Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.799
Поени од реакции
6.359
море глас вадење пустата, јао као ме возиии :ROFLMAO: (шо би рекле српските тинејџери).
Ко женатаму на Јустинијан е крстена, то е ++++++.

Нема времена за нас туго, памти ме памти дуго.

 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2022
Мислења
2.022
Поени од реакции
5.345
Ми се ствара грижа на совест кога ќе прочитам реклама за кола некоја од типот:

Новиот Рејнџ Ровер ВЕЌЕ ОД 83.500 ЕУР.

Ова “веќе од” го перцепирам како сум му дошол преку кур на овластениот дилер на Рејнџ Ровер и рекол “ај неможам да го слушам више симни ја на 83.500 и очи да не му глеам”.
 
Член од
5 септември 2024
Мислења
146
Поени од реакции
259
Во к-15 темана гледам Џонтра гостин ?!?!?
Ќе се вратиш бе луд :X3:

Кајгана не е форум. Кајгана е храна. Кајгана е неизоставен дел од нашиот живот. Кајгана е Република!
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.234
Поени од реакции
25.400
Драга,

порано викаа бара работа моли да ненајде. Сега ситуацијава е бараат работници молат да ненајдат.
Кој кур ХР или ебено кадрово дава оглас за работа без да знаат шефовите или без да бараат шефовите ?!
После тоа ти, јас, сите сме на сред бојно поле во војна што не не занима нас и немаме никаква врска.

Башка на сите срања периодов па и Џонтра најде да избрише профил. :mad:
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
539
Поени од реакции
1.007
Otidovme so zenata na romska mini svadba i rodenden na bebe vo isto... Se zaimavme so lugeto i vikam aj ke otideme saat dva da dademe pocit, otidovme lajt zemav 1500 denari da imam so mene za po pat....
Stigam vo seloto.. mladozenecot me precekuva na sre centar, mi ja parkira kolata... stigam tamu nad 300 luge me gledaat kako Biden da se slimnuva od Boing 747....me stavija do kumovite...... Muzikata 20 clena so trubi saksofoni nenti davaat mir ni da dises....jas so pederka glumam nekoj stranec a nemam da se posolam.... koga site zemaa da lepat sumi za eden saat orkestarot sobra nad 3k €.....go vadam deteto nadvor premnogu glasna muzika... mladi devojcinja ke go siluvaat,, mene majkite me kanat na kafe dojdi vamu dojdi tamu, a mene mi se moca posle 3 skopski... edvaj najdov polsko wc so deteto vo race......na eventot 50 luge bea pokaneti a 500 gledaa od portata se osekas vazen....Drami....
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.617
Поени од реакции
33.987
Hey dzes

Dxontra ако освен со прсти низ тоалет минеш низ нешто извини, ама да се одјавиш со шега za drugar prasuvam се осеќам директно увреден и мило ми е што никогаш не те запознав оти сега ќе осеќав туѓ срам. Кога ионака ништо веќе не функционира врати се и испцуј ми све по список по стефан кобе критериуми за смешно за да те паметам барем до Јануари џубре.

Pusi brat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom