Др. Марин Докузовски

T

Tetro

Гостин
Не сум во тек.
Два дена го правеа, поминував баш од таму, ама не ми е јасно кој е човеков. Тренер е или селектор или како го нарекуваат? :unsure:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Не сум во тек.
Два дена го правеа, поминував баш од таму, ама не ми е јасно кој е човеков. Тренер е или селектор или како го нарекуваат? :unsure:
Па тренер однoсно селектор, воедно и на Работнички :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Да да, денес коа паркирав до беверли го видов, таман кога го сликаше еден новинар.

Инаку морам да признам дека ме изненади, он е заслужен за тактиката, а и он не би бил ништо без играчите да даваат 200% на еден натпревар.

Единствена грешка, ама ГОЛЕМА грешка му беше што ги викна Симоновки и Димчевски, а не зеде искусни играчи кои ќе имаа придонес за играта. Тасевски, Симиќ па дури и Перо Блажевски.

Млади играчи се земаат да стекнат искуство со по некоја минута но не да греат клупа, сигурен сум дека некој постар ќе имаше поголем придонес.

За друго ништо не му замерам.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
61
Поени од реакции
35
На бугарскиот „Дневник„ некој Блгарин пишал = проработело бугарското во нас (Македонците), демек сме се сетиле оти че сме Блгари, па затоа правиме парче. А по таа логика они овој пат значи заборавиле дека се Блгари, па затоа така лошо им оди :pos: Ај, нека на ЕП 2013 се сетат оти се Македонци, па можда ќе им тргне :pos:
Малку оф топик, ама морав да го кажам ова.
Инаку, во иднина Докузовски, како и сите други селектори, ќе мора да поднаучи малку да се буни, особено во такви апла ситуации, какви што имаше со Литванците, не дека тоа ќе помогне, ама сега имаме респект, барем би требало да имаме. Видете како другите селектори се бунат, Србите исто, со право.
Сепак човекот најмногу импонира со својата ладнокрвност и тивка, скромна самодоверба
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Да да, денес коа паркирав до беверли го видов, таман кога го сликаше еден новинар.

Инаку морам да признам дека ме изненади, он е заслужен за тактиката, а и он не би бил ништо без играчите да даваат 200% на еден натпревар.

Единствена грешка, ама ГОЛЕМА грешка му беше што ги викна Симоновки и Димчевски, а не зеде искусни играчи кои ќе имаа придонес за играта. Тасевски, Симиќ па дури и Перо Блажевски.

Млади играчи се земаат да стекнат искуство со по некоја минута но не да греат клупа, сигурен сум дека некој постар ќе имаше поголем придонес.

За друго ништо не му замерам.
Исто и јас така мислам. Можеше да го земе и Николовски ако беше повреден до овој дел ќе се опоравеше и ќе помогнеше колку толку а немаше да биде лошо и Симиќ да го викнеше со оглед на неговото искуство и висина ама тоа е се надевам за догодина добро ќе го селектира тимот :)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Прееска кога го прикажаа во кадар пред натпреварот, на плоштад започна огромен аплауз!
Браво за Марин Докузовски, колку ја имаат заслугата играчите за овој успех, толку (можеби и повеќе) ја има и тој!
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
супер е човекот горд е ама сигурно се покаја шо не зема само уше еден висок играч........и се разбира Перо легенда а високиот можеше да биде Бојан Трајковски или Бобо Михајловски......марине докторе шампиону
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.967
Поени од реакции
5.563
Браво Марине, секоја чест, сега не си само најтрофејниот наш тренер. Што е најтрагично ваков резултат (ок можеби не толку добар) можевме да имаме и пред две години, ама тогаш нашиот стратег ги штедеше силите против силните против силните репрезентации.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom