Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
К

Кики.

Гостин
Драга,
маичката уште ми мириса на бебе. :X3: Цел ден си играв со внук ми (колку што може да се игра со бебе од неполни 2 месеци) и не можам да ти објаснам колку ме исполнува. Дознав дека имам смирувачка моќ :icon_lol: - освен кај мајка му, заспива само со мене (истото ми се случува со сите бебиња). :)
Толку малечко, полно со многу енергија и нежност, а знае и најглупиот ден да ти го направи најубав. :X3:
Поздрав Драга, еве ти една:
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
kajgi odamna ne sum ti pisal
what's new kaj tebe a kaj mene uvek se po staro rabota obvrski i slicni gluposti
vo sreda sum na veridba drugar ke prai
ovoj e vtor drugar od detstvo sto se veri
ostanavme uste 2-3 kaj da i i nie za 2-3 godini ideme ali sae za sea ne seuste mi e rano mlad sum:P
pozz kajgi4 se slusame
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Stoned as fuck.

--- надополнето: 4 август 2012 во 04:28 ---
Sakam da zemam I da te ubijam, onaka like a real woman. Ne eden ubod so noz, nego 20! Ako si umrel prviot pat, ne e bitno, 20 pati ke te izbodamB I ke te ostaam da pcovisas na ulica. Ama poso sum odvratno arogantno kopile ke ti pisam srcence, so kiss4e do nego.

<3 :*
Iloveyou!
:pos::pos::pos: nemoj tolku jako samo hahahahahhaha
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Драга Кајги..седам избедиран во овие доцни часови...

сигурно те занима зошто сум избедиран..затоа што,вчера ми извадија гипс од мојава лева рака(леворук) и мислев као демек,штом извадам ќе можам бар основни работи да си вршам со неа...ама Кајгано,сум се заебал.Неможам чаша да кренам со вода,обично топче едвај го стискам,неможам да дркам асално,ниту пак нешто да отворам со неа..и така,многу сум паднат у депресии,ама кога ќе размислам,подобро во депресии да сум паднат,неголи во септичка јама...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Sakam da zemam I da te ubijam, onaka like a real woman. Ne eden ubod so noz, nego 20! Ako si umrel prviot pat, ne e bitno, 20 pati ke te izbodamB I ke te ostaam da pcovisas na ulica. Ama poso sum odvratno arogantno kopile ke ti pisam srcence, so kiss4e do nego.

<3 :*
Iloveyou!
ќе те цитирам еј..
Man, this is HIPSTER, not hardcore.
завршен цитат..
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Sakam da zemam I da te ubijam, onaka like a real woman. Ne eden ubod so noz, nego 20! Ako si umrel prviot pat, ne e bitno, 20 pati ke te izbodamB I ke te ostaam da pcovisas na ulica. Ama poso sum odvratno arogantno kopile ke ti pisam srcence, so kiss4e do nego.

<3 :*
Iloveyou!
thats good..thats real good !
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Драга,
Пак те имав ставено на пауза, но овој пат од поинакви причини, кои беа далеку од мои желби или потреби. Денес конечно поминав доста време на тебе и токму на оваа тема. Се изначитав постови кои се поклопија совршено со тоа што ми се дешаваше и сеуште се дешава. Затоа си ја сакам темава. Ретко се наоѓа нешто квалитетно-признавам, но кога ќе се најде, доволно е вредно за целото посветено време и внимание.
А изминатиов период... ах мамата. До толку ме напна што ги изигнорирав многуте прекрасни понуди за добар провод, што значи - отупев, се презатворив и се пребедирав! А колку го мразам последниов збор...:icon_lol:
Неважно е тоа сега, затоа што помина најстрашното. Сега е важно новото работно место и патот до новиот успех. Се надевам дека ги имам силите од минатото кои нема да ме напуштат некаде по пат, додека пак стигнам каде што треба т.е. каде што имам замислено. А ќе се трудам да испадне така. Јас можеби ќе пропаднам некогаш, но тоа ќе е кога ќе ми се смачи од се` или кога јас лично ќе се откажам. Никогаш кога друг ќе ми го посака или иницира тоа.
И уште ова. Мал совет до глупавите мажи. Никогаш немојте да потценувате девојка кога ви бара помош(!), никогаш немојте да молите кога сакате нешто поинтимно со некоја(!) и никогаш немојте да фрлате евра на маса и во случај да сте крајно глупави за поинаку да дојдете до целта! На глупавите, ништо не им помага да стигнат до паметна девојка. Што побрзо сфатите кај ви е местото, тоа поубаво за вас и за сите слични на вас глупачки.
Толку за мене и од мене. Па, како си ми ти?:)
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Драга,

Дојде и август бе! Полека изминува летово и нека си оди, ова е годишно време во кое сум најмалку продуктивен, се кријам од сонцето по цел ден. Не можам како некој може да се пече на сонцево поради мода, знаеш што ми кажуваше баба, вика сине порано црните девојки никој не ги земаше, оти било знак дека не била чувана девојката туку по цел ден се печела на нива и работела. :D
Порано бев навлечен на цигари и 9гаг, сега само на 9гаг, не ми се верува дека конечно ги откажав, после толку кризи. 1 и пол месец без цигари не е мала работа. :D
Уште малку шетање, па после книга фаќам, да исчистам уште тие 2 и пол предмета и официјално да станам апсолвент.
Кики е тука, Форест го снема, да не знајш кај е?! :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Кеј

Идам на забар и првото нешто шо гледам монитор кај нив - портал Кајгана. Те читаат сегде или сегде ме следиш. Нешто е.


Второ, многу ме напнуваат продавачки шо замараат. Плати едно земи две ебате, и муштерикава и вика ааа купи едно земи две и оваа не, не чекај како беше плати две земи едно, уствари не бе чекај ме збунивте дека цел ден ова го зборам, плати едно земи две. Демек купи и плати не и е исто у ситуацијава. Глупо створење.

Морав негде да се испукам.
И така.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom