ЕМО стил!

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
гледам низ струмица нешто емовци ми изиграваат некои момци и момички ама како кловнове се.. глупости е тва и никојпат нема да си дозволам да бидам таков или да имам женска емо... вени сечење незнам ти шо...F*** Off бе :tapp:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
:vozbud::vozbud:на видеоно сум се изнасмеала..а искреноно нешо овие шо изиграваат емо ми е жива глупост..мислам хелоуууууу немојш цел живот да си депресивен и да мислиш дека никој не те сака..
начинот на облекување до некој степен го оправдувам ..ама ко ќе видам некој/а облечена како за на маскенбал ми се гадит
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
офтопик: :pov:...Видов вчера на железничка една емо цура, што праеше емо фотки на пругата...Нешто суасајдл и сл...Ахх таа слика...Ме следат кошмари цела ноќ!...:pov:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
не знам..тоа ЕМО си е нечиј стил и можда некои луѓе сакаат така да се облекуваат. Мене не ми смета то. Али никогаш не би влегла во филм да се носам така...да се шминкам така или незнам шо. Според мене то си е стил некој...ама не е за мене.:toe:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Немам ништо против тие што се ЕМО или не знам од каде го извлекоа овој стил пошо мене повеке ми личи на неш панк..ама не се разбирам браво на тие што им успева да бидат ЕМО оти мене повекето на кловнови ми личат...Сепак јас никогаш не би го практикувал овој стил :)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
немаат ни добар стил ни ништо добро ич ги нејкам аххх да имам некое дрво подебело ко ке видам некој емо ке го убијам на место
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
имам едно прашање, за да бидеш емо треба да имаш сини очи и црна коса? вдф, 98% од сликите се такви... :tapp:
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Си ставаш леќи, ептен црна боја, пирсови, штрафирани чорапчиња и маичка PLEASE LOVE ME, MY LIFE IS MISREABLE...I DIDN'T GET A TEDDY BEAR FOR BIRTHDAY!
:music5:


И тоа ти е.


Рокер сум,ама не ме привлекуваат Емо фрикови
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.686
Глупа шминка, глуп начин на облекување, глупа музика (имало и емо музика), глуп карактер, мм.. глуп накит и штознам друго.
Имаат јаки фризови некој, а знам и некој БОМБИ ЕМО ЦУРИ. Изглед буквално да те соборат на колена.
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Многу безвезе ми е...тежок филм само.Ни сум посакала ни ке бидам емо некогаш,тоа уствари не е само до облеката тоа на западот е начин на зивеење (се разо4аруваат од се па одат во бања и се сечат со скалпел) срење у боја! Ми беа интересни коа почнаа али сега ми се банални и смешни!


сори ако навредив некој:baeh:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
DEATH TO EMOS! I HATE EMO KIDS! FUCK THEM ALL! ТОА НЕ Е СТИЛ ТОА Е ГЛУПИРАЊЕ! ГИ МРЗАМ И БИ ГИ УБИЛ СИТЕ! :nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Глупости упм... прв пат кога ме прашаа дали сум емо не ни знаев што е тоа :pos: :pos: фризурата ми била емо ај сеа де :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom