Драга Кајгана (виртуелен дневник)

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Драга...

... стигнав до првиот тажен дел од историјата, за мене барем. Имено, учиме нели хронолошки, секој семестар идејќи нанапред со времето, и конечно дојде периодот кај што државите стануваат развиени, заличуваат на нешто, демократијата доаѓа до израз, човечкиот живот добива вистинска вредност, вистински граѓански права и слично. Трагичното е што тоа почнува да се случува околу 17 и 18 век. А уште потрагично е што во тоа време тие држави се подобри од што ние сме денес. Касниме минимум 4 века.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.915
Поени од реакции
41.876
Гледам едно девојче се фали дека нејзиниот маж и купил прстен и ланец со дијаманти, а тоа што е генерација на татко и најмалку е важно. :icon_lol:

Тоа е тоа, некои мажи на своите жени освен пари друго ништо не можат да им дадат. Подобро камен подарен со љубов, него дијаманти за поголемо внимание. Џабе не викаат среќата со пари не се купува. :coffee:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.626
Поени од реакции
31.828
Oној момент кога не ти се учи материјата која треба да ја полагаш како испит, па шараш-бараш низ нетот нешто интересно и наидуваш на ова кое со максимално внимание го читаш од почеток до крај.

Ех да му го имав интересот на Компаративно казнено право како за ова, убо че беше. Вака карам по учебникот на Камбо. Ме заболе таквото што прави јавниот обвинител во Германија на пример....
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Д.
Како би им го “наместил“ Берлускони на (најмалце) две форумџики. И овците сити, и волците на број.

п.с. заеби фактот што секој си има право на свое мислење.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.128
Поени од реакции
5.905
Драга,

Моментот кога у иста вечер ти ги свират Отвори ми бело Ленче и Твојте очи Лено гаѓа у срце, посебно кога особата со горенаведеното име е 1600 километри далеку од тебе. :pijani:
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Имам праменче бели влакна на косата, а сум роден скоро година ипол после самоубиството на Кобеин. Изглеа сум индиго. Или некој друг рандом изрод на природата. Или куче. Или пајак. Или па фикус. :S :S
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
лошо е што болките у желудникот се активираат пролет /есен, најубавото време со Ранитидин го проаѓаш :(
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Јас само да те поздравам Драга еве...одамна беше..
Меланхолично расположен иначе , збунет кон себе деновиве но среќен за све што следи понатаму....среќен, иако многу битни работи и навики оставив зад себе...Оние најдобрите, знаеш ти!
Еве ова ме мрдна малку од место само...
И не! Не значи ако е црна , скршена и одлета далеку...не значи дека не е во ред. Прекрасно е бе....епски!
ТС

 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Гледам тенис и пишува BNP Paribans мене ми се чита Parabens па зедов да го повторувам тестот за ефикасност на конзерванси. Забегвам.:confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom