Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Кајги,
Дали конечно ќе почнам да работам, да правам и јас нешто корисно? За неколку дена ќе видам дали ќе биде нешто од таа работа. Wish me luck:)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Драга

Си имам голем проблем, што ме мачи веќе долго време па решив тука да се исповедам...
Многу ми тешко да се пробивам низ моите фанови, секој ден, кога одам до вратата од домот...
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
... најавна шпица.

Депресивна ноќ, не помогна ни излегувањето... мислам дека ми доаѓаат повторно тешки денови. Таман нешто убаво ќе се случува, се мора нешто да се сјебе. Ебате животов, колку само го мразам, не е ни самиот свесен... ама ај и така прерано ќе завршам 2/3 метра под земја, знам, убеден сум у тоа - едноставно го чуствувам. И никој не може да ми го смени тоа, а оние кој го негираат тоа... ќе сфатат тогаш.

У пичку матер, одам да спијам...

... одјавна шпица.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
10 минути се смеам и се кезам пред компјутеров како акната некоја, а нит има некоја причина, нит се десило нешто смешно, ниту пак размислувам на нешто смешно. :pos: Имам напад на смеа... у 15 за 4 сабајле. :icon_mrgr:

Ахахахахахахахахахахахахахахаахахахахаха!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Драга Кајгана,

За прв пат во живот си перев облека во машина за перење, а богами и сушев во машина за сушење :)
Фрлив 3-4 баскети на кошот во Home Wood - Hilton хотелот :) После пробав и пиво мешано со сос од патлиџани. Рајан купи за 1,5$ од бензинската во близина. Вкусот е... паа треба пиварата да му плати 1,5$ на Рајан за да го пие истото тоа пиво :)
Енивејз, хајлајт на денешниот шопинг е енерџи дринк Venom - BLACK MAMBA :)
Само не ги разбирам ова американциве, зошто бутаат вишок шеќер у све живо-диво... no wonder they are fat :)

И се возев во Pontiac G6, големо е ко AUDI A6, а шоферот се пожали дека било малечко... амерички стандарди :)

Туку кој ќе се навикнува на живот у кабина, откако ќе заврши неделава :)
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Ограничено дишење, живот во прав. Ќе ми помогне сега твојата прегратка, ако успееш да ја синтетизираш. Знаеш, сонот ми се заплеткал во системот, прегазен од деформираната околина.
Колку повисоко се качувам, повисок е ѕидот!
Се плашам дека ниеден алтернативен бран нема да може да ме издигне, ниедна љубов не ќе пушти корени.
Засукав ракави почнав да копан по мене.
Наидов на гнили корења и трупови.
Наидов на планини од незнаење.
Патиштата не поминати ми се видоа предолги за моиве чизми.
Сепак, трганав!
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Бооо трипање.. Сеа беше 1 саат за ручек,аууу..
Моите сонови продолжуваат драга. Петте чудни суштества... :(
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
У курац веќе со глупостиве!
Убиства, партии, политики, мафии, ЕУ, НАТО, имиња, кризи, национализам, Албанци, македонци, рамковен, ЈСП...
ДАЛИ РЕАЛНО ИМАТ ПОТРЕБА ОД ВАКВИ РАБОТИ?!

Ебати тие големите фацки шо ги прает овие работи, нека се излечат од комплекси веќе еднаш! Парите, моќта... шо им прает на толку многу? Газот да си го бришеа помалце ќе им требаше... а и парите гнасни се, инфекција ќе закачат. И нека закачат, нек ги снемат.

А можда и јас глупа сум и ништо не разбирам. Уште вести да гледав ќе се изреметев.
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Каков тежок ден:(....Во буквална смисла Велики Петок и Петок 13.... Или мене ми се чини или ова е веќе втор Петок 13 годинава....Презаситена од секакви тензии.....исцрпена до крај колку што може да се земе енергија од мене. Без желба за ништо, само некои глупави сценарија животни во глава кои ме буткаат во некоја дупка без дно, а паѓањето таму боли, создава душевна болка. Неможам веќе вака ќе полудам. Мозоков се однесува како да му плаќа некој да работи повеќе од потребно никако да сопрат овие мисли никакоо:sick:. Обврските си ги одложувам немам никаков мотив да ги завршам...само си ги усложнувам простите секојдневни ситуации и сето ова ми се чини дека никогаш нема да има крај...........
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
dojdof da te bacnam i da te gusnam i da ti kazam deka te sakufkam ^^
mwa :*
 
П

Пепси_

Гостин
кајге....некој ме создал да им се наоѓам на луѓето за да им помагам,за ништо друго.Баш секој ден во такви моменти се наоѓам што ми е исто како "добар ден". На познати,на рандом и тако даље и то....онака ми текна оти јас сум во бед состојба....плус сокот ми го испиле а баш сакав да ждригнам малце :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.249
Секое сабајле имам нова фризура. Ето што сам вруч.
Само то имам да изјавам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom