Другарство, па љубов, па пак другарство. Дали е можно?

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Искрено не бидува.Неможам сега да го гледам како другар..он постојано ми вика дека ме сака како сестра како негова помала сестра,а и јас истото го викам..не го сакам како порано туку неможам едноставно да не го гледам како дечко како некој тип што порано сум го сакала,а мислам дека и он истото го мисли само се обидува да ме убеди мене да не мислам така во таа насока.Неможе некако невозможно изгледа..колку и да се обидуваш тој што порано си го гледал со други очи неможе да се смени туку преку ноќ па макар и да се месеци.
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
Можно е! Во шпанските серии и други работи се можни! Исто како и во љубовните романи. Во реалноста, работите функционираат малку поинаку.


e dobro u spanski serii se e mozno ali vo realnosta mali se slucaite posle vrska pak da prodolzi drugarstvoto
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Ne e mozno, lesno moze onoj so ti bil drugar da ti stane decko, no posle e mn tesko onoj koj ti bil decko da ti ostane prijatel...nemozes da go gledas pak isto kako na pocetokot, nema da mozes da ja imas onaa doverba vo nego sto si ja imal pred da ti stane decko ... a ako izgubis doverba vo covekot toj ne moze da ti e drugar :toe:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Другар е другар. Не би можела да се заљубам во другар затоа што тој мене ми е како брат. Знам се за него, тој знае се за мене... Нема никакви шанси дека тоа ќе се случи.
Ниту пак постои веројатност дека ќе се заљубиме, па кога ќе раскинеме повторно ќе бидеме другари.
Овие работи некако не одат заедно. Можеби би останале само на "здраво" и толку.
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Не можам да одговорам затоа што ова сепак е индивидуална работа. Се зависи од тоа поради што сте влегле во таа врска, дали поради љубопитност, страст, љубов.. и поради која пришина сте излегле од истата. Се зависи од ситуацијата.
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Ok, na prasanjevo ke odgovoram so prasanje...
"Zarem ke mozete da slusate kako bivsata/bivsiot so koj do skoro ste bile zaeno do pred nekoe vreme, kako si pominuva so nekoj/a sega, i vi raskazuva kako negoviot/nejziniot dopir ja pravi srekna, kako negoviot/nejziniot baknez ja vozvisuva..."
Odgovorot sami ke go dobiete kolku vsusnost ste imale custva eden kon drug, i kolku bi bile drugari (prijateli)...
Jas bi ostanal na edno "Zdravo " i nisto poveke.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ok, na prasanjevo ke odgovoram so prasanje...
"Zarem ke mozete da slusate kako bivsata/bivsiot so koj do skoro ste bile zaeno do pred nekoe vreme, kako si pominuva so nekoj/a sega, i vi raskazuva kako negoviot/nejziniot dopir ja pravi srekna, kako negoviot/nejziniot baknez ja vozvisuva..."
Odgovorot sami ke go dobiete kolku vsusnost ste imale custva eden kon drug, i kolku bi bile drugari (prijateli)...
Jas bi ostanal na edno "Zdravo " i nisto poveke.

Ми се допаѓа како мислиш...истата ствар и јас сакав да ја кажам.
Кога ќе го искусите ова, ќе ви биде појасно...


ступид Јован...ит вас џаст а вејст оф тајм:tapp:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
значи, после раскинување од врска макар и 2 недели да траела ако имало некакви чувства неможеш другар да бидеш со него. барем не како претходно што сте биле.

Иначе колку што знам секогаш имало другарство/пријателство пред да се фатат нели? не познавам многу луге кои не се знаеле и на прва ноќ се фатиле... :)
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
значи, после раскинување од врска макар и 2 недели да траела ако имало некакви чувства неможеш другар да бидеш со него. барем не како претходно што сте биле.

Иначе колку што знам секогаш имало другарство/пријателство пред да се фатат нели? не познавам многу луге кои не се знаеле и на прва ноќ се фатиле... :)
Pa ako bile vo vrska 2 nedeli, znaci prethodno ne bile drugari... Ako ste bide drugari i ste se poznavale eden so drug dovolno, i imate vrska, veruvaj nema da bidete zaedno 2 nedeli, ako ste znacele kako drugari eden na drug uste na pocetokot ke vnimavate eden na drug... a ko so velis ste bile vo vrska 2 nedeli... nelogicno e da go smetas za drugar togas, najmnogu da ste bile prijateli-poznanici... zatoa sto ste ja minale granicata na drugarstvoto... posebno ako ste spodelile nekoi posebni momenti...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
се мачам за да остане другарство, ама не иде се како што сакаме...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па прво зависи и од тоа колку била сериозна врската.Но,сепак сметам дека другарство во права смисла нема да биде,туку може партнерите после раскинувањето да останат во коректни односи.

Е сега има случаи кога двајца што имале т.н детска врска(тоа помали кога биле) па после да си бидат другари,ама добро тоа не се важи.
 
Член од
18 јули 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Другарството може да заврши со љубов,но љубовта никогаш со другарство..!
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Хмммм..... сепак мислам дека е можно другарство па љубов па другарство. Сум се дружел со одредена особа долго време и сме искачале заедно (правење лудории, бркање девојки она мушки), па после љубов и кога тоа заврши од одредени причини сега сме пак другари и пак се журкаме и пак правиме глупости и бркаме девојки/мушки .... и раскажуваме за тоа кој као си поминал којо кого ебел и бла бла бал ....
МОЖНО Е НО ЗАВИСИ ОД КАРАКТЕРОТ НА ПАРТНЕРИТЕ

П.С. СЕ Е МОЖНО ДОКОЛКУ ИСКРЕНО СЕ ПОСАКУВА
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
мислам не!но имаш разни луѓе!се е возможно!
мене тоа ми се нема случено,иако секогаш сум се обидувал со бившите да останам во нормални односи!не е лесно!затоа што по прекинот на врската секогаш постои еден што е повеќе повреден!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom