Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
zenu mnogo volim pa je bijem samo levom!
Drugare, drugarice i ortaci izvadite novachince -
jer ova gudra ne zna za granice!
Imao sam mnogo para - mnogo kola,
kurava mi na sudi uze imovinu pola!
I starateljstvo je kurva dobila nad decom,
od Bvana uzmem chashu - pochastim se kecom!
Napustile me kurve,izgubio sam frendove -
Samo kad se setim kad sam nosio Versace, sada duvam lepak i pishem u gache!

SLOBODA CHOVECHE, PRETURAMO KONTEJNERE, nema decu da se dere - nema zhenu da ti sere!
 
Последно уредено:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Дали после 30 септември ќе треба да се пресними песнава или не од нас зависи. Picture 320.jpg ??? Picture 322.jpg
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Иде референдум, ќе има навала на сендвичи по социјалните мрежи кој ќе не убедуваат дека доколку излеземе на референдум ќе живееме во благосостојба. Ај овие се чипирани безкичмењаци кои чекаат инструкции од штаб кога да одат во тоалет, а камоли за важна одлука на нивната партија, ама не можам да сфатам колку треба да си глуп да мислиш дека со успешен референдум на 30ти ќе влеземе во Европската Унија. Референдумот на 30ти е за промена на име (а со самото тоа и устав, преамбула и др), а не за членство на Македонија во ЕУ. Целава кампања во очи референдумот е за привилегиите во ЕУ кои се добиваат доколку станеме членка, а реалноста е дека ние сме далеку од ЕУ колку од тука до Андромеда.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Љубомерен бев :icon_lol:. Сакам и јас таква кола Лексус џип 110 000 евра чини, па си го пуштив срцето реков не сакам таква емоција викам поубав да си купат, добив одговор дека ќе земаат уште еден тој 130 000 евра ќе бил :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:. Го качивме внучето кај нив го прашав како, а како можи да биди во кола од 100 000 евра? Од секогаш возеа јаки коли, памтам деца бевме на Ѕинго му љубомореа како бре сељакот од Кратово имал повеќе од нив, а тие староседелци од Ѓорче :icon_lol:. Успеаа фирмата многу многу да не им биде вмешана во политики и одлични се со контакти со луѓе од секогаш, колку повеќе контакти толку повеќе можности за заработка. А џипот лудило хибриди :icon_lol:.


 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Македонски цариник ти е особата која што знае да измеша дали е ставен на влез или на излез и да бара да биде увозно царинет производ што го вадиш од фиромот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom