Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.025
Поени од реакции
36.153
Абе Византиец ти си добар момак, нема зло у тебе братко. Проблемот е шо немаш искусено прав сељачки Србенда тип на дружење со некој како мене, затоа ги глорифицираш Шерон Стоун, Орландо Блум и некои музеи од восочни фигури во Франција.

Во Швајцара си шо значи имаш пари, дојди месец дена долу да шетаме по сплавови во Белград сега летово, да те носам прво на Тања Савич да ни ја изрока Златник директ у уво. Тука ќе проработат емоциите оти знам оти ги имаш, па после тоа да се забодиме директ во Сенатор да стопиме по 1000 франака на рулетот и шише виски, па да одиме на Десингерица раперот да не мава со патика по глава.

После тоа нема да ти остане ни трошка самопоштовање, следно е само да го најдеме каде настапува Амар Гиле и да се удавиме во алкохол и допирање дно на секое поле потсетувајки се на некои стари љубови. Гушнати на цел глас ќе се дереме со чашата во рака:

Ko ce reci kraaaajjjj
Ko ce reci jaa odlaziiiim
Ko ce reciii krajjjj
Kad ovooo sve u boleest prelaziiiiii

Ma nek to budeeem jaaaa
Pa da sebee samoog okriviim
Nek to budeeem jaaaa
Sebi nikadaaa ne oprostiim.


Месец дена после ова ќе почнат да ти излегуват влакна под мишка. Најверојатно за прв пат.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.492
Поени од реакции
3.369
Да, вистина е, сакам извесна босанска сељандура Антонина Верена Церовина од инстаграм да ми седи на фаца и да ми се трља после 12 саата вожња у автобус од Бања Лука до Лузерн. Абе застанала два пути да моча еднаш на ОМВ еднаш на IP не ме занима, нека седи нека одмори.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.623
Поени од реакции
6.057
Година 2001ва, 876 години после смртта на Василиј 2ри Порфирогенитос (податоков е за контекст, а не од што сакам да и го спомнам the bulgaro slayer на кајги.бг публиката хехе, без гомна кеј, стварно го викале бугаро-колач<3 Византијците во негово време),
Ксенија Пајчин ја напушта Атина и се враќа во Белград. Некое време во 90ти работи во Атина за грчката телевизија Алфа. Со своите реактуелизирани амбиции за музичка кариеара и својот црногорски дечко се враќа во бивша Илирија.
Ќе ви пее за, ко још може.
Јас не Ксенија, јас ептен не успеав да одолеам, да си кажам одма, пошто факти.

Автоматски споено мислење:

Поздрав до грчкото пиле вработено во парфимеријата денес, ја сетив по акцентот, а таа мене по крстот златен на мене. Од кај си ми вели. Од Македонија. А, и вие сте православни? Ко Србите зар не?
Да и велам. Супер ми врати. Ми го продаде досега веројатно мојот најдобар парфем, Шведско производство.
 
Последно уредено:

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
454
Поени од реакции
1.501
Драга,

Толку бев турбо овие две недели додека бев во МК што дури сега гледам дека сум си лапнал 5 меча на Тиндер, како не загледав дур бев доле, ќе си паднеше дружба и јас како ТафтаКру стил. :place:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.126
Поени од реакции
835
Драга,
дали Зоран Илиевски, Зоран Рудан и Цеки се една иста особа или 3 различни? :eek:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.163
Apropos цицачи. Ептен кратко објаснето во постот погоре, ја би малку нашироко.
Голем дел од луѓето со кои кршев леб и игри (читај: и во добро и во зло) во раната адолесценција кога станаа некакви скоројевиќи после средно, им се изгуби секаков траг. Јасно ми беше муабетот дека класите не трпат скромност и нечаталење со фрлен кеш на скапи работи па ја остаив работата сама да си се одмотува во свој неповрат. Само што тоа е големата илузија. Мислиш дека е неповрат но ете работите се враќаат на своите родни огништа. Со умисла. Со цел. Како судбината на скоројевиќите како што им се има насмевнато така подоцна и им го има покажано средниот прст. Најчесто ради коцка и крајно ирационални одлуки во животот. Така да во последниве 5 години нивниот број по приватни пораки почна експоненционално да расте. А гледам и тука на форумов има доста такви што отвараат теми за некакви си должничко-доверителски односи.
Никогаш нема да ми биде јасен моментот да имаш лице да пишеш на некој со кој со текот на времето си оладил ради кур-ташак, да ти го средува срањето од истиот тој кур-ташак. Тоа за мене е понижување како да имаш најубавата, најпаметната, најпривлечната во друшто идна сопруга и да ја продадеш за прва брачна ноќ за некаква кешарица. И покрај сите совети што си им ги давал на времето и покрај нивната заглушеност и глупавост ја имаат таа доблест да ти пишат СЕГА кога работите излегуваат вон контрола. Тоа покажува дека увек те третирале како задња шанса, без никаков респект. Оттука ги ставаш на игнор, одбрусуваш онаму кај што можеш и имаш моќ, тераш мајки и шајки у недоглед ако се упорни пицајзли. Никој не ви е должен да ви го средува срањето што сами сте си го направиле со вашите ретардирани одлуки.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.043
Поени од реакции
34.689
Драга, никогаш не сум бил националист и не сум гледал со омаловажување кон никого без разлика на вера, нација, изглед или социјален статус. Ама откако и после дадени неброено шанси на припадници на една нација и откако и покрај сите ветувања, 99% од нив ќе те заебат кога најмногу ти требаат, сега вака гледам на работите:

ЛУЃЕ
ЧОВЕКОЛИКИ МАЈМУНИ
ДРУГИ ЦИЦАЧИ
ПТИЦИ
РИБИ
ВЛЕЧУГИ
ВОДОЗЕМЦИ
БЕЗРБЕТНИЦИ
ИНСЕКТИ
БУБАШВАБИ
...
ЦИГАНИ

:mad:

(секако, има 1% исклучоци ;) )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom