Дрога ( Наркотични дроги )

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.713
Поени од реакции
21.011
Мене па ич не ми се еде кд дувам.Моооже дури после 4-5 саата. Неможу да сфату како мељаф чипсови смоки и благо.Чипс ми е како срча у уста,смоки како малтер,а благо не еду ни стрејт.Али па од другу страну алкохол не ми смета vs техаце.Рокам и раџу(наравно без салату).Лупај на голо док не ти експлодираф црвени очи хаха.

А и неможу да заспију.Бш на хај состојбу сам спреман за секс,муабети на кило,филм,некоја игрица на телефон или некоја документарка.
Значи спање никако.Никад.

Морам да признам дека кд се играм сс сина ми на техаце,ја сам поголемо дете од њега.Брмчу ги афтичиња по дома хаха.

Мене па највише ми праи мерак у есен.Флешови од студенски д'нови.Дуксче ветарче и есенска идила.Нема боље.

И никад не ми стфара завист.Можу без њума и сс месеци.Али некад се пореди и сфак вечер.Значи ЈА кд сакам,а не она.
Без никакфи кризе или параное.Скроз обична природна стфар.Билка.Чај што се дува.

Е да,од целу џоинт приказну,димњава ми е едина негативна стфар.Много ми е гадна миризба.Али јебига,ќуту и пушу :icon_mrgr:
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.079
Поени од реакции
32.130
Од вакви коментари и муабети наталитетот е во постојан пад.
Најлошо е што тоа доаѓа од таткото кој за разлика од мајката спие без никакви проблеми.
... Не се треси немаш ти цицки па од тебе да зависи бебето.
Дап, нема никаква логика да рипаш навечер. 99% се работи за глад и барање јадење... Зошто би станувал, за да бидеш буден и ти?

А и сега има формули и машини за складирање на мајчиното млеко, па може да му се дава во ноќта за да поспие малку мајката.
Меч со две острици, ако не се отцицува млекото опасност е од мастит.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.720
Поени од реакции
22.480
Дап, нема никаква логика да рипаш навечер. 99% се работи за глад и барање јадење... Зошто би станувал, за да бидеш буден и ти?


Меч со две острици, ако не се отцицува млекото опасност е од мастит.

Формула додаваме, дека понекогаш снемува а не да не се отцицува. Кога има екстра со пумпа се празни и се складира во комора. Нема никакви ризици за маститис.
Инаку појма немав дека се вика маститис а знам за што збориш.

Заеби, во тема за дрога збориме за доење. :pos:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.079
Поени од реакции
32.130
Така де... Зависи ваљда од случај до случај, кај нас еднаш да прескокне лева/десна почнуваат да се јавуваат згрутчувања и набрекнатост.




@wot ич да не се плашиш! :LOL:
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
780
Поени од реакции
1.645
Во војна умираат луѓе, видеата се корисни за учење на хоророт што го носат војните. Копиљаците можат да научат што е лошо, не да станат убијци. Гледаат реалност, наместо од такви како тебе да слушаат приказни дека 300 пати се пукале со хорс и уште ништо не им е.


Прво ти кажа дека 1-2 пати годишно се пукаш со доуп. Колку години треба да имаш за да се имаш 300 пати пукано? Сега или не се 1-2 пати, или не се 300 пати. Или ти имаш едно 150 години. Значи некој тука нешто (се) лаже: Или за фрекфенцијата, или за бројката на дрогирање, или за тоа „ништо не ми е после 300 дрогирања“... Или за сите три.

Навистина во која „вистина“ некој може 300 пати да се пука со хорс и да не биде наркоман? Во реалност ти или не си се пукал ни 5 пати, или си наркоман после стотици дрогирања. Едно од двете може да е точно, можеби, но двете заедно не можат да никако да се точни.


„Диктатура“ на фактите и реалноста... Страшно е тоа, нели! :)
Но сериозно, модераторите треба повеќе да припазат. Во други теми и да се лупаат глупости може и да не така страшно, но овде да зборуваш за хорс како за рекреациона дрога е сериозна мозочна малфункција па дури и некако да е точно, што не е можно. Не би требало да постојат вакви „совети“ никаде, но посебно не овде каде ќе налетаат радознали да експериментираат.
Читај внимателно и не ме дискредитирај како некој ефтин политичар.Тоа 1-2 пати е сега последниве години.Порано беше почесто.
И не се потресувајте толку околу мојов пост за хероинот.Ако беше за мангуп правење ќе пишев дека кокаин шмркам по 2 грама дневно и дупам пичкетини од по 27 години секој ден по 2-3 пати.Ти текнува?:toe:
Орвел би се гордеел. За широките народни маси сето она кое е легално, истовремено е ок. Ако не беше легално тогаш немаше да биде ок.
Етанолот како најлоша дрога во историјата е масовно застапена, исто како и никотинот.
Јебеш ти живот без наркотици као во Сауди Арабија и слични ужаси.

Пафкањето е крајно безазлена ствар исто и Хашишот.
Бело неам пробано а еднаш коа имав прилика си направив сметка во умот и испадна 1гр.кокс=10+гр.вутра така да тоа е, не се исплати.
Наредно за проба на листата е Буп.
Бупренорфин?
Внимавај на дозата, многу лесно може партали да те направи и да паднеш во опиоиден сон.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.079
Поени од реакции
32.130
Значи порано си бил фул наркоман а сега повремено „рекреативно“ правиш релапс. ОК твоја работа, ама не пишуј глупости да те чита и наведува потенцијална лесно наведлива публика која може да си помисли дека хорс е рекреативна дрога за викенд заебавање.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
780
Поени од реакции
1.645
Значи порано си бил фул наркоман а сега повремено „рекреативно“ правиш релапс. ОК твоја работа, ама не пишуј глупости да те чита и наведува потенцијална лесно наведлива публика која може да си помисли дека хорс е рекреативна дрога за викенд заебавање.
Оди бе лечи се педериште едно старо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom