Дупер

Член од
29 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
49
Мене ми се онака ок. Ништо посебно, но не ми пречат. Песни што би ги слушал кога сум во кафич на кафе или на радио додека возам.

Мартина ми е инаку преслатка. Ама читам во коментарите на YT дека била лез. Не знам колку е точно тоа.
Da tocno e :) Shteta :(
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.481
https://zenskimagazin.mk/martina-ja-potvrdi-prichinata-zoshto-ne-e-del-od--duper- Ја избркале оти сакала да оди на концерт бе,овие двајцата го заслужуваат целиот ремет :D :D
Многу лесно може да е преувеличено ова,а и не се ни прв ни последен бенд што се распаднал од приватни несогласувања. Од друга страна никој не искоментира колку непрофесионално е и од нејзе и во кретенот од Аволон да пушта информации во јавност.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Не бе не може да е толку дно емисијава и водителкава... И вика како ти се допадна последната песна, НЕ УЧЕСТВУВАШ НА НЕА ПРЕТПОСТАВУВАМ... Имаат 4 песни, правиш емисија со нивни член и не можеш да одвоиш 5 минути само да отвориш нивната страна да видиш кој учествувал во песната. Туѓ срам ме изеде...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
После причинава: R.I.P Duper :popce:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Колку иронично оваа нараторкава го искажа ставот на Ексклузив за останатите двајца (сега се големи ѕвезди и ќе одбираат каде ќе се појавуваат) а они со овие глупави интервјуа ги направија "познати". :facepalm:
Или во превод, ако не одбивте, сега сте мивки за нас, и само девојчето ќе го пратиме.
Дај бе, до кога со ваквите емисии, интервјуа, шоуа?
Ја гледав и емисијата на 2бона и Слаткар, земале цела емисија ги прашуваат што мислат за Панчо. :tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
После причинава: R.I.P Duper :popce:
Да зашо најдобриот бубњар на планетава го изгубија у пичку материну, ваквата загуба може да се поистовети со смртта на фреди и queen, нешто ненадминливо за нивниот комплициран стил на музика.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Да зашо најдобриот бубњар на планетава го изгубија у пичку материну, ваквата загуба може да се поистовети со смртта на фреди и queen, нешто ненадминливо за нивниот комплициран стил на музика.
Јасно тоа. Ама во нивниот случај стварно е загуба пред се на харизма, а потоа и на репутација. Првото класичен пример ти е и форумот, пола мислења на темава се околу тоа дека симпатична имала, дека била лезбејка итн, значи имало нешто во неа, што го нема во секоја друга потенцијална замена. Второ репутацијата, бидејќи се пробија и стекнаа фанови во составот ко што се, некои може и само поради девојката, вака со односот кон неа и со детскиве муабети, губат еден тон репутација уште во почетна фаза. Посекако шит потег им е тоа, ја заебаа работата уште пред да имаат можност нешто посериозно да направат.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Да зашо најдобриот бубњар на планетава го изгубија у пичку материну, ваквата загуба може да се поистовети со смртта на фреди и queen, нешто ненадминливо за нивниот комплициран стил на музика.
Реков 'после причинава', не спомнав ништо за бубњарот. Нема врска бубњарот. Има врска што тие уште немаат изградено име за да прават вакви глупости. Мнението на јавноста се менува многу брзо, ако до вчера беа топ бенд и кул дечки, денес се две умислени скопски педерчиња што се уфилмале и не ѝ дале на бубњарката да иде на концерт на друг бенд.

Не познавам никој од нив, да не мислиш дека мислењето ми е пристрасно, ама во кревкиот период на слава во кој се, вакви испади значат сигурна смрт.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Некако ми се чини дека ама баш ништо не се променија у мои очи, одкоа ја избркаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom