Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Драга,
кој не се возел со Берово-транс не знае што е авантура... Секое ново патување е ново доживување. Вчера успат застанаа технички преглед да си прават, во автобус со капацитет од 50 патници они можат и 100 да превезуваат не е проблем, кога врне во автобусине капе од сите страни, а неретко треба и да турнеме да киниса.... пошо нели Европа нови автобуси ни даде, ама така само однадвор изгледаат, внатре крш! Ама тоа е... ти останува само да гледаш низ прозорец и да мислиш дали уопште ќе стигнеш кај шо си тргнал...
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Те сакам биномен распореду! И тебе те сакам нормален распореду!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Вчера имав 300-ки во мене и решив да ги потрошам на книга. Влегувам во Тобако и му викам на дечкото шо работеше

-Добар ден, се извинувам, имате нешто филозофија во книгиве, или послабо?
-Филозофија......појма немам дечко. Ако сакаш за љубовниве знам да ти кажам, пример ,,Белешките на Лајла Грејс"......
-Не не фала. Ај ќе разгледам....

Задоволен заминав. Од Русо ја најдов Општествениот договор, веројатно пократка верзија на македонски, од онаа која ја читав пред некоја година на српски.

Плус сите филозофски книги несакајќи му ги наредив во прв ред, дури ги тргав настрана за да одлучам која. Тешко на наредниот купувач :icon_lol:
 
Последно уредено:

ХулахопкиСоТочки

Out of step with the world
Член од
9 август 2014
Мислења
1.494
Поени од реакции
5.250
Све пo стaрo, туку некa ти текне декa пoстoи шкoлa зa млaди лидери штo гo нoси иметo нa нaшиoт преЦедник. Лидери сме вo ќутење ние секaкo. Hehe :cenzura:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

Hello everyone, I'm Kurt Loaded, we're here at Hemp TV, with Cypress Hill in Amsterdam we're listening to their new album, I'm stoned, I'm outta here, Goodbye folks.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.054
Денес кога одев на кафе еден новинар снимаше прилог за фекалиите во Охридско езеро и таман се погоди тогаш да поминам од тука. Еднаш ќе ме има на јутуб и тоа во 15 секунден прилог за лајна. Ја сфаќам симболиката.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Наебав Кајги. Да не се жалам многу, ама ова инсомнијава ме уби. Тоа со долгото :) via Family Guy

 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Книга не фатија а завршија факултет...
Жално..
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
161
Поени од реакции
176
Драга,
Сватив дека последните 10 години ги живеам погрешно, не дека и претходните беа подобри, него тогаш бев дете и незнаев каков може да биде тежок, суров и непредвидлив животот.
Јас и среќата како којотот и брзата птица итрица.
Биче боље (така велат нашите северни соседи), а јас велам или ќе биде или не. Трето нема.
Остани ми со здравје и со желба за многу оптимизаМ.
До следно жалење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom