Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Страдам последно време од тенденции да речам пред време ура.
секогаш кога ќе испланирам нешто одма следува деманд или контра ефект.
Првпат од кога сум во фирмата имaв шанса да бирам прв кога да земам слободни денови и мислам дека скоро на сите му се пофалив ама наместо да одам на одмор за 2 дена, има шанси да ми пропаднат така деновите. Можиме да го обвиниме Марфи ама реалноста е
дека сум амбициозен кариерист што сам си наштетувам наместо да се грижам за моето здравје.
Не сум ни спремен за предизвикот ама без проблем се нафатив да работам 3 месеци на проект што од далеку се гледа дека е хаос.
I bite more than i can chew and one day it will be the end of me.
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Добро, знам дека во Македонија и на Балканот владее неписменост и блага ретардација ама ова е веќе нов левел:


gatanje.PNG


gatanje2.PNG


17.000+ коментари :pos:

Али админот е неверојатен цар/царица. На сите им има одговорено. :D
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.752
Поени од реакции
10.438
Има моменти во кои се сомневам во мојата психичка состојба. Зошто?
Многу често при будење сабаајле ми свири некоја песна у глава, божем радио имам . Најинтересно е шо се будам со песни шо ги немам слушано со години. Многу често знам да се разбудам со ечење на Џурџевак зелееееееенииии, свима освим мени... Некако с прољечаа...Бамболеооо..Врв на се е денеска кога во глава почна да ми свири '' Ќемене ми дрнка''.. Тоа беше како шлаг на целото караоке во мојта глава и еве решив да споделам со тебе..
Среќа не плаќам влезница.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
211
Поени од реакции
621
До сега се чувствував како да сум во брод што друг го управува а ја пијам и лудувам и не знам каде одиме. Сега го држам кормилото ама немам престанато со пиење и лудување.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.477
Поени од реакции
16.090
Драга

Денеска Куманово е наречено најголем град на спортот во Македонија, пред две години доби награда за европски град на спортот, па одиме вака. Фудбал во прва лига нема откако Бајруш заврши во прдекана, изворното Куманово е умрено пред неколку години, ме мрзи да кажувам причини. Ракомет мажи со години е во втората лига. За одбојка да не зборуваме, мислам дека со години не постои екипата. Жими кошарката и жените ракомет откако се угаси Вардар што прават нешто. И секако во некои индивидуални спортови каде има некои успеси.

Ти ебам град на спортот...
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Драга ,
Првпат ти пишувам . Нема љутиш?

Си замина пред месец и нешто. Си замина назад во нејзината држава , а воедно и ние се разделивме пријателски дури на крај(демек немало више хемија) .

И останаа од прилика три големи куфери алишта у станов , 20 пара штикли кондури и такви работи , слики еден куп , мал милион ситници и женски ствари. Не и требало , да сум фрлел.

И ... се мислев сум се оладил скроз према неа , чак што више почнав да се гледам со една друга , и може ке треба деновиве да идеме дома и викам да средам станов.

Денес додека ги собирав нејзините ствари во црна вреќа да ги фрлам...прво кнедла ми застана во грло потоа...
срцево ми излета од нос и уста , ушите ми поцрвенеа , вените над слепоочница почнаа да ми излагаат како да кревам тег од 300кг а не некои хеланки .

Станот не мириса исто без неа .

Нека е проклет светов и се на него.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
За добар почеток на денот ти треба или кафе или секс, поготово ако си сама тетка на 35 години.
Не би да звучам грубо, ама... што е бе со таа некултура уште од сабајле? На спрат сме 8 станови од кои 6 имаат кучиња и една тетка што чува мачка. Кога и да се сретнам со овие со кучиња обавезно трошам 10 минути на галење и ко будала си праам муабет со кучињата. Оваа со мачкава сабајле у лифт и викам "Good morning, how are you?" и добивам одговор "First of all, you are offensive, not everyone has a good morning".
Прво незгодно ми направи не знаев што да кажам, у себе 5 пати ја опцув и излегов. И после си имав грижа на совест си викам, што кур пцуеш будало една од кај да знаеш низ што поминува женава. Ми напраи да се осеќам лошо. И јас сум имал лоши денови, ама не сум се истурил на некој непознат.
Ќе генерализирам, али дефинитивно немам сретнато лош/некултурен човек со куче во зградава. Ич не сакам мачки, ич. И можеби ова нема врска со кучиња и мачиња али полесно ми е вака да се тешам.
Ја би да си го донесам кучето од МК, али тешко тоа. Ќе се задоволам со гуштер веројатно.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
прво си викам со селфи камера е сликано затоа буквите обратно се, ама не е до тоа регустрацијата е ок...
битно некој фатил тендер, место за опрема тие пари да ги дадат...

Screenshot 2021-05-11 124127.jpg
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
Чоек, ја мразам третава смена. Уствари и себе се мразам ама тоа не е тема на разговор.
првиот ден после третата спијам најмалку и главата ме боли ко некој да ме удрил со кутлача по тил. Буквално. Некако сум ко криво насаден денес...

Пази али тракица закон.

Знаш, црне рупе настају када се ум забрза до бесконачности...

 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Се вратив од работа.....ме фати некоја нервоза.....што оправдано, што не.....небитно.
Имам еден проверен "лек"......што го практикувам во вакви ситуации. Палам кола.....купувам coffee to go.....возам до Белви....паркирам......пијам кафе покрај кола, со 2-3 цигари.....едно пола саат ладам глава, сам во тишина.....надвор од град.
После може назад.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.950
Кукле


Плевнеш ја запроси Пијанманов и во Охрид, а ти уште не ми враќаш на пораките...


Куклиште едно!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom