Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Стаил слика од рандом бебе на фејсбук, му се родил син ( нека му е жив и здрав) и сите со коментари колку е убаво бебето, а бебето родено вчера, а на сликата бебе од најмалку три месеци кое спие и слатко се смее. И не знам што ми требаше викам ај слепци очи ќе им отварам да не се глупираат со коментари им кажувам дека не е тоа бебето сликата ја има на гугл и ме направија дека паметен сум се правел и одма зајадливост у муабети. Добро бе ај светот глуп е у глобала и мозок што се вика им е во алфа режим, ама па мене што ми треба таква глупост да се занимавам со небитни работи па уште и во ДК да пишувам за тоа? Кој е понесалам, они или јас?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Еве првa гoдинa кaде немaм никaквa oбврскa ни фaкс ни рaбoтa ни вoлoнтирaње... Абе кoлку чoвек дa прoбa квaлитетнo дa гo истерa времетo дa искaчa дa гледa дoбaр филм, читa книгa... сепaк се oсеќa гoлемa прaзнинa вo денoт. Веќе не рaзликувaм штo е ден штo е нoќ, пoлекa се претвaрaм вo флегмa.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
887
Поени од реакции
1.427
УТРЕ сите овде!
За да не се жалите после дека во скопјето освен амари гилевци јашарпашерци немало ништо друго. Има, ама дали навистина сакате или потајно сакате да си потпевнете некое рефренче од горенаведените(от)? :)

Еве ви и еден поздрав:
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Колку треба да си стиснат од 1 до 100, за да заштедиш 10 евра? Конретно идење со автобус до германија е некаде 90-100 евра ( и ваљда патуваш над 17-18 саати), а со авион цената е максимум 100-110 евра, и си за 2 саати таму, ни граници ни ништо. :toe:

На стиснатиот и глупиот и за 10 денари да им дадеш нешто скапо ќе им биде :(
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
ДК,

Еве ме, се враќам на форумов и тоа онака што се вика спонтано исто како што излегов. Не дека некој ме изнервира па престанав да пишувам пред скоро година, туку едноставно прекинав да доаѓам тука. И пред некој ден ми текна да си ги читам старите мислења, па ме фати стрв пак да почнам да проверувам што има тука. А и некогаш е ок да си муабетиш за интересни теми со луѓе што не ги знаеш лично, или да си кажеш што имаш баш во оваа тема.

Во меѓувреме ми се издешаваа триста работи, што добри, што лоши. Битно никогаш не ми е досадно... И така, се читаме пак, па до кога, ќе видиме...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Дур сме кај скржавоста на луѓето.
На жениве не е да им дадеш ништо гратис. Имаше поклони во магазин, одам вчера да купам, едвај 3 ден откоа излезе бројот, скоро да не се најде некое на кое не е скинато тоа најлончето и извадено што и да имало внатре. Скинато и оставено пак за продажба. Па да им титнам матер, 50 денари е ебаго. Дали за 50 денари се прават онакви мизерии? Ја свртив цела населба и пошироко, секаде беше истото.
Жени, get a grip. Еден кармин, руменило и тн, нема да ви ја залепша тоа мизеријата и скржавоста што ваљда си ја носите секаде со вас.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Само кукање, само офкање, само жалење и после кукаат зошто сите биле толку негативни и зошто ништо не им идело во животот. Епа до вас е!!!:boksix:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Некој ми го отру кучето седум години го чував :(. Беше борец како мене не се даваше така лесно првиот пат го преживеа ама вториот не. Првиот пат беше вчера поврати и пролив мислев дека вирус е. Денеска беше свеж до пладне, ама помина изглада трујачот и толку :(.

 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.635
Драа

Слободан дн
М.
Облинеса
Има големи облине, а е поетеса : )
dobramyzika

Пуца слнце, купи си фармарке, рамку за слику(цртам мандале)
Пастрмајлија од пица хауз
Нову саксију за лотус, расне пораснуе
Виде се сс роѓено пријатељче
Звездаш наш и форумљаш челзијаш
Дискусија повише него верни другари за цел месец
Tесла Дарвин и Да Винчи
Точено
Пз Нз!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Бакљи палеа во сабота во германија, бакљи палеа денеска на финалето на Лига Европа, тепачки пред стадиони има насекаде низ Европа помеѓу ривалски групи, ама битно моралистиве и сезнајковците знаат дека на Балканот мора да се забрани спортот, да се изораат сите стадиони и да се срушат сите сали и родителите со децата не можат да одат на утакмици бидејќи истиве работи. Да ви се мочам у устата бидејќи гледате само една страна и не сте мрднале од вашите градови, сељачишта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom