Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Драга,
Добри девојки добиваат пакетчиња од Дедо Мраз, а лошите од дечковците. Се зезам бе, по грешка Дедото го оставил кај дечко ми пакетчето... ама ај стар е, му се простува. :X3:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
^ Одиме многу, многу полека. :D
Од дете се немам истресено на снег стварно, а две зими на факултет се влечкав со чизми на полна пета. Да не се подречам сега, па да се струполам деновиве негде, не ми се доживува тоа, не дека ќе ми биде срам, али дека 100% ќе шинам нешто. :kruna:

Туку, си чекам јас да излезам да се порадувам на снегот. Веројатно ќе излезам кога ќе дојде температурата до -12. А што да правам, овој од прееска не се мрднал од лаптоп, со сестра му дотеруваат некои семинарски шо и требале. Таа пак исто ко овој залетана по бројки, математики и програми некои, додека јас си листам фустанчиња со попуст на алиекспрес и си го ладам. Шпанско село, али убаво ми е бе. :kafence:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Работа, учење, пракса, социјален живот ... Најдобро е да искачам 2 пати неделно и уклучувањето на нет или правењето било што за мене или било кој, да го сведам на минимум.

Немам избор. Знаев дека ќе биде вака. А сепак потклекнав на туѓите планови во кои јас сум супермен.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Brace yourselves, Шкорпион напаѓа со лајкови :D
Да искористам цитирањево дур трае - да си кажам дека денес се осеќам како Дедо Мраз па се осеќам дарежливо, и не штедам баш многу на лајкови, а исто така сепак ова е Ди-Кеј, кога не напаѓам со лајкови? :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Колата ми ја има на тоа ѕидот на сообраќајниот срам. :pipi:Кој и е крив што по грешка го обележале паркингот врз пешачкиот. :kafence:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom