Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.681
Поени од реакции
5.397
На пауза од работа седнувам да јадам на една клупа. Поминуваат двајца најверојатно пензионери и едниот чита некролог залепен на дрво. За една минута го направија овој муабет:

А: Еј гледај... (го чита името на починатиот, исто постар човек)
Б: Дипломирал а?
А: За матурска го сликале.
Б: Епа да де, сега има уписи нели...
А: Да, он на Богословија се пишал...
(двајцата удрија да се смеат)

Знам дека не е за смеење ама и мене ме фати смеата. Види им бе смисла за црн хумор на старциве... :D
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
1.987
Поени од реакции
3.774
Драга, социјалниве мрежи ми се преоптоварени од напалени мажјаци и ефтини мифки као last night perfect night. Значит дотолку перфектна беше претходнава ноќ шо дури и ние шо ни е скурчено од излегвење бевме излезени. Таја перфектна ноќ ни донесе 11 повредени млади пијани лица на возраст од 16 до 21 година од кои едно критично па си имавме мала забава на работа... шиј го едниот па трчај враќај го другиот па врзи го третиот ко куче за кревет зш му се пушти на четвртиот да го тепат... Интересна ноќ во секој случај а не вервам и дек наредниве 4-5 ќе останат покусо. Само би ве замолил утре да не се тепате пошо вработениве во јзу охрид со договор на дело шо се по наредба на директорката морат да одет крушево на прослава пошо од то им зависеле решенијата па ограничени се хируршкиве одделенија со по 2 сестри. Благодарам на разбирањето.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
720
Поени од реакции
997
Драга

Дали некогаш си се разбудил блажено и одеднаш си се чуствувал осамен од ужасното потсетување дека многу драга личност те остави засекогаш?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.577
Поени од реакции
187.243
Не знам кој е позабеган, луѓево со 25+ години што сосила се пикаат во Охрид викендов или сообраќајцине (намерно ставени во различна група од луѓето) што скокаат врз шофершајбни на потегон Тетово - Гостивар за да фатат норма уште од почеток на месец.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.146
Поени од реакции
10.026
А јас пак не знам кој е позабеган дали оние што ги крадат пенкалата во пошта или па тетката од шалтерот што ме убедува дека на масата има пенкално.
Колку да не сака да мава хејт човек и да гледа позитивно кон некој работи во Македонија ама пак не е можно.
Кој кур бе крадете пенкала кои се оставени таму за да ви служат на вас за кога ќе дојдете следниот пат пак да можете да се послужите со истите.После ќе јадете гомна како власта и политичарите краделе а вие не можете да оставите едно ебано пенкало.А за онаа пак на шалтер што да кажам не знам.Дали си свесна жено дека ти си платена таму за да му служиш на народот и да му помогнеш а не да се дупиш со истиот.Значи ме заболе мене кур ако е прв ден од месецот и имало многу гужва па ти си била нервозна.Жени од твоја генерација работат по 10 часа во конфекции за ебани 200е.Најмалку 20 години земаш плата од народот и ако треба не само што ќе ми најдеш пенкало за да напишам туку и лично ти ќе го направиш тоа.
Како минува време мислам дека на овој народ му треба некој диктаторски режим зошто никогаш нема да се научи да функционира како што треба.Така барем ние совесните ќе живееме подобро.
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.607
Поени од реакции
214
Драга, ајде со мене на одмор :roker::motorce:
 

HoT _iCe

Fuckin' diabolical!
Член од
31 јануари 2018
Мислења
911
Поени од реакции
2.094
Срц,
жив сам.
без фејсбук 2 године, днска ми е како се вика тој, годишница. :D
без девојку исто 2 године, можда ме и малце срам.
Али,
се осеќам свеж. ведар. позитиван. емотивно спреман за нешто, а за што ќе видимо. за првпут после кој знае колко време се осеќам отворен, олкнато, спреман за нешто ново а не да се констатну брану, правдам свои дела и размислувања дури и на себе. Знам дека е клише да викаш дека не треба да се замараш ама у мој случај за да почну да се понашам и сфату некои работе ми требаше много време, али дефинитивно, у време и сс људи кои живимо, да не се замараш и да не размислуеш за свои акцие и последице, е благодет. Гледај да си удовољиш, и све што ќе правиш, да га правиш зашто ти га сакаш.
 

dARK_ElementaL

Dark Sage
Член од
21 август 2017
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.610
Драга, доаѓам од ФБ, гледам објавена некоја вест за Македонка и Африканец во врска. И веднаш да рипнат ,,безгрешните'' со нивните коментари да навредат се што се движи и дише. И се фатија на девојката зошто била со црнец, а не со Македонец. За жал уште сме далеку од светот. Во Америка веќе ќе влагаат во area 51 и тоа со Naruto run. :pos::pos: Нашиве уште се замараат со зетот дали бил Црнец, Македонец, Јапанец, Марсовец.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.831
Поени од реакции
5.540
Шо им е на овие ....Банкарот не им дава можност ....

 
L

Löwe

Гостин
Све у пичка и на вмро и на ездеес и на дуи и муи све на курац да качам. За месец дена 28 години независност и уште не се најде маж да напраи автопат Охрид - Св.Наум за 30 ебени км. Делница од 14км Градиште Охрид ја возев 2 и пол часа во 21ви век 2019та година.
 
На врв Bottom