Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Hmmm...ljubov?Kako prvo dali nekoj znae sto navistina znaci zborot Ljubov?Ne mi se veruva deka ima takvi...Ljubov moze da postoi najveke do 1ta godina od vrskata se ponatamu e navika.A za toa dali postoi drugarska ljubov pomegu masko i zensko ne mi se veruva, osven ako nekoj od niv ne e malku poremeten so hormonite:D(nemoj da mislite deka ima nesto protiv takvite).Sekogas vo edno takvo drugarstvo sekogas eden so drug ke se privlekuvaat se dodeka na krajot ne napravat belja:D
Се гледа дека си немала добар другар, а најверојатно не си била ни долго заљубена.
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
Hmmm...ljubov?Kako prvo dali nekoj znae sto navistina znaci zborot Ljubov?Ne mi se veruva deka ima takvi...Ljubov moze da postoi najveke do 1ta godina od vrskata se ponatamu e navika.A za toa dali postoi drugarska ljubov pomegu masko i zensko ne mi se veruva, osven ako nekoj od niv ne e malku poremeten so hormonite:D(nemoj da mislite deka ima nesto protiv takvite).Sekogas vo edno takvo drugarstvo sekogas eden so drug ke se privlekuvaat se dodeka na krajot ne napravat belja:D

колку години имаш?се надевам под 14,зашто ваков став може да има личност од под тие години(не дека имам нешто против нив)нормално,има и позрели од својата возраст,а имаат под 14,нема врска тоа.но,овој пост сметам дека е доволно незрел.
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
1
има и тоа како!па како може да нема кога и мене ми се има десено!таа вечер ќе се упукав,али сепак сакам да кажам постои
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
има и тоа како!па како може да нема кога и мене ми се има десено!таа вечер ќе се упукав,али сепак сакам да кажам постои
Како, "ти се има десено"?
Другарска љубов не се дешава туку така бре :)
Или сте другари, или ви се ДЕСИЛО да сте отишле јабана (љубов, мување, секс....) :toe:
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
да,малце чуден пост имаш пишано,нејасен.сепак,другарство не е нешто што се случува во рок од еден ден,не можеш да го почувствуваш тоа чувство толку брзо.ако можело,зашто тогаш би било толку посебно тоа чувство?
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..та4ноо....тоа чуство не се стекнуа за еден ден...но има и случаеви кај некои кои се спријателувааат само заради тоа што таа или тој и се допаѓал..па сакала или сакал подобро да ја запознае...тоа не е другарство...поубоо да се каже одма ...зарем не?:toe:
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
па каква контрагдикторност.ако за некоја личност почувствуаш различно чувство од пријателство,значи и не е пријателство тоа.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Другарска љубов меѓу машко и женско има...барем во овој момент така мислам. Женскава седи од прво одделение во иста клупа со мене, а јас тогаш кепец, а и таа не беше нешто којзнае што. Ај стигнавме средно, таа стана најака женска во генерација, ама јас од мала ја знам и не ми е то то...Сега уште сме најдобри другари, зборуваме за љубов и за секс заедно, искуства и слично.

Ама во најмала рака си го земам нашето другарство, затоа што таа потака кога ќе се нафура ќе сака да се слечи гола..е тогаш другарството ќе биде заборавено, а сексот ќе биде добар.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Се помалку и помалку верувам во другарска љубов меѓу машко и женско....
 

NikII

Just walking away!!!
Член од
3 септември 2008
Мислења
19
Поени од реакции
3
другарска љубов помеѓу машко и женско постои дефинитивно...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Верувам во тоа, бидејќи и јас самиот имам другарки со кои сум многу близок :pipi:
 
Член од
25 август 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Дефинитивно постои. Имам двајца најдобри другари, едно машко и едно женско. Се знаеме од 6 години, заедно учевме и основно и средно, ама најдобри другари станавме пред 4 години, односно од прва година средно. Меѓу себе сме многу отворени, правиме муабети и за најинтимни ствари, но никогаш не ми дошло на памет за нешто повеќе од другартво со него. Не само што ми најдобар другар и најдобар советувач ми е, знам дека секогаш, во секое време кога би ми потребило нешто би можела да се потпрам на него за се и сешто. Среќна сум што го имам (како другар нормално :P )
 
D

DeviL_32`

Гостин
Имам три другарки и многу убаво си живејме секогаш сме заедно со нив и со другарите, исто така многу се друштвени :) И тоа го сметам мислам за другарска L'amore :icon_lol:
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
Другарска љубов меѓу машко и женско има...барем во овој момент така мислам. Женскава седи од прво одделение во иста клупа со мене, а јас тогаш кепец, а и таа не беше нешто којзнае што. Ај стигнавме средно, таа стана најака женска во генерација, ама јас од мала ја знам и не ми е то то...Сега уште сме најдобри другари, зборуваме за љубов и за секс заедно, искуства и слично.

Ама во најмала рака си го земам нашето другарство, затоа што таа потака кога ќе се нафура ќе сака да се слечи гола..е тогаш другарството ќе биде заборавено, а сексот ќе биде добар.
мај поинт...
се е до одредена точка...разочарана од дечкото ова она и кој ќе ја теши??? најдоброто другарче нормално...освен ако е гејче
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Ima drugarsto megu masko i zensko ama koga togas sepak ke pomislis na nejzinite ATRIBUTI i kako da dojdes do :sekss:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom