Дупер

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Прва песна што ми се свиѓа. Нема причина за хејт стварно. Ај да правеа панчо и андреј, па да ги ругавме толку. Вака нема причина.
Глеаш, имаш право.
Зошто се тие двајца силувачи на микрофони поштедени од хејтање?
 
K

kicodarker

Гостин
https://zenskimagazin.mk/martina-ja-potvrdi-prichinata-zoshto-ne-e-del-od--duper- Ја избркале оти сакала да оди на концерт бе,овие двајцата го заслужуваат целиот ремет :D :D
така ами како мора од мали строго. Та ќе оди по концерти по глупости, а бендо ваму проби си сака. А по свирки коа земаат бакшиш процент ќе им бара појќе "ааа ја едино женско сум мора процент плус за влечење машка публика"
Јас незнам како не го најавиле ова порано, и отказно решение да и дадат. Со ваков серијозен бент ќе се заебаваат и аналон оштета да им дадат!!!
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.079
Поени од реакции
19.907
Дуопер.

Нека стават едно "о" во името и нека кршат глава, нека не замараат со шпански серии.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Ха какви генерации се овие јеботе, ќе почнам да звучам ко оние што имале служено у ЈНА и се подјебаваа со нас дека сме у епрувета издркани. :D
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Зошто се замарате со нив ако и онака се небитни? Ако ми се небитни, нема ни да ги спомнам, а не па да знам што им се дешава у животот. Глупите коментари задржете ги за себе. И мене не ми се нешто посебно, како и еден куп македонски пејачи или ванаби пејачи па не ги ругам. Секој со својот вкус. На крај краева, едвај чека просечното македонче да искочи нешто ново и да почне да го плука. Тоа ни е у крвта, ебати народот заостанат!
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
Не се нервирајте, дупер не ги бива.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Новава песна е ептен добра. На вас шо не ви се свиѓат песните оправдано е, не можат сите да се 2бона, Јала, Буба и анастасија ражнатовиЌ. Не се дискутира за вкусови ама неможам да се разберам со сељачанава што е добра музика...:(

И да е некој маркетиншки трик ова со распаѓањево, во секој случај е океј и успешна заебанција, зошто цела Македониај зборува за тоа што значи дека би добиле на публицитет на следна песна. Уникатно според мене ако е така...
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Не се дискутира за вкусови ама неможам да се разберам со сељачанава што е добра музика...:(
>Дупер
>добра музика
:pos::pos::pos:
А и најјако ми е вака кога ќе пишат, демек ако не ги сакаш Дупер, тоа под дифолт значи дека си сељак кој слуша 2бона и кои и да се таму другите набројани. Како мислиш Дупер се дефиниција за префинетост и врвност во музиката.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Новата песна е океј. Барем не личи на другите нивни. Претходните две беа само шлепање на успехот на првата песна. Ама ова со бркањето на Мартина пошто отишла на концерт е стварно детска работа...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Тотално несериозно од двајцата да ја избркаат само затоа што сакала да оди на концерт на друг бенд. До толку да си заникаде не можам да разберам.
Супер бенд но со ова ќе изгубат на публика а и изгубија доста.

Еве што повторно напиша Бобан Авалон за Дупер.

Da izbrkas ravnopraven clen od band zatoa sto sakalo devojceto da odi na koncert na drug band e najnecovecka i najamaterska rabota koja mi se ima sluceno vo rabotata so izveduvaci od Makedonija.

Zali boze na vremeto sto go potrosiv na tie 5 sostanoka so Duper.

Imav obezbedeno bandot da snimi album vo Hrvatska i sponzor za toa.

Prvo mi bese smesno , posle sfativ deka ne e.
Deka e tazno.
I neverovatno nefer sprema Martina...

Zaradi toa onoj post od ponedelnik bese takov.
I toa bese post-ne stereotipno soopstenie.

Ne mi e jasno kako i zosto bese sfaten kako oficijalno soopstenie.

Na Martina i posakuvam uspeh vo se sto ke raboti.

Drugite dvajca posle ovoj post ne me zanimaat ever
...za da im posakam bilo sto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom