Др. Марин Докузовски

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.506
Па ако сакаме Олимпијада не гледам причина зашто да не му се продолжи договорот на Марин... :) Се надевам во наредните четири-пет години Македонија нема да има потреба да игра во квалификации за кошарка :D
 
Член од
27 март 2011
Мислења
85
Поени од реакции
31
Со ваква изјава не ни заслужува да биде тренер на Македонија
 
Член од
24 септември 2011
Мислења
76
Поени од реакции
173
И јас мислам дека проблемот е во парите,бидејќи Марин на крајот од интервјуто изјави дека ќе поразговарал и ќе чекал малку време да пројде да се средат впечатоците за да не направи некоја грешка.:)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.280
Марин е Докториште :) ама мислам дека не се работи за кеш ,Во интервју Даниел Димевски вели дека Марин размислува за понуди најверојатно од Шпанија, проблемот е што Шпанците не даваат да бидеш и тренер на тим а и селектор на репрезентација.Јас во моментов на човекот не му гледам замена си го бива ептен знае како треба:)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Он ако има желба ќе оди во друга лига и ќе ја води нашата репрезентација или па ќе биде сеуште во Работнички.Додека не видам официјална прескоференција не се одкажуваме од него :)
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Марин има проблеми со срцето и најверојатно тоа е причината заради која не би прифатил нов мандат како селектор. Читате и во статијата вели дека ќе остане во КФМ али најверојатно не како селектор на А репрезентацијата.
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Сега ја најдов сликава на фејсбук ! Слатко сум се изнасмеал


Треба да остане селектор на репрезентацијата човекот си заслужува и поголема плата и поголем респект !
 

f9

Член од
21 април 2007
Мислења
30
Поени од реакции
2
Марин помеѓу наковалната на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ја одбра Македонија .
Би сакал и Калиопи да ја пречекаме достојно.Ова се наши,на сите нас амбасадори кој се најдоброто од Македонија.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.506
Марин помеѓу наковалната на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ја одбра Македонија .
Би сакал и Калиопи да ја пречекаме достојно.Ова се наши,на сите нас амбасадори кој се најдоброто од Македонија.
А? Абе вие нормални сте, ај да го чекаме секој што се враќа од Европа или Америка.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Марин помеѓу наковалната на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ја одбра Македонија .
Би сакал и Калиопи да ја пречекаме достојно.Ова се наши,на сите нас амбасадори кој се најдоброто од Македонија.
незнам дали си озбилен или се заебаваш. Ако си озбилен :facepalm:
 

f9

Член од
21 април 2007
Мислења
30
Поени од реакции
2
Јас секогаш сум озбилен.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.659
Поени од реакции
13.159
Имам едно другарче во Германија, се закачиле пред месец дена со Грци и добро се измлатиле, кај и да е летово ќе си доаѓа за Македонија, ајде да го пречекаме достојно!
 

f9

Член од
21 април 2007
Мислења
30
Поени од реакции
2
Уште една титула освоена.Честито Марин.
Лукоил-Левски 87:82
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Марин помеѓу наковалната на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ја одбра Македонија .
Би сакал и Калиопи да ја пречекаме достојно.Ова се наши,на сите нас амбасадори кој се најдоброто од Македонија.
Јас носев македонска маица со сонцето со 16 кратното сонце каде што пишуваше македонија и тоа сред Њујорк, барам достоен пречек не барам 100 000 на плоштад 10 000 доволно ке е, и ако може и една државна пензија додека сум млад да не се замарам да работам па ако треба и грци ке тепам во америка кај што стигнам мислам не е проблем мислам проблем е ако нема пензија ама ако има нема да е проблем а и братучед ми ке се врака он од канада и жестоко се расправаше со грците а и истепа и еден грк е за него едно 20 000 на плоштад да има доволно ке и за него две пензии. Македонијо припреми бините догаме!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom