Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
23 март 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
постои..да...ама ако се премногу зближени се знае дека еден од нив кога тогаш ќе се приврзе емоцијално...
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Има, има, има. Порано бев скептик околу ова питање ама сега од искуство знам дека постои другарство меѓу машко и женско. Имам 2-3 добри другари кои ни најмалку не ме привлекуваат во љубовна смисла, а ни јас нив. Се осеќа тоа. Отворено разговарам со нив за нивни девојки, за мои дечковци, и никогаш не го би сменила тоа, не би ги погледнала поинаку кога веќе сериозно сум се поставила вака. They know too much :)


Тие што тврдат дека не постои другарска љубов, веројатно не го искусиле тоа или не знаат да разграничат кој(а) сакаат да им биде другар(ка) а со кој(а) имаат некакви љубовни намери.
 
Член од
30 март 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Pa mislam deka ima, ama sepak ponekogas priznajte si site deka pomisluvate na ...
 
Член од
12 март 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Зашто мислиш дека би го изгубила ако си скокнете? Јас тврдам дека не мора да биде така
Колку и да сака подоцна да ги задрзи добрите другарски односи со него мозеби и ке успее ама никогаш нема да биде исто и нема да бидат толку блиски и отворени да си казуваат се еден на друг како пред тоа што било...
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
16
Поени од реакции
1
другарство мегу машко и женско ... МММ јас верував дека постој ... само како мине времево сам се разубедувам, ние машките секогаш ке си бидеме МАШКИ и секогаш не мислиме со главата, а особено ако другарката се погоди да биде некоја БОМБАА ... кој шо сака нека каже, ама другарство мегу машко и женско може да има додека не сте созреани да речеме до 6то 7мо одд, а после ... НЕЕЕ

тоа е мое мислење ако мисли некој/а дека може да ме разубеди, слободно нека проба ... :pos2:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
ИМА и никој не можи да ме разубеди од ова
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Има. Слабо!
Незнам. можда.Можда и не.Зависи.Којзнае.Кад тад позиција пат шо доведува до мат.Блааааа....Не бе.Може да има.Ама ретко.:)
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Другарство меѓу машко и женски има, но со ограничен рок на трање. Може неколку години ни едниот ни другиот ништо да не осеќаат еден према друг, и тогаш ќе се појави некоја емоција. Ако се појават и кај двајцата тогаш тие се најцврстите врски.

Е сега да вика кажам случка од мојов живот,:) , имав една другарка од средно, но ретко кога сме збореле за дечковци нејзини или девојки мои, значи не многу многу блиски, и на одмор, искачаме од дискотека и нешто паднавме на моабет за оваа тема и ми вика "Јас вика, тебе, овој и овој(двајца мои другари, да не споменувам имиња)" ве гледам како другарчиња, и ја и викам "Злато од денес да не си у заблуда ќе ти кажам да си ги смениш размислувањата, затоа што јас,а овие двајцава никогаш не сме те глеале како другарка" , и се подналути малце и 1 ден не ми збореше :). Toa e тоа, јас никат не сум имал чувства према нејзе ама од секогаш сум сакал......... знаете де шо:):):)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
13.305
Има...Можно е... Еве конкретен пример јас. Имам повеќе другарки и баш онака како што вика Дивајн во првиот пост само другарска љубов чувствувам. И кај нив претпоставувам дека е така, не покажале некој тип на истакнување, ама баш онака другарски гледаат на мене.
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Нема другарство помеѓу машко и женско од проста причина што никогаш неможеш да бидеш сигурен што чувствува другарот кон тебе.Може не те гледа како другарка ама од страв да не го расипе она што дотогаш сте го имале таа некоја близина мудро си молчи и добро ги прикрива чувствата.Ако на пример јас го гледам како другар само никогаш ама баш никогаш неможам да бидам сигурна дека и он ме гледа мене исто или пак не.Затоа мислам дека непостои такво другарство:toe:
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Имам повеќе другари, но само со еден бев доста блиска долг период од мојот живот. Сега веќе не сме, патиштата не однесоа на различни страни и поретко се гледаме.
Додека другарувавме можев да му кажам апсолутно се` од најмала ситница до најголем проблем. Никогаш не ја изиграл мојата доверба и не сум се посомневала во нашето пријателство. Не сум почувствувала никакво чувство, кое е нешто повеќе од обична другарска љубов.
Апсолутно сум против таа теорија во личност од спротивниот пол да не се гледа на ништо друго освен партнер или пак да стравувам дека не можам да се опуштам затоа што ќе ми се појави некое скриено чувство.
Се случува понекогаш и тоа, но не значи дека треба да се укине машко-женското другарство.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Колку и да се опирам на ова, пак ѓабе е... Секогаш ми оди да ја заведам. И кога ќе се отргнем од неа малце, таа повторно ќе дојде.
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
16
Поени од реакции
1
Ау, сакаш да кажеш дека последниве 6 години уствари си ми се пуштал?
:vozbud::vozbud::pos2:
ахахахха, јас прв пат од тебе слушам дека живееме :pos2: шала настрана ја знам дека ти само од корист живееш со мене (шумарko низаеднa) :vozbud::vozbud::vozbud:-шо знам бе мајмун може ја и ти живееме оти сме и двајцата тешки "Џ" ....а и да ти кажам, може да постојат исклучоци ...:baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom