Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.611
Si razmisluvav.
Koga Kolumbo ja re otkril Amerika nastanala razmena na materijalni dobra.
Nie na indijancite sme im dale konji, trkalo, barut, sme im dale evoluciski otskok od kameno doba vo togasno moderna era.
A oni nas sto ni dadoa?
Tutun.
Cigari.
Da se trueme.

I posle ke gi zalime.

ok i carevkata i patlidzanot se kul, ama tie se od meksiko.
 
Последно уредено:

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Kolku sramni situacii po red treba da se sluchat za da se sluchi neshto konkretno? prosto ne mozam da mu se donachudam na zivotot povekje..
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.600
Поени од реакции
6.019
Драга,

и јас си размислував, освен тутун Индијаците 'нас' (ова нас треба да е со ептен дебели наводници) ни дадоја и нов континент, или подобро кажано неколку западни империи се однесуваа како тие да не постојат па им го зедоа домот. Фер игра. Помоќниот победува. Просторот од друга страна е полн со мистика, можеби еден ден и ние ќе дочекаме да бидеме пресретнати од помоќни од нас. Да се надеваме дека нема да ни го дадат третманот кој Англичаните им го дадоја на Индијанците. Благодарение на тие Индијанци сега 'имаш' мнозинство во САД кое се однесува како Континентот од секогаш да бил 'наш'.

На друга тема, I admit to having googled: is Adele skinny now?
Чисто колку да проверам дали сеуште се држи.:LOL:
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Кајги,

Какви комшии имам тоа е неверојатно,во два саат ноќеска пуштиле музика до даска да слуша цело малоо,слават,пејат,викаат...
Што луѓе ќе беа,скоро секој втор ден го прават истово.
Ајде мене не ми смета толку,седам до касно ама можам да замислам на постариве луѓе како им е сега,посебно на некои што се утре на работа,барем да пуштаа некоја добра музика,земале "Жена од Султана" слушаат. :facepalm:

Оди бе имаш клубови,дискотеки,барови курци,палци таму прај што сакаш,не тука цело мало да го нервираш.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Не бе 100 пати имам кажано, смартфон не е за постариве. Брат ми постирал слика со мапата на Европа и кај секоја држава знамето на Италија освен нели кај Англија, у фазону сите ги мразат Англија, и мајка ми земала искоментирала со некој умрен стикер од човече како држи знаме... НА ИРАН!
И горе доле тоа е се што треба да знаете за мојата фамилија.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.600
Поени од реакции
6.019
Драга,

пред 2 недели телефонот ми замина во неповрат. Си реков морам да купам нов. Не, ќе чекам до наредниот месец, а во меѓувреме ќе се снаоѓам со лаптопот и онака воглавно сите ме бараат на gmail.
И сега ко за инает и лаптопот покажува знаци дека кај да е ќе биде капут, има проблеми со батеријата. Ги имаше долго време, но ги игнорирав, нормално, знаев дека е за во канта.
Да им се плукнам на производителите на технологија во последнава деценија. Без разлика колку си го платил нема да издржи фазла од 2 години. Од Епл дури и ги програмираат по некое време да рикнат. Квалитет прва класа. Кина.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
live event !!! :pijani:


Кајг,
со добар ритам почна кајот на Фудбалскиот настан ЕУРО 2020 на фудбалскиот стадион во Англија, толку публика збиена не ми е логички според инфото на многу инфицирани со Делта сојот токму таму,
и ДА, што ако се на Wembley на домашен терен некако Италија ќе биде победник! :vozbud:
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Татко ми ми вика дај бе напрај на латиница да пишувам на телефонов, и само му праам еден хрссс налево на тоа тастатурата и вика дееееее бе па пола саат се мучам и стискам да ти ебам човекот.

Испив све денеска, еве некако се контролирам да напишам колку сум среќен денеска. Бев на крштевка.
Ноќеска Аргентина освои голем трофеј прв пат во мојата навивачка историја за нив. До некаде истото важи и за Италија. Џокерот е најголемиот тенисер во историјата на спортот.

Постов ќе наиде на скромен број на лајкови.

Хоуп ако стварно се развела нека повели кај мене ќе ја приберам.

Ок позз.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Министер од Хром, кој го знае - го знае.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.406
Поени од реакции
9.280
Да ме прибереле...
Домазет беше зетот.

Иначе секогаш имам незавршени работи што ги одложувам за друг ден. Најчесто во петок ќе си ветам дека понеделник ќе ги завршам сите обврски, демек сабота и недела да уживам во моментот. Како понеделник да е по 3 години. Ете го стигна, и сега?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Стомачниов вирус ме искина, едноставно пола човек остана од мене. Ако ме праша уште некој на што диета сум и како толку брзо се слабее, ќе го отерам по ѓаволите. Аман веќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom