Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.731
Поени од реакции
11.185
Недела е ден за мусака, Декстер Гордон, Арт Тејтум и Бен Вебстер, денот кога планираш а не правиш ништо и денот кој во неколку наврати во животов ми носи нови пресвртници и предизвици. Убаво е да заслужиш малку одмор и раат надвор од целата говнарија.
Утре е нов ден ;)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Драга

Се пакував веќе неколку пати а не ти пишав дека мразам да се пакувам.
Исто ко да не сум отишла никаде :(
Енивеј.

Конечно ми успеав да ја изненадам мајка и да и се појавам на врата без предупредување!
БАМ!
Уствари сите ги изненадив освен братучетките пошо они ми беа соучесници.
Најзакон реакции имаше. Вујко ми почна да пцуе на македонски, жими едната пцофка шо ја знае. Тетка ми сузи одма тука коа ме виде. Се загрижи како сум стигнала од ареодром пошо некој може да ме киднапира и фрли, нема врска што веќе стигната бев жива и здрава.
Внуците беа :eek: такви!
И мајка ми конечно, последна дозна. Си појдов фино лепо дома, и направив вечера и чекавме со тетка ми да си дое. Тетка ми и се јави да и каже дека ко божем се скарала со вујко ми и отидена е кај неа.
Кога ме видде мајка ми и требаа 3 секунди да сфати шо се дешава, после ми рече дека сум ненормална и дојде да ме гушка и бацува.
Ми рече дека ко од небо да сум паднала :giggle:
Закон беше :D

Се надевав дека ќе и го најдам станчето у хаос за да можам да ја замарам коа ќе ме тормози мене да средувам, ама нееееееее, ко у кутивче и е скоцкано и кога е сама!! :cautious:


И така драга.
Периодов ми е весел, откривам пуно нови ствари и места и сум ваква :eek::giggle::LOL::love:
Запознавам и многу нови луѓе и водам интересни муабети.
Бев на првата забава местото беше опремено до врв! Според непотврдени извори, едно од најопремените :X3: Одев наоколу и прашував што е што и луѓето ентузијастички ми објаснуваа. Пробав и некои ствари што беше уште позакон!
И така.
Решив во новава година да се активирам повеќе и да посетувам повеќе настани. :angel:
Бев и на два воркшопа. :giggle:
Првиот беше ролркоустер од емоции. Кога се прибрав дома се залегачив и зјапав у една точка со една мисла > wat
Ми требаше време да се опраам.
Вториот беше океј, ништо од тоа што очекував. Знаеш она кога мислиш дека нешто е страшно ама испаѓа дека е само мех? Епа така..

Се спремам сега за 2 одмори и однапред те известувам дека ќе мразам да се пакувам!
Ох и ми умре лаптопот. Си купив нов и секако дека е виолетов!
Реакцијата на Пол кога му кажав беше зошто не сум изненаден и зошто воопшто прават виолетови лаптопи :LOL: Зошто луѓе како мене постојат Пол! Ете затоа!

Ај чао сеа.:цицки:
 

chimera

୧༼ಠ益ಠ༽୨
Член од
17 август 2014
Мислења
39
Поени од реакции
91
Dear,
Одбивам да верувам на оние што веруваат во нови почетоци со стари ликови.
Премногу ми е наивно и деструктивно тоа.
Моментот кога едниот ќе киксне, го вади стариот, прљав веш за да се осети изедначено.
И пак се враќаат во круг, и пак бараат совети, кои пак не ги применуваат пошто не соодветствуваат со тоа што сакаат да го слушнат.
Чудесии... а јас не знам ни себе да се оправам. :boksix:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.986
Поени од реакции
12.547
Дк,
Ми се јави цимерка ми, се породила, да и е живо и здраво, ме израдува.
Во меѓувреме јас лаб. вежба правам и се нервирам дека нема да ја завршам.
Животиште, многу брзо течеш.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.104
Од кога почнаа да даваат Пинкове ѕвездице во недела, вечерниот период од овој ден ми стана периодот кога секогаш се преиспитувам себеси :icon_mrgr:
Кога ќе се распеат децана, кога ги гледаш нивните родители како се горди на нив, кога искусни пеачи како оние од жирито ги поздравуваат со овации и ги бодрат постојано, не можеш да не се расплачеш :icon_mrgr: После седнуваш и си плачеш дека е убав животот, па почнуваш со преиспитувањето :icon_mrgr:
Да не коментирам како се топам кога ја гледам емисијана во која одбираат семејство кое живее во беда, им ја средуваат цела куќа, децата имаат по неколку часа во кои им се исполнуваат еден куп желби, а радоста на нивните лица кога ќе дознаат дека ќе се сретнат со своите идоли или кога ќе си го видат својот нов дом не може да не те растргне на делови :icon_mrgr:
И Шишмановиќ со нејзината емисија знае да ме растажи понекогаш, одма би ја омажил, уште да знае дека постојам... :icon_mrgr:

На западот ништо ново, индијанци насекаде... :icon_mrgr:
https://www.youtube.com/watch?v=Bku3KIAyqJ0

 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.196
Поени од реакции
36.399
Драга,

пет минути не можам да се разберам со малата што е „куралце“ ќе мора на убрзан курс за native prilepski да ја испратам.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Абе го глеам ова видеово од Градски и не можам да се изначудам. Па добро бе колку време помина од кога го отворија новиов стадион ?
Како можеа за толку време пак состојбата на теренот да ја вратат ко кога ја игравме утакмицата со Хрватска во тие калиштата ?
Па мајку му стара, зошто, зошто ооооо зошто ли зошто не се одржува теренот како што треба ?
Имаше муабети дека многу утакмици се играле на тој терен и затоа не можел да се одржува како што треба. Па нека не се играат сите утакмици таму бе, нека се играат на други терени.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.919
Поени од реакции
8.060
Сител пет минути зборува за тоталитаризам на сдсм. ГОСПОДЕ ТЕ МОЛАМ, ТЕ МОЛАМ!! помогни му

btw:
премногу го жалам македонскиот народ кој што е ограничен на тв извор на информации. онака најискрено
 

Kajgana Shop

На врв Bottom