Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Драгче

Едно гиро и пет шест парчиња баклава и веднаш светот е поубав. :cool:

Туку вчера додека шетав со мајка ми низ трговскиот центар, се случи да фати големо невреме кога сакавме да си отидеме дома па додека чекавме да престане ужасот запознавме црнец кој просеше и чекаше со нас и останатите луѓе. Се зазборе па бев фер да му возвратам и да го почестиме со кафе или сок и кроасан, изгледаше доста изнемоштено.
Приказната за неговиот живот е неверојатна (не дека му поверував за се) а тоа колку интелигентен човек беше и колку многу знаење имаше повеќе беше зачудувачко. Останав со отворена уста и на крајот се ракував со него.

За да биде денот поинтересен, фатив на грепка 100 евра, баш во моментот кога останав без скапан денар.
Не е кој знае што ама ќе бидат добро освежување.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Па, очигледно ако детето на 8 години ти знае таблица за множење и се сабскрајбнало на јутуб канал за вселената, истото е реинкарнација на Алберт факинг Ајнштајн.
Зошто секогаш најпросечните родители, кои потекнуваат од генерации на просечни луѓе, мислат дека баш нивното дете е натпросечно во секој аспект? Beats me.

Зарем никој не остана да ужива во помислата дека твојот и животот на твоето дете се комплетно безначајни. На светот ќе му било сеедно и ти и твоето дете да не сте се роделе. Затоа уживај додека го гледаш како расте, наместо да го квалификуваш за нобелова награда од 3 години.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
D.....Лето, ’69, Скопје. Пекол. Изгор лето. Недела. Пол саат пред 14 часот. Празно. Ливче не се занишуе на дрвава у парков под мене. Виснале ко лилјаци у најсладок сон. Тук там, ќе збрмчи некое ауто. Ене го оној Вартбург чека на семафор кај Уред и ја разбива тишината: ран, тран, тран, рааан, тран, трааан..., чиниш има аритмија и никако да фати саглам да брмчи, ко, москвичине, ко фиќовцине, ко аутобусине. Не, бе. Овој има некој посебен ритам на брмчење, и тамам ќе помислиш дека еве сеа ќе угаси, коа он - рааан..., тран, тран, и ќе продужи да рантантранка. Оној продавачот на Ескимо дреме под чадорот кај Жена парк, божемски чита весник, ама спие, гарант задремал. Ниту работници има позади оградине. Викаа дека тука ќе се градел модерен трговски центар. И таа дупка денес беше празна. Ко сладоледџијава да го чуваше објектот у градба. Нит чуварот на градилиштето се гледаше некаде, а на овој никој не му приоаѓаше. Од прозорецот на последниот кат на Градска, позната као Уред, кај што сум роден пред 17 години, болните чекаа посета. А мене паметот ми е само таму. Само ја знам каде. Никој друг. Нит докториве нит другарите од Evrejsko Maalo, нит моите дома. Никој не знаеше зошто и моево срце работи ко Вартбург на семафор, а со мене е се’ ОК. Речиси се’...
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Brlrlrl Brlrlrl Brlrlrl
Maska-misirka.jpeg
 
Последно уредено од модератор:

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Кајги,за никаде сум,ама читајќи некои твои теми се утепав од смеење.
Како размислуваат некои членови...К-15 не им се рамни. :pos: :pos: :pos::pos::pos:
Фала им на дечките,they made my day.
Ех,Македонијо,вечна земјо Балканска... :oeoeoe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Слика од пасошот на аеродром и наслов во стил - where to go now??? ко мислиш на нашиов аеродром изборот паѓа на Мајами, Хавана, Рио де Жанеиро или Бангкок а не Цирих, Братислава и Будимпешта (без навреда ама ме сфаќате). Мислам, дај пораснете...
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Д.к.
Крај им нема на зелкиве. Господ да ни е напомош со какви живееме. Ми се плаче.


К*р им е, двор им е, никој ништо не им може.

Ах златен Hитлер.
 
Ф

Флеш

Гостин
Косоварите се жими се забегани ....Толку голем култ имаат кон УСА што е забеганооо .....Викам за у институции да ги пратиш .....Па ги капирам сеа зш не може да ги погледнат Албанците у своја матична земја ..... Секта се буквално ....
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Ах Драга, едноставно некои личности колку се лицемерни, толку се и смешни. Наводно е хомофоб, ги става во ист кош наркоманите и хомосексуалците. А истиот претходно ми збореше да сме зеле по некоја црта. Некои луѓе од невнимание Драга потсвесно се издаваат и си се ставаат во ист кош со оние што наводно ги мразат. Јбг, кога не си го истренирал јазикот да не збори кога не треба да збори, тоа ти е.

Исто интересно ми е. Ако изјавиш дека немаш ништо против лгбт лицата или си самиот педер, бисексуалец (пошо јас еднаш изјавив дека сум), веднаш ќе те наречат Северџанин, подржуваш промена на име, бла бла бла, чешање м***. Потоа на секој посебно треба да му објаснуваш дека тоа не е точно и дека за тебе ќе биде секогаш Македонија, без северна. Навистина веќе на човек му е здосадено. А од друга страна ако не им објасниш покажуваш слабост и уште повеќе ќе замараат. Нема бе, не им попуштам, нека застанат на глава ако сакаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom