Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
mislam imam polno drugarki no ne gi gledam ko nekoi bliski prijateli. Jas mislam deka mozi da se ima takvo nesto, ama mn retko....
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Другарска љубов мегу машко и женско НЕМА. Се би било од некоја блесава корист, не може тоа така. Машко и женско се створени за вистинската љубов. Другарската љубов не е љубов, туку другарите машко и женско се многу малку и малку другаруваат. :toe:
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Сите девојки кажуваат дека има а сите машки спротивно....
има нешто нејасно ?!?!?!
за оние на кои не им е разјаснето....девојките може ги гледаат на "другарите" само онака другарски а машките си чекаат прилика за нешто повеќе
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сите девојки кажуваат дека има а сите машки спротивно....
има нешто нејасно ?!?!?!
за оние на кои не им е разјаснето....девојките може ги гледаат на "другарите" само онака другарски а машките си чекаат прилика за нешто повеќе
Неточно.
Има многу машки кои веруваат во пријателство меѓу машки и женски.
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
јас сметам дека постои пријателство помеѓу машко и женско,барем јас имам и сум имал такви пријателства,и ќе имам.зашто некој смета дека нема?демек,машкото не знае да цени вистинско пријателство,без разлика дали полот е машки или женски или демек,женско ќе почне да те гледа како дечко и ќе сака повеќе од пријателство(а што има повеќе од пријателство?ништо)нема врска тој став.повеќе,би можел да се отворам пред женсско,и повеќе работи да дознае за мене,него ли пред машко.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
јас сметам дека постои пријателство помеѓу машко и женско,барем јас имам и сум имал такви пријателства,и ќе имам.зашто некој смета дека нема?демек,машкото не знае да цени вистинско пријателство,без разлика дали полот е машки или женски или демек,женско ќе почне да те гледа како дечко и ќе сака повеќе од пријателство(а што има повеќе од пријателство?ништо)нема врска тој став.повеќе,би можел да се отворам пред женсско,и повеќе работи да дознае за мене,него ли пред машко.
Тотално се согласувам со TheSunCries , нема ништо повеќе од пријателство .
Затоа одсекогаш сум имал и ќе имам пријателки. Жал ми е за оној кој неможе да има пријател од спротивен пол, бидејќи незнае каков е советот на личноста од спроотивниот пол.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Постои машко- женско пријателство... Ја сум жив пример за тоа...

А имам и еден поверодостоен пример во близина т.е. другарка мој и другар... Тие имаат по 28 години, а се дружат од прво одделение, сега баш пред некое време славеа незнам колку години пријателство. И што да кажам за нивното приајтелство- просто те остава без зборови, реткост, богатство.

И јас имам пријателче многу блиско еве веќе 4 ипол години... Си кажуваме многу работи еден на друг, бил тука тој за мене, јас за него, излегувавме заедно, играме заедно, сме спиеле на исти кревет, сме оделе наваму натаму низ Македонијава заедно, сме биле на одмор заедно... И толку- пријатели сме :)
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
Сметам дека постои имам еден другар кој што го сакам најмногу на свет и многу ми помогнал едноставно човекот се најде да ми помогне и да ме сослуша сум му кажала работи што не сум и ги кажала на другарка со која сум од мала.Таква личност секој би посакал за другар.:toe:
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
нема зашто да не постои пријателство помеѓу двајца од спротивен пол,нема некакви пречки.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
нема зашто да не постои пријателство помеѓу двајца од спротивен пол,нема некакви пречки.
Kако што кажав претходно, или да се двајцата разумни луѓе, или да не се привлекуваат физички.
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
Kако што кажав претходно, или да се двајцата разумни луѓе, или да не се привлекуваат физички.

па ако не се разумни луѓе,тогаш е и тешко да имаат и било каква човечка врска,нели?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
па ако не се разумни луѓе,тогаш е и тешко да имаат и било каква човечка врска,нели?
Ако се глупаци, пак може и другари и љубовници да се.
Ако се разумни, тука спаѓа и паметни, интелегентни, што значи разликуваат другарство од љубов.
 
Член од
5 септември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Hmmm...ljubov?Kako prvo dali nekoj znae sto navistina znaci zborot Ljubov?Ne mi se veruva deka ima takvi...Ljubov moze da postoi najveke do 1ta godina od vrskata se ponatamu e navika.A za toa dali postoi drugarska ljubov pomegu masko i zensko ne mi se veruva, osven ako nekoj od niv ne e malku poremeten so hormonite:D(nemoj da mislite deka ima nesto protiv takvite).Sekogas vo edno takvo drugarstvo sekogas eden so drug ke se privlekuvaat se dodeka na krajot ne napravat belja:D
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Hmmm...ljubov?Kako prvo dali nekoj znae sto navistina znaci zborot Ljubov?Ne mi se veruva deka ima takvi...Ljubov moze da postoi najveke do 1ta godina od vrskata se ponatamu e navika.A za toa dali postoi drugarska ljubov pomegu masko i zensko ne mi se veruva, osven ako nekoj od niv ne e malku poremeten so hormonite:D(nemoj da mislite deka ima nesto protiv takvite).Sekogas vo edno takvo drugarstvo sekogas eden so drug ke se privlekuvaat se dodeka na krajot ne napravat belja:D

Да да, баш така :tapp::tapp::tapp:

Ова кажува дека или незнаеш што е љубов, или не си осетила вистинска љубов, или незнаеш да даваш љубов.... у секој случај нешто незнаеш.

И како тогаш, ако еден од другарите е пореметен во хормоните, ќе има другарска љубов??? Се испомеша нешто...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom