Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.974
Поени од реакции
17.806
И утре истата таа Паола ќе испадне од некоја страна и ќе рече дека не ја дава Македонија на албанците и не ја прифаќа тиранската платформа.Чест на исклучоци ама многу голем број на наши ја напуштаат ли државата забораваат и од каде се и кои се.Знам дека оваа држава не им понудила ништо ама сепак била нивна.[DOUBLEPOST=1494719993][/DOUBLEPOST]На фб читам дека се пукало веќеподлого време во Ченто,Сингелиќ.Некој да не знае дали е вистина или се работи за некој измислени работи од штаб?
 
Последно уредено:
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.790
Преубав ден. Bob Marley ден.
Парк полн со луѓе крца, времето перфектно погодено оваа година за разлика од лани.
Позитивна енергија, насмевки, опуштена атмосфера, супер музика, пиво, пријатна арома на една билка, убави девојки, секакви карактери, металци, панкери, рапери, растафаријанци, млади стари , деца, мајки, татковци и тн и тн.
Сите мирно излезени да го проследат овој ден кој веќе стана традиција и на некој начин ден во кој сите тамуприсутни чилаат, не се замараат и гледат само да си поминат убаво. каде и да погледнеш-позитивна аура и насмеани,опуштени лица.
Денес, таму, сите беа слободни на некој начин.

"Don't worry about a thing, worry about a thing, oh!
Every little thing gonna be alright"

шлаг на тортата беше земјотресот. Но ете, помиа во ред и тоа :)
 
S

Samurai_Sk

Гостин
И така ке умреме што е поентава да се вадиме од памет што имало земјострес? Доста со кукање и драми, жив/а си? Да.Тогаш ќути и живееј, преубав е денот надвор да си уживаме и да го искористиме истиот.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.974
Поени од реакции
17.806
Maкедонци во Егејска Македонија
https://www.youtube.com/channel/UCEoO3zpELPPNAEvou2uvGCw
На каналов има многу македонски песни кои си ги пеат на нивни свадби и прослави.Пријатно сум изненаден од тоа дека тинејџери ги знаат и пеат некој народни песни кои и ја за прв пат ги слушам.Секоја им чест.
ПС:Никој не ми кажал до сега дека девојчињата во Беломорска Македонија се толку убави.За тоа ќе се уверите и самите кога ќе погледенете.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.924
Поени од реакции
12.418
9 godini na Kajgana!
Se zaclenav ovde kako 14 godisen kopilj bukvalno, so @VeS se karavme so Acid na temata Bojkot na ohridskiot kvazi turizam, slozno "Da ne idame!" , koja ispadna glaven vinovnik za padot na turistite vo narednite godini vo Ohrid :D
9 godini! Neka se mnozat :D
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
K,

Денеска е недела.

Станав сабајле, си напраив кафе, излегов на тераса да испушам цигара. Комшиите ми се... легенди. Од една страна трешти System of a down, од друга мајка се дере по децата, од трета се довикуваат комшивки од тераса, од четврта некој буши ѕидови... Од сегде мириса на манџи.
Се вратив во детството. Се осетив дома.

Земјотрес имало ноќеска, неполни 30 минути откако си легнав. Нит јас, нит никој дома не осетил ништо. И да умрев, немаше да знам дека сум умрела. :LOL:

Уште една недела на работа и годишен одмор. Не дека не одмарам и на работа, ама сепак добро полнење батерии ќе ми биде.
Убави работи се случуваат околу мене. Спремаме свадба за една другарка. Втора стана мајка пред недела дена. Уште две се верија. Годинава некако ептен посебна. Можеби најубава досега. Не, дефинитивно најубава досега.

Денес се осеќам вака: :jeeee:
Не знам ни зошто. Не е ни битно.

Недела... :love:
А колку ја мразев порано.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Си ги пуштив на Јутуб The Ketchup Song, Lambada, Coco Jambo и ме фати некоја носталгија, ама и спомени:love: Денешниве песни во однос на овие се отпад:)
 
Последно уредено:
L

Löwe

Гостин
Barbie Girl си ја пуштил....................................... :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:[DOUBLEPOST=1494785843][/DOUBLEPOST]
Barbie Girl си ја пуштил....................................... :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
Па после коментаров едитирал и ја избришал, какво дно од човек
 
Последно уредено од модератор:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Треба да направат од XenForo да има емоции кај лајкот на постовите, за некои постови како овие на Сунѓерот треба срценце, премалку е палецот нагоре :(
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ќе се укинувало екстерното па ќе се укинувало екстерното.
Океј еве нека се укине екстерното, и така у формата у која сеа постои нема никаква цел, ама што место екстерно ?
Факт е дека образовниот систем ни е катастрофа и дека наставниците не се замараат ама баш ич.

И чаре ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom