Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  15.299
  Допаѓања:
  6.852
  Некој ми го отру кучето седум години го чував :(. Беше борец како мене не се даваше така лесно првиот пат го преживеа ама вториот не. Првиот пат беше вчера поврати и пролив мислев дека вирус е. Денеска беше свеж до пладне, ама помина изглада трујачот и толку :(.

   
  Беркут, k0k014, Sasa Ilic и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. парва

  парва errorhead

  Член од:
  12 јуни 2014
  Мислења:
  864
  Допаѓања:
  5.895
  Драа

  Слободан дн
  М.
  Облинеса
  Има големи облине, а е поетеса : )
  dobramyzika

  Пуца слнце, купи си фармарке, рамку за слику(цртам мандале)
  Пастрмајлија од пица хауз
  Нову саксију за лотус, расне пораснуе
  Виде се сс роѓено пријатељче
  Звездаш наш и форумљаш челзијаш
  Дискусија повише него верни другари за цел месец
  Tесла Дарвин и Да Винчи
  Точено
  Пз Нз!
   
  На Беркут, dobramuzika, Kostic и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Sasa Ilic

  Sasa Ilic

  Член од:
  24 август 2016
  Мислења:
  1.068
  Допаѓања:
  1.318
  Бакљи палеа во сабота во германија, бакљи палеа денеска на финалето на Лига Европа, тепачки пред стадиони има насекаде низ Европа помеѓу ривалски групи, ама битно моралистиве и сезнајковците знаат дека на Балканот мора да се забрани спортот, да се изораат сите стадиони и да се срушат сите сали и родителите со децата не можат да одат на утакмици бидејќи истиве работи. Да ви се мочам у устата бидејќи гледате само една страна и не сте мрднале од вашите градови, сељачишта
   
  На Беркут, Colt Willcox, Beric Dondarrion и уште 6 други им се допаѓа ова.
 4. Doc Holliday

  Doc Holliday Модератор

  Член од:
  5 ноември 2010
  Мислења:
  5.022
  Допаѓања:
  3.925
  8 години поминале од кога сум се учленил овде..пичку матер,сум имал 13 години......

  За тие 8 години,имам напишано 5.000 мислења,од кои,5.000то е овде,како што е традицијата.
  Нека се множат!
   
  На Беркут, shumecha.tableta, jamey jasta и уште 12 други им се допаѓа ова.
 5. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.311
  Допаѓања:
  3.491
  Агда,смирено,смирено .....


  Иначе 8:40 е Кајги а морам за 20 минути на работа да се појавам:P
   
  На Беркут, ЈуријАркадиевич и k0k014 им се допаѓа ова.
 6. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.273
  Допаѓања:
  5.527


  Ouu Jack... Look at that.
   
  На Беркут му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.767
  Допаѓања:
  1.772
  Ех, како сум се ѕвекнала во автобус сега.. Кајчо... Сите ѕвезди и соѕвездија ги видов.
  Сега седам со Џумка огромна и чуствувам, ми притиска на мозокот! Не е на арно. Ќе направам некоја глупост.На пример нема да си ја завршам денешната работа.
  Башка денес пролетва на најјако е пуштена. Иако затворени прозорциве разни пријатни мириси ми доаѓаат, што дрвцата, што дождот и езерцето.
  :ајнапиво:
   
  На shumecha.tableta, stratUs, krkac и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. Schtrawzenigger

  Schtrawzenigger

  Член од:
  9 јули 2013
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  1.934
  Pieme kafe na kej, doaga edna ciganka da prosi i drugarov i vika begaj, begaj. Cigankava: ccccc svasta
  Aaaaaa ja svrtela igricata aaaahahaaaaaaaa
   
  На Беркут, zee German, Darklady и уште 8 други им се допаѓа ова.
 9. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  2.093
  Допаѓања:
  7.679
  Оној момент кога ќе фатиш кладилница и наеднаш сите ти се другари

  [​IMG]
   
  На Беркут, Mikja, Kostic и уште 32 други им се допаѓа ова.
 10. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  884
  Судено ми е кога и да легнам денски да дремнам и тамам ќе ме фати сон телефонот да ми звони 8 пати, за глупости од типот, како другар ја избрукал бившата на факс или татко ми, да ми бара да му го сликам водомерот. После тоа не можам да заспијам, а пак сум утепан и цел ден дремка ќе бидам. Изгледа само кога ќе умрам ќе се наспијам. :(
   
  На ckembarbtt, shumecha.tableta, Mikja и уште 11 други им се допаѓа ова.
 11. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.273
  Допаѓања:
  5.527
  Vratete go Dzotra na kajgana da ne platam 50000$ kaj hakeri ruski da ne vi ja butneme forumov.

  DZONTRA VRATI SE KUME, KJE IM EBEME MATER!

  :oeoeoe::oeoeoe: Ko so Zhoze Murinjo vo 2010na Kamp Nou :uzi::uzi::uzi::uzi:

  [​IMG]

  Glej i nego nekoi faci go sprechuvaa da go ostvari svojot potencijal. Glej:

  [​IMG]

  Ama zatoa na kraj:

  [​IMG]
  --- Споено дупло мислење, 17 мај 2018 ---
  Ama vo sabota 'igra' protiv Chelsea Murinjo. Kje go jade 4-0, ko prviot put. Mi mozda smo narkomani al smo i sportaashi Chelzijashi.
   
  Последно уредено: 17 мај 2018
  На Беркут, Mikja, Anon и уште 4 други им се допаѓа ова.
 12. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  5.118
  Допаѓања:
  10.283
  Ете отишол и Зеко...

  Нема тема за испраќање вакви локални селебрити. Кој е од Скопје, а фатил нешто од Хавана, А-ха мора да го знае, градски лик....имаше Скопје бољи денови...
   
  На Беркут, Mikja, Beric Dondarrion и уште 3 други им се допаѓа ова.
 13. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  575
  Допаѓања:
  1.241
  изгубен во преводот.
   
 14. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  10.980
  Допаѓања:
  9.037
 15. GreenRoot

  GreenRoot ^Зелен^

  Член од:
  20 јули 2011
  Мислења:
  2.243
  Допаѓања:
  1.614
  Мислaм декa ништo не ме вaди пoвеќе oд тaкт oд тoa кoгa нa сред филм ќе пoчне дa ми бегa превoдoт.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  На Беркут, kazioX, krkac и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: