Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
На 15 години кога си фатив девојче му се пофалив на татко ми он ми рече синко нека ти се радат.
Еве ме 18 години подоцна го знам секоје видео тргнувајќи од Mofos па се до Digital Playground.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Колку само женските се лажат на попусти и многу лесно може да и продадеш облека, обувки, шминки за повеќе од тоа што вредат.
Ми вика "Еј јас освен маска за мобилен ништо друго не купувам од алиекспрес и други сајтови за онлајн продажба, таму на слика едно гледаш, а друго добиваш."

На една фб страна од некој бутик и се допадна една искината јакна со цвеќиња и под сликата пишуваше soon. Секој ден ги прашуваше преку порака кога ќе стигне во бутикот за да си ја купи. И еве денес конечно дојде денот и ја купи. :D

Сега кога ќе и кажам дека со неколку пребарувања истата ја најдов на алиекспрес и тоа за дупло помала цена. Џабе не пишуваше soon под сликата. :icon_lol:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.960
Поени од реакции
7.603
Сите годишни времиња во еден ден.
Сабалето облачно и врнежливо
Претпладне сонце
Попладне дожд и еве вечерва снег.

Порано се знаеше кога е пролет, кога есен а кога зима. Сега се е наопаку. Ти е**м тоа климатските промени.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.431
Поени од реакции
7.858

Драга не сум нешто по мејнстрим поп музиката, нит па нешто вакво регетон-ish. Но песнава е една од ретките што онака е chill у последно време, дава позитивна енергија, добар спот, позитивни вибрации и добра порака.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611

Al ovoga puta poneli smo bombe i mitraljeze
ima da ih iznapravi predjelo za meze !
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Умрел носорогот, сите станаа wildlife експерти. Умре Стивен Хокинг, сите станаа фанови на неговите револуционерни откритија, share-нуваа умни мисли, rip legend и останати ствари. Преку глава од вакво фолирање.
Аман бе дајте нешто покреативно и out of the box, нели ви е смачено и тажно да го терате истото..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom