Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Кајги,
Нема од сега повеќе да зборувам што ми смета кај некоја личност и тоа директно да барам од истата да смени ништо, едно сватив никој не се менува! Сакаат нешто да сменат во други, а кога ќе побараш од истите да сменат не им чини, тешко им било. Од сега ќе молчам на никого нема ништо да кажам, зашто попаметна сум кога не зборам, а ја отворам мојава проклета уста се рушам пред себе, тоа е кога си директен и ја кажуваш вистината. Од сега јас ќе сменам нешто на мене, па кој ќе ме сака таква нека ме сака, кој не немора! Сите имаме свои проблеми, никој не е совршен, ни има совршен живот, и сега кога ми е најтешко видов кој каков е! Ама затоа и јас од сега ќе знам со кого како да постапам:pipi:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Мац мац мацоооооооооо нешто си ми напната дојди ваму да те измасирам :icon_lol:.

 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Драга,
Дефинитивно сакам да го заборавам месецов што побрзо, се случија многу непосакувани нешта кои сакам што побрзо да ги заборавам! И капак на се, заврши скијачката кариера за мене :place:, него, добро е што сум и жив сполај му на Бога, по втор пат операција на коленото, влошување на состојбата за време на операцијата, излетување од пат, но без некои сериозни последици, и излегување од долга врска.. Најлош период во мојов живот, никогаш вакви дешавки не ми се случиле оддеднаш.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Си ја читала Мартин Идн? Епа супер. Епа така сум моментално во делот за творење. Имам милион мисли у главава ама никако да ги преточам на некое друго место и се фрустрирам. Имам речник али за ова што го имам во глава, тешко да најдам соодветен речник. Смешно...
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Кајгич...

Она ко сакаше јас се правев фраер, сега јас сакам али она ќе иде на кафе со другар(от) ми:) .

Ееееееее животе, перверзњаку низаеден!

П.с Пијам.

После П.с Врв на алкохолизмот - се враќаш дома со женска, жена ти отвора врата, а ти намигнуваш и велиш: “Прави се дека си ми сестра''
 
К

Кики.

Гостин
Драга,
ма што да ти кажам.... не знам ни јас веќе. Зарем до толку сум... да не кажам што. Не ми се верува еј... Како е можно тоа?
Нема врска, валјда во сабота се ќе биде ок, а ако не биде, јас ќе направам да биде.
Инаку, следната недела ќе почнам со сликата за да си ја досредам собата по мој вкус, ама се двоумам која боја да преовладува во мојот црно-бел свет. Сепак, која боја и да е, мора да биде јака... може да биде тиркизна или пак жолта како сонцето... не знам, има време ќе смислам.
Така Драга, ајде поздрав, еве ти една одлична песна:
 
Член од
26 јануари 2012
Мислења
172
Поени од реакции
430
Драга,
Преминав од сингл, во сингл у пичку материну.

:pos::pos::pos:

:tapp:

Ау некој магија ми има фрлено, на нешто сум нагазила. :X3:
Од утре црвено конче, три пара чорапи наопачки, и на секое ќе си поплукувам во пазуви, пу пу пу, три пати.
Оп-стоп да ми се растури магијата.
:ROFLMAO::ROFLMAO:
Толку сум незаинтересирана периодов за ништо, не знам дали да ми е алал или да се замислам.
Се зареков, јас од врска во врска, години години, решив да видам како е сам да си, кај решив кај се запустив.
Али не е де толку лошо. :нинџ:
Имам време вака да си пишувам по форуми, додека другарките мои водат љубов. :vozbud:
Животиште.
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Ехх лепото....
Ќе се дружам вечер со кафето + биохемијата од 800 стр.!
Само нека помине неделава, нека дојде викенд, со душа го чекам... :)
Пушти среќа кајгиии... највише ми треба за утре :(
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Мадам,

Чајот од брусница, ацерола плус некој си цимет не значи ништо во овие снежни доцни саати.
Најмногу значи неговата прегратка и кажаното "тука сум за тебе", па што сака нека биде.
Нели, суров е овој свет и живот, но, се’ е кога Сме.

Најдов нов бенд за манијачење:
Зар може да се рече фала, некому, некаде, за овие нешта? Како музиката, запаметените миризби, чистотата на чаршафите во кои се создавала Љубовта?
Не...
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Ако уште еднаш ме разбуди некој од спиење бидејќи имаl пратка за праќање, нема да му кажам „погрешен број“. Ќе отидам и ќе му ја земам пратката. Барем некое фајде да видам од утрата неспани.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Кајго

Нај епик момент коа форумот црнобело со 6 членови отвара тема за собиранка

хахаха еј неможам еј
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.056
обожавам ветровито време, најубави пејсажи има, небото длабоко сино.
..ме прави пожив и мотивиран
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom