Драга Кајгана (виртуелен дневник)

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.446
Поени од реакции
19.690
И зшто парадирасфа овиј транс изроди прееска на рекорд?
За да одимо пешки до соборну и там да чекамо афтобус?
За да добиеф поголем кур у замену за малу цицку?
За да добиеф поголему цицку и шминку у замену за мал кур?

Драа
Не си сфесна колко бесфа гадни.Креч и корнишони по фацу. Нос како и увек преголем за да му сфириф офсајд.

Какфи инкивизациони гестапо стфари би им правија не си сфесна.

Ај они, ама позади њима подршка од урбани фаце на точак сс корпу напред и цфеќе и мали деца сс њима. Њима како да ги сфатимо. Коју поенту они даваф не су ми јасни.
Подржаваф најболну стфар што се вика.

МЕНГЕЛЕ ЖИФ ЛИ СИИИИИ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.336
Поени од реакции
79.107
Роди се човек – роб биди
роди се човек – скот умри


11 луѓе загинале во потрага по бесплатна храна, во стампедо. Каков ли живот имале тие луѓе?

Патетично звучи све ова, вака напишано, но несомнено е трагично.
 
Ф

Флеш

Гостин
Среќен Државен Национален Празник на Македонија,моја,наша Македонијо .... 1ви април 2023 ......


Би се јавил вака Враков Венцислав од Штип на Утринската на Канал 5 ....
Да го означиме денов ..... :masa:
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.610
Поени од реакции
6.036
Еклерот не е Француски, ни Белгиски десерт. Измислен е од една многу вешта Таи дама - ова какви раце има, ко че фати. Во суштина има јужно азиско потекло, а смесата е праена со свинска маст, зато е толку вкусен.

Таи ки4ен, нај ки4ен на светот. Батали италијанцско антипасто на даска со 7 видови на пршута и фстаци и моцарела потурена со песто, кромид и артичок од тегли со масло. Батали и бискотерија и Амарети. Само таи. Јас ко слушнав дека Швајцарскиот Ролад не бил швајцарски туку идел од Бенг-кок, исто ми се сруши светот. Цел ден ми се заеба. Му ги откажав часовите по скиење на личниот тренер, пошто бев во distress.

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.667
Поени од реакции
81.859
Порано како дете ептен ми беше смешно како постарите за секоја болка го обвинуваа времето... Вртење нозе, болење глава, притисок, болење на коски, вртоглавици.

Епа не ми е веќе смешно, и јас станав ко тетките од мојата младост :jajce:
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.013
Поени од реакции
1.860
Освен дека владата си игра курташак со народот, јас не гледам друга логика во покачувањето на нивните плати од 78%.
Едноставно немам друго објаснување за ваква глупост. Во ваква криза каде ги намалиле макароните за неверојатни 2 денари, они да си покачат плати на 100 и кусур илјади.
Сигурно си седат на седница и си викаат што понелогично и поглупо можеме да направиме денес и да видиме до кога може народот да ќути? И ќе продолжат да се заебаваат со народот уште долго време. А ваков народ и не заслужува подобро.
 
Член од
3 април 2023
Мислења
15
Поени од реакции
41
Јас го видов Кунаташе.. Седев на една гранка и помина. Ама не знам да зборам, знам само да пишувам, па еве сеа пишувам порака... ама тоа беше пред 2 недели. Среќа шо го најдоја. Поздрав до сите врапци кајганџии во оваа прилика. Да живее Кунташе Doggy Dogg!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom