Другарство, па љубов, па пак другарство. Дали е можно?

Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
SCORPIO__20 напиша:
Другарството е еден вид на љубов...Подоцна тој вид на љубов се менува во следен по одредено време таа љубов се врака во првобитната состојба. Што би требало да значи дека не е можно да се има другарство па љубов па пак другарство.
Таму каде што еднаш се родила љубовта нема место да се спомнува никакво другарување или пријателство..
А ако збориме за она другото другарство каде се е засновано на секс..таквите другарства се почесто се појавуваат и стануваат моден тренд во нашава денешница
Секс-другар Секс -другарка можно е
velis deka:не е можно да се има другарство па љубов па пак другарство...
ok...no ne mozam da go razberam toa sto ti e napisano prethodno...koja e taa ljubov sto se vraka vo prvobitnata sostojba i koja e taa prvobitna sostojba??
(ja najprvin pomisliv deka drugarstvoto e prvobitnata sostojba no potoa me zbuni so toa sto kaza deka ne e mozno ljubov pa pak drugarstvo...)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
so znam mislam deka e mozno zosto da ne ako mozis da vospostavis nekakov kompromis i barem malku da gi kontroliras cuvstvata so razumot :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
10
Поени од реакции
0
не, не верувам
FRIENDSHIP OFTEN ENDS IN LOVE,BUT LOVE IN FRIENDSHIP- NEVER !!!:)
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Drugarstvoto moze da prerasne vo ljubov.No nikogas ljubovta vo drugarstvo.Sekako zboruvam ako stanuva zbor za onaa,vistinska ljubov. Moze samo da ima nekoe odredeno prijatelstvo megu partnerite,sosema malo, no DRUGARSTVo, isto kako predhodnoto nema sansi.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Другарство па љубов..најдобра комбинација,се разбира ако љубовта е обострана,така имаш поголеми шанси да го запознаеш партнерот и да не започнеш веднаш со идеализирање на неговата личност.
Е сега за тоа пак другарство после љубов...бар во мој случај не.Колку и да сакам,понекогаш не може се што се случило меѓу тие двајца да се заборави и да се удави во вода,макар би било добро потоа да се остане во добри односи.Кај мене е-се или ништо :)
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Со бившиот што идев 2.5 години можам да бидам другарка,ама не сум!Затоа што он уште чувствува нешто за мене и го повредувало моето присуство!:toe:
Другарство,зборам за она површинското може да постои ако после раскинувањето и двајцата се со оладени чувства!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Izgubena_Nadez напиша:
drugarstvp pa ljubov pa drugarstvo
sekako deka e mozno mi se ima sluceno mene

И после раскинувањето пак бевте најдобри другари како претходно или нешто барем малку се измени?
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Mozno e no ako dobro (smeireno) sme raskinale i sepak sme se sakale i postuvale vo vrskata :) no sepak retki se ovie slucaeevi....
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
:nenene:
Izgubena_Nadez напиша:
drugarstvp pa ljubov pa drugarstvo
sekako deka e mozno mi se ima sluceno mene
A bre ajde ne zaebavaj! Od drugarstvo u ljubov da! ama pak drugari?!?! Kogo ke go lazeme? Sami sebe ili okolinata?
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Dzings напиша:
:nenene:
A bre ajde ne zaebavaj! Od drugarstvo u ljubov da! ama pak drugari?!?! Kogo ke go lazeme? Sami sebe ili okolinata?
Не, туку продавачот :pos:
Оној кој ни го дал гарантниот лист за „веш-машината„ па ако случајно избие „проблемче„ во рок на гаранцијата да можеш да ја вратиш назад кај што си била :pos::pos::pos:

Еххххх уште животот да беше продавница за бела техника па да може на ти го-дај ми го :)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
sagaqua напиша:
Не, туку продавачот :pos:
Оној кој ни го дал гарантниот лист за „веш-машината„ па ако случајно избие „проблемче„ во рок на гаранцијата да можеш да ја вратиш назад кај што си била :pos::pos::pos:

Еххххх уште животот да беше продавница за бела техника па да може на ти го-дај ми го :)
DA de! Menjam staro za novo ama so doplata! :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Можно е, ама зависи колку сте биле вљубени и каква била врската
 

Kajgana Shop

На врв Bottom