушаат емо албуми и се рушат од плачење (па мора да се самоубијат), им се удавило мачето у канализација и не им се живее без мачето (па мора да се самоубијат), под казна се дома и им завршил животот (па мора да се самоубијат), раскинале со саканиот/саканата и им завршил животот (па мора да се самоубијат)

Ова е типичен пример за емо... Се друго што се облака како емо е Позер Емо

е сеа мое мислење за емо: деца на кои родителите не им обрнале доволно внимание па ќе се самоубијат за внимание.

мое мислење за емо стилот: добар е, само ме нервираат женски со пократка коса од мојата и дека стилот е носен од депресивни луѓе.
Немаат сакана зашо се педери сите па така да само саканиот иде у предвид :pos2:
mu frliv replika na dbx.dragan toj veli deka se nervira koga emo zenski imaat pokratka kosa od negovata ??? Pa kolkava mu e dolzinata na kosata ....
By the way povtorno greska nikoj ne se razbira za emo....
Nema emo muzika toa e samo punk/rock muzika kakvaa i da e
oni si slusat muzika si se zurkam i go mutirale rock stilot svakate ???
I normalno deka emo enma nikakva vrska so samoubijstvoto

Jas sum emo scene pa so da pravam?? Sakam taka da se oblekuvam...
Nekoj nesto protiv ???
Ја иам против бе! МРЗАМ СЕ ШТО Е ПОВРЗАНО СО ЕМО! ИАМ САМО ЕДЕН МАЛ ТЕКСТ ОД ПЕСНА НА БЕДОТ НА ЕДЕН ДРУГАР (No Control - Шутни ЕМО!) ШУТНИ ЕМО!ПЛУКНИ ЕМО! УНИШТИ ГИ!
Оп! Еве ни на***чено емо. Очигледно си позер емо затоа што емовците си плачат. Ако си емо, седи си, плачи си и праи шо сакаш. СЕ ДОДЕКА НЕ МИ СЕ ПОЈАВУВАШ ПРЕД МЕНЕ и ок си. (за твоја безбедност, би ти препорачал да се држиш на страна од металци затоа што смртно мразат емовци. Еве ти и пример:

) За мене емовците се ОК, се додека не ми плачат пред мене. (а тие најчесто не излагаат нигде зш се премногу депресивни).

Мојата коса е кратка и друг пат не скокај до заклучоци. Тоа јас шо викам емо = самоубиство е затоа што у лириките имаат самоубиства (незнам кај точно, а и не планирам да се замарам со тоа да барам) а и ако слушнеш некоја емо песна ќе те натера да се самоубиеш зш е С**КА и е најглупавото нешто шо си го слушал у живот и ќе прашуваш. Тоа е едно нешто кое го мразам повеќе од турбо фолк и ТОА ОД СТИЛОТ: ПИЈЕМ ДА ЈЕ ЗАБОРАВИМ или како и да се вика!!!

ПоздраФ и не планирам да трошам време на ЕМОВЦИ!!! После неколку години ќе сфатиш каков идиот си бил.
Хахахаха па не мора да трошиш... после неколку години нишо нема да свати зашо е муле! А и башка ќе рипне од некој балкон, па нема кој да сваќа. Друга работа... глеам вчера дур јадев у седмица седнале едни позади мене со емо шишки до муда и ми праат муабет за брутал дет метал! ооо абе ги грабнам на клоци шо знаат тие за брутал! Моеш да замислиш, БРУТАЛЕЦ СО ШИШКА И КАРИРАНО! Х) :pos2::pos2: ЕПА ЈА НЕМОЖАМ Х)))))
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Се извинувам нели зборувавме за Емо стилот???ц.ц.ц.ц:uvo:
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Emo girls - look sexy
Emo boys - are gays..

Мислам дека доволно објаснив:helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom