Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
nemash nisho skopsko u tebe ne go furaj toj stil zhiti sve.

 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Ja да сум некој к...ц у одбор за испраќање песни на евровизија, би се договорил со браќата Срби, Црногорци, Босанци, Хрвати и Словенци под едно име да испратиме некоја антиталентирана, по можност силиконска личност, чисто европската раја да види каква музика се слуша од Вардар па до Триглав
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Секој период пред лето читаме како не треба да се движиме низ места каде има висока трева или карпи, да не поместуваме камења итн. Има змии ќе не каснат.

Пролет, надвор 20 степени денес шетајќи по тротоар една поголема змија му се моташе меѓу нозете на малиот.
Среќа што во вистински момент ја видов и брзо реагирав, а тој не знае што е тоа, па помина како ништо да не. Само ме праша зошто наеднаш силно го фатив за рака и го фрлив на друга страна на улицата. А јас како мене да ме каснале сто змии. Ти ибам тоа језиво створење.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Читав погоре од некои членови кои пишуваа за своите блиски кои им заминуваат од земјава. За жал денес мене ми дојде редот. Штотуку го испратив својот братучед за Америка. И тој како и сите до сега не напушти за подобар живот. Јас сум дете единец, немав ни брат ни сестра, а тој од роднините генерациски ми беше најблизок иако поголем од мене 4 години. Со него го поминав детството, пораснав и беше присутен во секој битен момент од мојот живот во моиве скромни 20 години. Ми беше учител, заштитник, идол. Со твоето заминување земаш еден голем дел од мене и оставаш огромна празнина. Среќен пат Александар и ти пожелувам многу среќа во твоето патешествие. Се гледаме во некои подобри времиња. :pijani:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Pichici bas su sochni,
jer idu u pilates i piju jogurt vocni,
na basketu sve manje mozem da skocim
zato igram sonima shto su isto losi.

Okrivio sam Rashida, jer nisam znao koj je
Informacije sam dobio od ciganina Coje,
jabuke smo popili pa se jedva pomeram
pogledo sam Omera, on nema zube,
al zato ima buksne
voli da chadi jer poreklom je iz Turske!
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Драга, после 6 години борба со депресија, после 4 неуспешни обиди за самоубиство на твој буте му дијагностицираја неш на мозокот и му предвидоја уште максимум 2 години живот. На 21 ебана година. Okay lets partyyyyyy.......................
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Кандидат за најјако име на објект.На хрватски:
Аеродром-Zracna Luka :pos::pos::pos:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Драга,
Одењето на свадба ми е потрауматично искуство од одење на забар. Со поголем ентузијазам одам да ми пломбираат заби отколку по свадби. Немоем... :jajce:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.687
Постов на Алтернатив ме потсети дека сум на 4 свадби летово. :jajce: Ако нешто мразам тоа е свадби и сета фама околу нив. Не знам, четири некако ми се многу, изгледа ќе бидам барем два пати “болен“ летово. :icon_lol:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Кајги,јас пак,сакам свадби.Сакам да се веселам.Навистина годи неколкучасовна дружба со роднини и пријатели(ако тие се луѓе кои го заслужуваат моето внимание,инаку не би одела). :P
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
174
Поени од реакции
230
Драга прв пат сум тука. :rolleyes:
Вртев по програмиве и случајно ми се појави ликов, како соговорник во политичка емисија. Па си го побарав на youtube.
Едно пола саат си се смеев ко ненормален. Лазаре - цар си! :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom