Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
8 години поминале од кога сум се учленил овде..пичку матер,сум имал 13 години......

За тие 8 години,имам напишано 5.000 мислења,од кои,5.000то е овде,како што е традицијата.
Нека се множат!
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Ех, како сум се ѕвекнала во автобус сега.. Кајчо... Сите ѕвезди и соѕвездија ги видов.
Сега седам со Џумка огромна и чуствувам, ми притиска на мозокот! Не е на арно. Ќе направам некоја глупост.На пример нема да си ја завршам денешната работа.
Башка денес пролетва на најјако е пуштена. Иако затворени прозорциве разни пријатни мириси ми доаѓаат, што дрвцата, што дождот и езерцето.
:ајнапиво:
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Судено ми е кога и да легнам денски да дремнам и тамам ќе ме фати сон телефонот да ми звони 8 пати, за глупости од типот, како другар ја избрукал бившата на факс или татко ми, да ми бара да му го сликам водомерот. После тоа не можам да заспијам, а пак сум утепан и цел ден дремка ќе бидам. Изгледа само кога ќе умрам ќе се наспијам. :(
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Vratete go Dzotra na kajgana da ne platam 50000$ kaj hakeri ruski da ne vi ja butneme forumov.

DZONTRA VRATI SE KUME, KJE IM EBEME MATER!

:oeoeoe::oeoeoe: Ko so Zhoze Murinjo vo 2010na Kamp Nou :uzi::uzi::uzi::uzi:



Glej i nego nekoi faci go sprechuvaa da go ostvari svojot potencijal. Glej:



Ama zatoa na kraj:

[DOUBLEPOST=1526564650][/DOUBLEPOST]Ama vo sabota 'igra' protiv Chelsea Murinjo. Kje go jade 4-0, ko prviot put. Mi mozda smo narkomani al smo i sportaashi Chelzijashi.
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ете отишол и Зеко...

Нема тема за испраќање вакви локални селебрити. Кој е од Скопје, а фатил нешто од Хавана, А-ха мора да го знае, градски лик....имаше Скопје бољи денови...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
@Ultracasual
Тоа не е ништо во споредба со тоа кога еднаш татко ми ми дојде во 9 саат сабајле во недела, а јас претходната вечер умртвен од алкохол, во 5 саат вратен од град, богзнае како сум ја преживеал вечерта, за да ми каже: Ајде сине готов е доручекот. :yid:

Него периодов треба апла да се потрудам да не ја усерам работата и да не разочарам некои луѓе. Ај ваљда нема да го направам тоа, мора да гледам позитивно. Очекувам доста промени во животот летово, пред се позитивни, прво да се мафнам од мртвава работа конечно, второ да го довршам факсот, трето да најдам асална работа која ќе ја сакам и ќе ме исполнува. (Пеја стоп фори за моменталнава моја работа да не ти ебам се по дома) Ментално ме исцрпува работата, а и општо нема никаков напредок. Не се жалам нешто многу многу, сепак секое животно искуство е добредодено, пошо на крајот на краиштата никој не почиња од CEO функција во одредена фирма.
 
Член од
24 март 2012
Мислења
137
Поени од реакции
119
Драга кајгана,
Ти си мојот прв соговорник оваа утро.
Ќе пробам да опишам како се чуствувам периодов, а сепак да не навредам никој, најмалце себе.
Убавa беше онаа фраза, мене стварно ми се допаѓаше - да се биде жена во машки свет.
Машки свет...хмм....
Дечки, оваа не е никаков свет, посебно од мојот агол каде што сега се наоѓам.
Секој личнот интерес си го гледа, секој те поканува на кафе за нешто да извлече од тебе и секој живее со одредени предрасуди а сепак зборува гласно дека живееме во една држава каде што има демократија, владеење на правото.
Нема право, жално е тоа.Да имаше ќе имаше и ред и мир.
Додека кај нас се гледа функцијата да се зграби и да се слика во подобра кафана со подобро вино во рака.
Воопшто не кријам, имам 24 години, горда сум на онаа што имам поминато( во целост) ама дојде време да се плашам во какво време би живееле моите деца.
Имав колеги од факултет каде што јавно кажуваа дека некој му ја сработува дипломската, дека плаќаат за оценка и после сето тоа пишуваат еднакво = дека па таква ни е државата.
Не е виновна државата дечки, виновни сме ние.
Ние сме лицемерни, ние си даваме едни на други комплименти со цел да ни порасни самодовербата.Не расти самодовербата, жал ми е ама не расти така.Треба во животот да поминеш пат со боцки, да пуштиш малце крв или малце повеќе и после тоа да знаеш што стои позади твоето име.
И јас додека го пишувам оваа во целост немам изградено самодоврба.Се караме постојано со другарка ми.До вчера ја мислев како сестра, на поноќ одев кај неа кога ќе ме налутел некој бивши дечко а сега со однесуваме ама баш како странци. Не ме прави среќна што ќе ми напиши како коментар на слика 100 срциња.Настрана тоа.Не сакам да го коментирам тоа оти веројатно свесни сте дека најубавите слики имаат најмалце лајкови ама воопшто не се замарам за тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom