Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Мило ми е што дезориентираноста на ова земја продолжи во вистински правец.Тотална деменција која се протега на површина од 25.713 км2.

-8 септември 1991.
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Скоро еден поп на каса ми рече ``Ние во МПЦ работиме само со кеш`` (демек нема картичка). И извади и ми плати со железарии :facepalm: И ја треба после таков коментар да го гледам како свештено лице? Одвратно.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Многу поштуем промени (позитивни) кај луѓе што ги немам видено одамна. Пример бил дебел порано сега се средил, ослабел, заличел на човек што би рекла мајка ми. :D

Инаку ноќеска го имав најчудниот сон во историјата, сфаќам дека до сега сум сонувал многу пати глупости што е и нормално нели, ама да сонуваш дека ти израснал младеж на носот............................................... Мислам дека го допрев сонувачкото дно, нема подоле од ова.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не дај боже како мене да сонувате како објаснувате кодови или решавате задачи по математика. :D :D :D


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.619
Поени од реакции
34.808
Кајга,
ај да видам дали знаеш кој е точниот одговор,
брррррр брррррр се вози на автопат со 160 км/ч наеднаш се блокира папучата за гас, кочницата не реагира општа паника прашање во тој момент што треба да се направи?
а) ...да се дигне рачна кочница !
б)....да се сврти клучот и угасне моторот!
в)...да се стави менувачот во лер позиција!
ајде да видам кое прашање се одбира што спас значи :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Го прекршив постот, се омрсив и баш ми е криво поради тоа:unsure: Но од утре повторно ќе се потрудам да постам:)

Успат, онаа @Agda Beata ставила тема за готвање Романтична вечера. Не дискриминира нас слободните. Срам да и е!:D
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Драга,

само уште 1 ден, само уште една ноќ не дели од почетокот на вонвременскиот концертен маратон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom