Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
кој рефлекс имам набиено кајги
телевизорот ми е пуштен, седам на креветот, тропнува врата рипам го гасам телевизорот од штекер и земам тетратка и се правам дека читам, влегува баба ми ме гледа и си заминува.
глупо е затоа што завршив школо пред 3 години
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Δ.Κ
Критична е работава. 10 часа до испитот и ме фаќа паника оти ништо не знам. Барем 6ка да извадам, барем 6ка... држи ми среќа :)
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Драга К.
Само наминав да видам што правиш.
Гледам дека си во добро друштво.
Те оставам повторно, до следно вклучување(y)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Khai,
Се изнаплакав на Green mile.. Плачев и плачев дур не ми се затна носот -.-
Па се избањав, и сеа ќе си легнам..


Women on their period.. : D

На ти, депримирај се шо не си таму.


<3
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
374
Поени од реакции
388
Драга Кајгана,
Нешто овие денови многу од твоите посетители милуваат да пишуваат „безобразни зборови“, иако веќе се празни полната месечина. Едно време такви е...ња, к...ви и слични именки и глаголи осамнуваа како таканаречени графити од неизживеани детишта. Сега некои нови (а можеби и стари) клинци се задоволуваат само со јавно мастурбирање на форум. Изгледа нема лезет ако нема публика!
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
ДК,

Си најдов музика што ја слушав пред 10-тина години. Тоа е компјутерска музика, направена од занесеници како мене. Ги имаше многу, низ целиот свет. Неколкумина од нив продолжија во тој правец и станаа успешни музичари. Поголемиот дел од нив, меѓу кои и јас, се посветија на други работи и сега немаат толку контакт со музиката.

Ова е посветено на сите оние коишто некогаш имале страст за нешто ново, непознато за останатите и коишто верувале во тоа. Дури и ако не сте успеале во тоа, човештвото имало корист од тоа. Сте им помогнале на оние коишто истрајале. Поради вас оние што се успешни стасале до таму до кадешто се.

Поздрав, заборавени, и сè најдобро.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Ах Драга, незнам веќе паметов кај ми е. Данска ми ја испи душава, само некои нови проблеми. Кога се преселив изгледав како 16 години, после 3 години изгледам како да сум 26 :confused:
Напротив, не ја мразам, туку сите овие надвор од ЕУ правила ме мрднаа... Посакувам утре да влезе Македонија во ЕУ, али знам дека тоа така лесно не иде. Да им е*ам се на Грците, мамата нивна. Во вакви моменти да горат не би ми трепнало око...
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Драга,
Мислам дека станав зависник на твоите допаѓања :eek:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
32 известувања од кои само 15 можам да ги видам. А јас ќефој готово.
Нов сум на форумов и сакам да се дружам.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
И дадов рок до Четврток ако не се јави ич не ја ебам после.....
Требаше до Недела рок да и дадам :pos::pos::pos::pos::pos::pos:. Ете така :icon_lol:.

Јас арен ти? Ќе одиме со Рејзо бесплатен на прослава не дека ми се слави нешто, ама возење на гага со автобус не се пропушта :icon_lol:.

Ајде Нелеееееееееееее растури:

 
Г

Грејвдигер

Гостин
Кој кур им е на луѓево, не знам... или да прецизирам - на асистентиве?
Пола саат се мислев да не сум утнал просторијата во која треба да полагам и треба да полагам вештачка интелегенција или некое сосема треба чудо... НАСА да ја хакирам. Во моментов ми е скурчено од се, сакам само една боксерска вреќа да имам и да и се изнударам... или уште подобро, тој што ги има спремано задачиве.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Колега ми... 40 годишен иначе, единствениот уметник што го поштувам зашто не се прави паметен, и се дружи со помлади клошари како мене, денеска ми направи смешка, вика “Имам нарачка слика, треба да направам уметничко дело, арно ама јас не патам у животот. За да направиш уметничко дело треба да патиш. А мене се ми е ОК.“
И слатко се изнасмеавме на вистината, пиејќи го еспресото и ладниот чај на балконот :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom