Драга Кајгана

Zbo

Член од
12 јануари 2014
Мислења
107
Поени од реакции
277
Дали некој знае дали 9-ти март - понеделник е неработен ден? Пошто 8-ми се паѓа во недела! За еден другар прашувам :cool:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Бејби,
Пред некој ден ќе ме акнеше кола ако не запрев да не поминам на жолто, пред да стане црвено. Само што застанав една кола прошиба на нејзино АПЛА црвено. И додека го чекав семафорот се свестив што уствари можеше да се случи. Мислам дека треба да си ја сменам рутата до дома. :cautious:
Неможам да пијам кафе :place: Или било што со млеко. Стомаков не ми е среќен нешто. Ќе полудам.
Вчера изгледав еден тон туторијали за шминкање. Сеа сакам да си купам се` :D Не сум нормална. Уште да можев да си купам и искуство, да не морам да си го мачам лицево кога ќе правам грешки :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Драга, пребарувајќи нешто низ таван налетав на една многу стара кутија, беше полна, а јас ја отворив и почнав да ја разгледувам. На почеток имаше нешто ситнурии, неколку книги, а најдолу беше оставен еден фотоапарат, Зорки-4к, руски, произведен во 70тите. Отидов кај дедо ми и го прашав дали е негово, кога го виде се потсети веројатно на некои спомени и почна да ми раскажува дека тоа му го подарил татко му за роденден.

uploadfromtaptalk1425239823783.jpg

Ти иначе добра, ај ела да учиме :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Филмот кога ќе ти пукне, ги кажуваш директива у очи најсуровите вистини без влакна на јазик и при тоа не те боли ама ич за последиците...А кога ќе се умориш буквално од све (како на пр. јас) ова све почесто ќе го применуваш па кој сака нека е тој спроти тебе...
И сега сфаќам недостатокот на улично воспитување кој го имам дека ми прави проблем понекогаш, бидејќи со повеќето луѓе џабе ти е култура што ќе покажеш затоа што во интервал од две секунди ќе ти ја посерат истата и будала ќе испаднеш...

10990274_384644315040610_3893819872726914859_n.jpg
 
Последно уредено:

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Лајкови на Кајгана? Да видите една на фејсбук шо го има тагнато цел Пробиштип за тие пусти лајкови.

И да. Челси победи.


Од цел филм само песнава ми остана в глава.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Драга,
Во животот ме опишувале со многу различни карактеристики, и позитивни и негативни... Ама вечерва за првпат ми беше залепена етикета МАНИПУЛАТОР. Уште сум така како потресена.
Да, морав и тука да си се пожалам. :place:

Следнава недела ми е скроз испланирана унапред. Не знам како ќе постигнам да направам се што имам зацртано и договорено, ама не е ни битно. Бар нема да ми е досадно.
Најново, после кратка пауза, се смиривме со моето драго другарче, виното. Еве сега заедно си дремеме пред компјутер и си слушаме романтична музика. Убаво ни е. :love:

Телефонот веќе саат време ми цифка за да го ставам на полнач, ама ме мрзи да станам. Кај и да е ќе се исклучи и ќе заќути. :cautious:

На ти и песна:

Don't you know no one alive can always be an angel?


Ајт поздрафче.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.921
Поени од реакции
12.412
ДК,

Колку за информација, стипендија добивет студенти шо се чудет зошо не добиле повратница од пошта, а документите ги доставиле лично на шалтер. Еве не знам. Јас уште House of Cards ја неам изглеано третата пошо средвам проекти за на факс, за стипендија да иам нели, и некоја ваква од Small River University ака Мала Речица (позз до анто ако читат, сите авторски права се негови) ќе ми фаќат место и догодина јас не ќе зеам.
Животиште море.
 

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Драга, знам што требаше да посакам за роденден или нова година. Далеку ми се и двете, ама...ако може да не заспивам на секој филм и серија, that would be great. Не можам да си помогнам :tapp:
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Само „т'га“

Експертско школо да си завршам,
на наши вести ја да си идам
И ја еден експерт да се сторам,
да видам микрофон,
камера да видам....
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Абе драга,

Ти се дупи тебе некад? Онака прашувам, за другар.
Коа сме кај глупи муабети, едвај чекам утре да не е понеделник. И неќам ситничарења дека е понеделник зошто сме 30тина минути во новиот ден. Додека не легнам и станам, не е утре. Макар и завчера било денес. (!?)
Нема везе.
Друго ми беше.
И трето ми беше.
Не поштувам „две плуќи“ муабет. Не сум упознал солиден човек, за почит на кој што „две плуќи“ би му направиле вечер.
Море, квадратни метри хартија у вечер се трошела. Колку пари биле свиткани на пола, па па.
А сум се возел у државен чисто за ЈСП картица. Најубав материјал евр.
Маказиве низ многу такви прошле.

Уф, а у позадина ми иде Pigs (Three DIfferent Ones) од Pink Floyd.
Абе драга,

ти се праи некад? Онака прашувам, за другар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom