Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Аууу Блонди мааа.... немој мене жифти сфе :) Жими Мајкл те мислам!!!!


Иначе на брод досадно, почнува да ме фаќа депресија по малку. И то...

Уствари не... девојчицата што ја сакав мноооогу, мноооогу, многу почна поредовно да ми пишува на ФБ. Неверојатно е како парите го менуваат човека :)))) Одеднаш станувам згоден :pos:
Последниов дел од бродскиот дневник ти го немам прочитано, ама еве сега се спремам...:)
А за дотичната - кога последен пат јас и ти разговаравме за неа, како што ти кажував така испадна...Тотал игнор за неа само плисссс... :)
И дај повеќе фотки ставај на фб... :)
Hug...
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
д.
уште вчера лежејќи на тераса приметив дека сијаличките од Нова Година им стојат се уште на тераса кај комшиите :гик:
инаку од денеска решив да вртам нов лист во мојот живот.
од сега нема одење по ќеф на други луѓе и нема воопшто да ме интересира другите што мислат или што ќе викаат за мене. само и исклучиво само терање мој ќеф.
ча0
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Tony awards 2012 :D
Се утепав од смеење :pos:

Апел до Влада да го донесат и Бродвеј во Скопје. Ова е закон! :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: `V`
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Sakam da zemam I da te ubijam, onaka like a real woman. Ne eden ubod so noz, nego 20! Ako si umrel prviot pat, ne e bitno, 20 pati ke te izbodamB I ke te ostaam da pcovisas na ulica. Ama poso sum odvratno arogantno kopile ke ti pisam srcence, so kiss4e do nego.

<3 :*
Iloveyou!
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Дрски до крај, искрени до коска енд шит.:facepalm:
Не. Нејќу такви луѓе. Проста причина - не ме интересира реалноста.
Бар не у моментов.

Си цујкам од распарчениве звуци што се маваат од асфалтот, со сламче од љубопитност и улога на случаен минувач.
Од се по нешто, од секој по некој муабет. Углавно забацен у стратегија како да се заштитиш од пријателот и непријателот, како да го разделиш синот од жената со која сака да се венча и слично.
Може човек лесно да се преполни од врева.
Бар јас сум една од тие што брзо и квантитетно упиваат човекови реакции и акции.
Тоа е знак дека сум емотивец.
Значи, плачам на згазени мравки, се борам за правата на папагалите кои не ги пуштаат од кафез и срце ме стега кога куче има крлежи.

У секој случај, кога ништо друго не преостанува, и не ти се цујкаат звуци мавнати од асфалтот, комшиите ко договорени ќе си разотидат по дома, и кога ќе гасат светла низ собите, прозорците ќе се стемнуваат. На секое ненадејно преливање од портокалово во црно на прозорецот, ќе си штракнува по еден прекидач у мојата глава. Чат-пат позиционирам и прст, дури и го штрафам на ѕид.
Штом сите се спремни да одморат, градот можеш да го зграпчиш со двете раце, на дланките да си наредиш светла од која улица сакаш, и да играш по асфалтите.

Дека, до утре наутро ниеден муабет џитнат таму не останува запаметен како што треба.
Опроштајни плес, за сите потенцијални курви од трети што секоја вечер пред влез ги оставаат различни коли,
за сите партиски определени подвижни марионети што гласаат за друг со трета книшка во рака (така вели Маре комшиката),
за сите куќи изградени од оние кои имаат станови, неоткриениот извор на парите за истите,
и за сите крц-мрцови на грамафонските плочи кои никој не ги спомнува, а си земаат улога на месечина на која можам да гребам со ноктот од прозорецот.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Драга... Колку е убаво да се биде ладен, себичен и курајбер да не те боли дали другарот Тито прдел кога му попуштиле Кегел-мускулите... ПРЕКРАСНОЌА!
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Драга
неможам да си поверувам....
Готиците пишувале постови со ставови како останатите нормални членови.:pos:
А за шо треба да пишуваат, дека јаделе луѓе...
Е до тука ни стаса младината, за срамота.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Ех драг(а),

Младината е воспитувана од „старината” : лесно е да се направи дете... Ама тешко е да се воспита!
По се изглеа само деца се прават, а внимание и воспитание никако.
И после, оти имало педери.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
По се изглеа само деца се прават, а внимание и воспитание никако.
И после, оти имало педери.
Остај ти педерите нек се ебат како сакаат... Неписмените се полоши!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Да не и напиша и мелодија со оргуљи случајно?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.943
Задња дружба. На здравје за две години пак. Посозреани, посмирени, потолерантни ..

Врнгалска работа !


:(
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
ДК.
Бев да го гледам Бетмен новиов .. филмот е топ само што е со климите толку пуштање се укочив :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom