Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
А џе је барок?

Само болен мегаломански ум може да усере единственото нешто што останало со векови кај нас. Веќе сторија на Кале, жал ми е што ништо не ги спречува ни во Чаршијата.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Draga virtuelna,

denes imam mnogu za "bubanje" na fakultetot za koj se odluciv vo "5 do 12" koj i baba mi moze da go zavrsi posto vakvi fakulteti, nali, se zavrsuvaat od "opsta kultura" za razlika od nekoj nakoj ti treba "cel zivot" predhodno da ucis matematika i ne e tolku lesno baba mi da go zavrsi.
Zatoa, da se pokacat platite za licata koi cel zivot ucele matematika.
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Дикеј, сепак на крај решив да пијам вчера. Узо, вино, и пиво. Пепел. Се разбудив сабајлево и гледам 30 нотификации, мислев дека сум пишувал нешто вчера на пијано тука, ама добро е ништо нема.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Некој поназад пишал дека му се иде да си ги ископа очите од темите за дипломска на некои колеги. Среќа нема видено теми за магистерска. :icon_lol:

Интероперабилни објекти за учење, е-комерција, Microsoft Office, оперативни системи, веб технологии, антивирусни програми, социјални мрежи... :confused:
Фали уште да изберат и тема: општо за хардвер и софтвер.

Па и кога аплицираат на оглас за програмери во CV пишуваат каква дипломска и магистерска изработиле. Мене ќе ми е срам да кажам дека магистерската ми била некои од темите што се напишани погоре.
Уште ми се плаче што добив 9-ка за изработка на апликација, а некој 10-ка за е-комерција. :(
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Среда/надежи

Од ЕВН некој човек го прегледува броилото
тропа и шушка
излегувам испаничена, мислам ми го крадат точакот
"Девојче, ова влез број 3 е?"

Вo чекaлницaтa нa живoтoт,
прaвдaтa не нoси чaсoвник

(ќе те засакам и ќе мораме да се разделиме
па после ќе се објаснуваме по луѓе)

Замижувам.
Надвор само пролет и ништо друго.
Влезот мириса
на мокри мачиња

Ми треба надеж.
себепосветие
или ручек во Љуц
џигер неизбежен

Прометеј, прости ми
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Кајгич, сакаш едно гратис наравоучение? :P
Ни на крај памет да не ти текнало да врзуваш врвка од патика, додека стоиш во автобус. А притоа автобусот шиба - тактички скроз погрешно. :D Шансите се минимални да не завршиш на задните образи. :D
Не за друго, туку пак ќе си останеш со одврзани патики, оти ти е срам случајно пак да не си чучнеш долу. :D

Патем, знаеш колку пати не сум добила кусур во продавница, оти ми било срам да си го побарам? :icon_mrgr: Пуно. :X3: Аспољутно мора да почнам да се бунам за нешто, упм. :noze:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Од тоа да ти е монотоно и досадно секој ден има само една полоша работа....да знаеш дека и наредниот период ќе ти е таков, пошто немаш со што да ја замениш монотонијата.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Кеј,

Да се пофалам.

DSC_0047.jpg

Сега останува да постигнам солидно време. Па одиме на 5х5х5. Очекувам таа да е полесна.

Иначе, јас добра. Деновиве нешто чудна сум си самата себеси. Ама ќе помине.
Уште спијам со пуштено светло. Веќе цел месец. :confused: Ама ќе помине и тоа. Кога-тогаш.
Ти спомнав во понеделник дека по втор пат семестаров ќе одам на факултет? Епа замисли, отидов и професорот не се појави. Ме замолија колегите да продолжам да си седам дома. :D
На сестра ми конечно и се јавија од Гугл дека и нашле проект. Ако го помине и ова интервју, цело лето ќе го помине во Цирих. Многу сум среќна. И горда. She deserves it. :love:

Ми рекоа сум била комплицирана. And I was like 'Добро јутрооо'. :D Не бе, озбилно, што им е на луѓево?

Сречен ден.
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.292
Драгиња, користољубиви луѓе на сите страни.
Во комшии ми се, еднаш ме немаа викнато на кафе, чај... а сега кога имаат проблем со компјутерот, на фб, на мобилен по 5-6 пати ѕвонат...:toe:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Драга К,

Ако јас имам АВИОН, при тоа дали јас треба да го паркирам пред кафиЧот за да ме видат сите дека имам? и дека нели знам да возам? :цицки::ROFLMAO:

Тоа се случува во вистинскиот живот само со кола, да можат во кафиЧот ќе ја паркираат за само да бидат видени дека кола возат. :lolzz::lolzz::sramezliv:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Драга кајгана, ти ли си? Како си? Како е кај тебе? -Нема врска шо не ме праша ништо јас ќе и речам оти кај мене е тмурно, врне, а јас паралелно читам книга од Толстој и книга од Џамбазов.

Чао <3
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Си се раскомотил на две седишта, на едното ти, на другото целиот твој багаж. Влегуваат луѓе на станица и седнуваат на различни места. Последниот од нив не гo ни регистрираш, а после десет секунди слушаш глас:
- Извини, слободно е?
Учтиво велиш да со насмеан лик, а во себе си најлошиот човек на планетата во моментот. Го мразиш гласот, многу го мразиш. Но, го слушаш повторно:
- Сакаш бонбона?
Веднаш работите стануваат подобри...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom