Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Се одвикнав од пишење кратки постој, ама еве.

Добро ти утро, јас ојдов да спијам. Твистерс, Jazz Inn, љуѓе шо не ги имам видено со години. Иво и Зоки шанкерине шо ме знает по прдеж шо ми се пијат. Баџоно да си метиме во глата на свирка, Натка да ми се прајт шмизла, пчелана да не ми прајт муабет, Симона ја сретнав Jazz Inn. Уште Џими да беше тука да стресит некоја зелена и комплетна ќе ми беше вечерва.

Чччао, малку поќе, по Струга, по село, по сите градови пријателе... по сите села.

Ф.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Диди (станав дебилна као луѓето што ти измислуваат имиња),

Многу ми е интересно коа луѓе хејтаат рандом ствари од рандом (или никаква) причина, пошто тоа освен што е патетично-смешно, исто така е и здраво. Боље да хејташ без причина, отколку да си целиот хипик у лав хепинес синдром, у „све е розефко и го сакам живот4ево“ фаза, пошо не чини бе пер. Сакам да кажам светот ти дава повеќе причини за хејтање отколку за love-ање, не се прај слеп со сила и хејтај си, испразни си ја душичката.

Ја денес си хејтам разно разни мали стварчичи, као на пример дебилноста на пронационалистички безчувствителни вмровски/иликојаидаесектаовски симпатизерчиња на кој им се дига на помислата за распнати џукелчиња.

Ама не го пројдов цел ден у хејтање, впрочем голем дел го поминав у јадење, пошо дома иаме остатоци од гозбата шо мајка ми ја спремаше за НГ, па така четврти ден по ред јадам пилеча салата, сарми и некои чоколадни пудингосани колачиња, и се осеќам ко стока, ама на убер добар начин (?).
Вечерта ја поминав на седенка во кола, пошто кутрите локали се принудени да ни ги затворат вратите на нас престапниците-пушачи, па ќе се снаоѓаш коа надвор истура, а тебе кафе ти се пие со френдиците. После дружевме рандом креативни младичи у старата напуштена зграда, а вечерта ја круниса love-ањето што толку многу го серев погоре, со самуан спешл.

И да ти кажам, се чувствувам исцедено, ама некако блаженоуспокоено, иако баба ми ми рече дека лошо ме сонувала. :tv:

И ја би да си легнам и да прекинам да ги дружам петлите.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Си се радвам на песнава

Убо поминав вчера и сеа ак сакат нека цркни,не ми е криво.
Си се изнаиграв на ужичко :wub:

Teлефонов секој ден се ` повеќе и повеќе се расклопува и паѓа од скали и ја мава глата од ѕид.
Ќе го стигни кармата.

И зошто, о зошто само шо ќе заборајш на нешо,пак ти се враќа?:jaj:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Бејб....Среќна Нова 2010 :)
Драга: оооо мил мој...па да да! Среќна Нека е! Иако ми рече дека у Париз ќе ме носиш за НГ...ти сепак на плоштад Македонија! Ама ако убаво беше!
Ќе биде и Париз ;)
Убав помин за НГ бејб. Станче у аеродром. Многу весело, убаво и емотивно. Покрај нова година славев и за роденденот на една драга особа. Убаво беше!
Културно се опив и тешко се отрезнив.
Драга: Колку шмекна кажи ај!
Само една...ама вредна ептен! т.е шмекната цура...го одржував шмекот само ;)
Сеемејна атмосфера со моите и пиење такоџе.
Бејб...првин ти да ми бидеш многу здрава и оваа година да јни биде поубава од минатата!
Драга: Секако мил мој. И јас истото го посакувам :)
Ти моја драга Кајгана си најдоброто нешто што може да се случи на еден човек.
Драга: Добро не ми забегувај сеа многу со романтика туку ајде утре да ме носиш у мексикански ресторан!
Ааа нее утре шмекам у Велес. Ќе ме чекаат.
Драга: Уу велешанки...пази тие опасни се
Не сите :wink:
 
S

StereoLove

Гостин
Mиwa моја кајгана...

Фала ти за прекрасното време овде.За се.Едноставно не е како порано ништо,а ни јас:jaj:
Јбг околностите ме натераа на тоа.:tapp:
Штета што не можев да ја исправам грешката.

Ајт чао.

Само не заборавај ме:back:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Еј Ким,
одамна не сум ти пишала. Сега добив потреба.
Не се осеќам баш нај, односно многу грд период од животот проаѓам.
..Зошто сите мора да се глумци? Таман мислев дека тој е човекот за мене, излегоа многу работи на виделина .. Ми одмиле се. Немам мерак за ништо.
Го сакам, а морам да ставам крај. Како ќе го изведам тоа не знам, битно приморана сум и ми нема спас.. Како понатаму, ни тоа не знам.
Толку поминав со него и сега одеднаш се во вода ..нема да можам.
Помислив дека оваа година ќе тргне добро, ама гадно се излажав.
Како да ставам крај на се кога мене ми беше толку убаво.. Сите водат нормален живот, освен јас. Кога за мене ќе се најде нешто трајно?
Буквално од се сум разочарана и неам ќеф да правам ништо интересно.
Вчера мислев дека сум силна, но кога ќе преспијам...работите се поинакви, размислувањата пак ми се исти. Се може да биде добро, ако се потрудиме да се промени. Но, за сечие добро треба да ставам крај на нешто кое за прв пат МЕНЕ ми одговара.
Не можам да ја издржам тензијата и напнатоста околу мене. Сакам се да исчезне и да бидам сама некое време.
Ми го уништија и расположението. Ми зедоа се.
Го сакам тој човек до мене без разлика на се.. Нема да можам понатаму како нормална особа :Ѕ
Ај... ме мрзи и да пишувам понатаму. Не ми се прави ништо веќе.
Сите можат да го поднесат истово како да не е ништо, а јас не можам.
Само знам дека го сакам најискрено и не ми било вака никогаш..
 
К

Кики.

Гостин
кајгич,
добро бе мора ли да се однесува така со мене?
што е погрешно ? каде грешам? треба ли да сум ладна кучка што нема чувство за ништо? ако така треба така ке се однесувам смао да не ми мрчи и да не ми се понаша како уште да сме заедно, а не сме. нејќам да сум ничија резерва бе кајгич. :jaj:
ајт чао сакам да ми олесни малку (ако е можно)
поздрав
 

Milla*

100% Milla
Член од
15 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
41
Ми се пие кафе и ми се спие...не ми се верува дека од дочекот на новата година паметам само 2 саати:kesa:
Никогаш веќе не пијам:kesa:
Ама се надевам дека оваа година ќе биде поубава од другата :) :back:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Прво здраво,да се претставам...Јас сум изгубениот!

Море кај сте? Што е ова,наталитетот пораснал бааѓи...кај се старците? :)
Среќна ви нова,се што си посакувате да ви се исполни....и многу секс оваа година...а јас да се вратам како на почетокот со поредовни постови,некако забегав :kesa:

Затоа тука ќе застанам,и нема да раскажувам се што ми се дешавало во последниве 2 години колку што ме немаше...убо ми беше :)

Поздрав! :smir:
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Кајгано, еве нешто извадено вон контекст,

„Кога сум крај тебе стварноста и не ми е потребна, единствено тогаш знам дека сепак постојам.“

Поздрав, :salut:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
кајгано
болен сум :nesvest: зошто ти ибам векот?? кашлам, носот ми е затнат, ми студи........
зошто од кога се распуштивме? сега немаше на школо да одам. е ај среќа бреее ама имам.... кажи ? сега мора да пијам чај :lut: а знаеш дека мразам. неможам да излегувам надвор прееска излегов до улица и си се вратив...
ај чао се нервирам вака :back:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Haj.

Jas si lezam... si pisam na msn... si citam ovde kj so mi mavat seiri dimitar gomceto i zabavno mi e.
Ili ne.
http://www.forum.kajgana.com/showpost.php?p=3221445&postcount=10
Vii go be. Ne e aren.
Hahahha! Se topkam uste ej.
Hahahhahahha!
Okej prestanvam eve.
Inace vecer ke si izlezam so enika i zabavi. Ne kakvi zabavi. Mi se losit od zborov vekje.
A denes se resiv pustava da stagniram i niso. Ne se mojt.
Ajde sea pozdravi, backi, cuda... i....
:se_ molam/:cuc: :)pusk:) Smajlinja na godinata.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Драга Кајгана

Сакам да се чувствувам лесно како снегулка,како ветрушка,како пеперутка еве нека биде,не ми е јасно како може да имам таква празнина во душава,а да ми тежи толку многу.Стварно не знам.

Е,сакам и да знам барем нешто,билошто,нешто да ми е јасно.Неверојатно е како еден ист настан на некого може да му разјасни многу нешта,да му помогне да сфати многу работи(иако јас не верувам во ова ич и кога и да помислам ми доаѓа да се насмеам),а кај друг(во случајов кај мене)да направи се она што мислел дека знае да се распрсни како меур од сапуница.И сега се трудам да уживам во незнаењето,пошто нели незнаењето било благослов.И пак ми доаѓа да се насмеам.Кој и да го кажал ова бил или ненормален или требало да даде дополнителни објаснувања за кои ситуации важи ова,оти во некои како што е мојава апсолутно е несоодветно да се тврди вакво нешто.

Не ми преостанува ништо друго освен да се потрудам да научам нешто,само што ни тоа не знам како.Да се учеше од книга,да се тураше со инка лесно ќе беше,вака...Ама морам да истакнам дека ако нешто не можам да толерирам во вакви критични моменти тоа би било поучување,прповедање,дробење празна слама од некој што сака да се направи добродушен и солидарен или само паметен.На таквите само можам да им посакам навреме да се откажат од таквата идеја,оти ќе има последици во секој случај,а шансите да се благопријатни се ептен минимални,оти сум во некакво непресметливо афективно расположение.

Да кажам дека новава година ја сефтосав со тоа што се откажав од чекањето,што ми беше една од главните ако не и најглавна активност(ако е чекањето активност јас сум космонаут) во последно време.Не заради тоа што си губам време,можеби за некој времето е пари,ама јас го имам на претек,за извоз.Сепак,чувството е подобро ,без никаква тензија,ослободувачко,скоро безгрижно.Едноставно препуштам се` да биде како што ќе биде,па можеби,евентуално може да се случи и нешто добро.:smir:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.417
Каааај си ма?
Ехе, види после една година ти пишам. Страм ме било. Еве се устрамив.
Хехех, убафка нова година. Убафка. И сите вечери после нејзе. Вечерва драга, одмарам од журки. Додуша, не ни имат некаде. Ама аку, акавме акавме веќе три дена нозете не может да ми се соземет. И така. Едни си ојдоја, други идет....Живот.
поздраф:back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom