Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Дк,
Замисли вчера се заљубив на прв поглед ...а не и го знам ни името .
Неможам да престанам да мислам на неа, неможам да ти опишам како ми е .
Морам да ја видам и да разговарам повторно !
:(

Fuck my life ...
 
L

Ligeia

Гостин
Драга...

''To look life in the face,always,to look life in the face,and to know it for what it is...at last,to love it for what it is, and then to put it away.''-Virginia Woolf.
п.с Ја читам ''Кон светилникот'' по 6-ти пат...и толку нема да биде доволно за ја исперам Вирџинија од мојата крв.Убаво е кога се присетуваш на почетоците...
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Драга

Мислам дека ако прочитам уште еден пост од типот на
„Леле кажете шо да јадам, постам и пукнав за јадење“
„А може од утре да постам, денес забораив...“
„Јас со зејтин постам! Во православието постои опција да постиш со масло и да постиш без масло “

ЌЕ ИМ ВЛЕЗАМ НИЗ КОМПЈУТЕР И ЌЕ ГИ ФРЛАМ!
ЌЕ ГО ПОЧАСТАМ ХА5, СО СТОЛЧЕ, ПО ЧЕЛО!
ЌЕ ИМ ПИШАМ ПП СО ИЗРАЗЕНА ЖЕЛБА ДА ГИ СУСРЕТНАМ НА АВТОПАТ И ЌЕ ГИ БУТНАМ ПОД КАМИОН!

Значи немаат појма ЗОЖДО се пости, немаат појма како се пости, немаат прочитано библија (или кое и да е свето писмо), не знаат една молитва да кажат, (освен можеби „те молам господе да го положам испитов„ и „те молам господе да не е (сум) трудна“ ама битно они постат.
И најнервозно е шо ЦЕЛО ВРЕМЕ ЗБОРАТ ЗА ХРАНА!
Сакам хамбургер од 7ца, ама не можам да јадам сеа пошо постам...
Сакам чоколадо ама не можам сеа пошо постам
Сакам еден троа поголем, ама не можам пошто постам....
Као би испил 7 лира пиво, ама не можам сеа, постам!
Леле не ми се верува као БАШ СЕГА КОГА ПОСТАМ мајка ми ми го напраила моето најомилено јадење А НЕ Е ПОСНО!
Као би земал на екс едно шише зејин, ама не можам сеа, постам СТРОГО!

Или фамозното постење само една недела...
Кога ќе слушнам нешо такво, низ глава ми поминува:

И после Господ му рече на Исус
Исус бе браат, ако не моеш 40 дена СО зејтин, ондак дај барем 7 дена без зејтин бе брааат...

И после Исус им рече на тие насобраните на тоа планината:
Океј дечки, значи имате две мениа, одберете кое сакате и не мора сеа 40 дена да се напнуате, може и недела дена ете колку да му замачкаме очи на дедо Боже....

Али у мода е сеа да постат, демек колку сум верник дури постев еј, замисли.
А појде у црква на причест после 40 дена?
Не
А се молеше нешо у меѓувреме дур постеше
Не
А да ти ја удрам една, троа посилно!

Ме напињаат божем верници!
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Конечно завршив со испитна сесија, време е да се наспијам малку зашто подочњаков ми е до колена паднат :pos: Марфи е проклетија, кога не планирам најдобро ми излегува, еве и сека пак се подтврди тоа.
Ај после кажи ми дека среќата не е во малите нешта, после ова што го видов се наполнив за цел месец со позитивна енергија, дедо и внук со солзи кога омиленото нешто им победува.:cuc:

 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
105
Поени од реакции
37
Да му кажам ли што навистина чуствувам за него?! Да или не.. друг одговор нема..
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Драга.
Влегваш во теретана и слушаш, Smoke some weed..
Спортски живот до крај
:tapp:
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Кајгич, да не си ми у маало у овој момент. Кое дрско понашање го мавам и која агресија од музика ги крши џамовите кај мене, тоа чудо. Многу сум наапан. Постојат луѓе кои и со сите срања на лицето ги сакаш ( втор пат). Онака ти се сакаат. Али, постојат и такви ( т.н " роднини " ) кои радо би ги решил. Само да се дрзнат да дојдат, да се јават им се еба мајката.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Оние што сè уште бараат сродна душа ќе бидат наклонети кон фантазирање и во својот свет ќе се чувствуваат сè подобро.
Дај бе нека се опраат хороскопиве...:pos: Ме убија цел месец. Ко да им кажал некој дека го мразам февруари...:icon_mrgr: Реков ќе дојдат сите на моето, реков јас...

Ајде уште два -три дена депресија, па после ште бидам ко нова (ваљда).
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Дај бе нека се опраат хороскопиве...:pos: Ме убија цел месец. Ко да им кажал некој дека го мразам февруари...:icon_mrgr: Реков ќе дојдат сите на моето, реков јас...

Ајде уште два -три дена депресија, па после ште бидам ко нова (ваљда).
Да ти кажам у право си... месецов и мене ме мавна депресија, не можам да се опраам, глуп месец. Сакам сонце во март :confused:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да ти кажам у право си... месецов и мене ме мавна депресија, не можам да се опраам, глуп месец. Сакам сонце во март :confused:
Реков сите дека ќе дојдат на моето...:icon_mrgr: Првата година кога јавно го хејтав февруари си викаа оваа будала е...Втората година се наоѓаше по некој поддржувач, а со секоја година, се повеќе и повеќе истомисленици имам. :icon_mrgr:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ти **** животот скапан. Доживеав да ме враќаат од раб на нервен слом.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Се заебавав ама после 45 минути слушање на ова чудо се згазив во смееење опасна работа сите ве сакам не да делува заебано е слично како трева ама нема лоши филмови се супер е а и на јутуб легално е :icon_lol: . Се слуша на слушалки.

--- надополнето: 27 февруари 2012 во 22:38 ---
Она што ви го должам, чисто да си го продолжите животот :)

Од 8.22 натаму

И ова:
А бе шо го ебам и него и другите ги спремаат тоа говорите мене спонтано ми иди тоа без да му ја мислам :icon_lol:.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.570
Поени од реакции
34.961
Кајгич

Знаеш ли што е тоа далечина? - да те слушаат, а да не те гледаат,,,
Знаеш ли што е тоа копнеж? - да те посакуваат, а да не те допираат,,,
Знаеш ли што е тоа ЉУБОВ? -да те сакаат, а да те немаат покрај себе,,,
Важно е само дека си тука, каде што треба и да бидеш, длабоко во срцето,,,
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom